Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent hogy nem lesz adó...

Mit jelent hogy nem lesz adó a borravalón? Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
"A béke költségvetése már a fiókban van. Fontos intézkedések várhatók. Például nem lesz adó a borravalón. Már csak béke kell hozzá!" - Orbán Viktor

júl. 19. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Támogatom
júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Eddig se volt
júl. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Aki meg nem keres borravalót az dögöljön meg!

A fizetésem azon részének adótartalma, amit borravalóra költök visszaigényelhető lesz!? Mert amúgy teszek rá! 🤣

júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen hülye Orbán Viktor. És most gondolj bele hogy a szavazói még ennél is ostobábbak.
júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De Orbán itt amúgy nem Trumpról beszél? Ő mondta most a beszédében ezt, hogy ha megválasztják, nem lesz adó a borravalón.
júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit elsíbolt ez-az ilyen címszó alatt, az valószínűleg eddig sem adózott utána, csak pofázott, hogy: "Mer én megdóóóógoztam érte".
júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lényegtelen. A banki tranzakcios adót 50 %-al emelték, vagyis már fél százalék adó van bármilyen pénzmozgáson.
júl. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A Frei kávézóban én adom le a rendelést, én viszem ki magamnak az asztalhoz és én viszem vissza is, aztán dobja fel a terminál a 25%-os borravalót. Meg az Uber alkalmazása stb… De mégis mi a tökömre? Emberek végzik a munkájukat. Én meg csúsztassak nekik érte extra pénzt, ezután adómentesen? Fizesse ki az, aki alkalmazta…
júl. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A borravalót mint jelenséget inkább meg elfelejteni kellene, nem bátorítani.

Rossz irány a borravaló-mániát átvenni az USA-ból. Tök érdekes, de az Egyesült Államokban a pincérek hivatalos alapfizuja botrányosan kicsi. Az ő fizetésük tényleg a borravalóból áll szinte. Nyugat-Európában, ahol rendes fizetést kapnak a klasszikus borravalós-szakmákban (vendéglátás, fodrász, taxi) ott nem vagy alig ismert fogalom a borravalózás. Na jó, azért ismerik, de inkább az amerikai turisták miatt. Normális helyeken mindennek van egy határozott ára, ki van írva és annyit fizet az ügyfél. És nem kell kínos számolgatást-felkerekítést szerencsétlenkedni. Utána meg bánkódni, hogy uhh, kicsit sokat hagytam, nem érdemelte meg. Éttermekben ha többet hagysz, nem teljesen értik és pislognak, de elfogadják. De nem általános, hogy az emberek borravalót hagyjanak.

(Kedvencem, pár napja történt: Budapest, szórakozóhely, sörcsap, 20-25 perces lassú sorbanállás után kártyás fizetés előtt a kis kijelző feldobja a kérdést, hogy hány % borravalót hagyjak? hát könyörgöm... pontosan nullát!)

júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!