Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én vagyok az egyetlen aki...

Lilinemeth455 kérdése:

Én vagyok az egyetlen aki szeret Magyarországon élni?

Figyelt kérdés
(trigger warning: NEM vagyok fideszes, és tudom, hogy bőven lenne mit jobban csinálni, de most nem erre gondolok) Na szóval, van ez a jelenség, ami különösen kiéleződik itt gyakori kérdéseken, hogy az emberek mindig mindent utálnak, mindig minden szar, és mindig bárhol máshol jobb lenne. Én nem gazdag családból származom, egy szegényebb környéken panelban nőttem fel, most is panelban lakom, de szeretem mert tök praktikus, jó gondnokunk van, minden közel van stb., nem kiemelkedően sok a fizetésem, de szeretem amit csinálok. Persze drágaság van, de a túlfogyasztás amúgy is probléma, tehát úgy, hogy nincs igényem 4 évente új telefonra, havonta új ruhára tök jól tudok félrerakni. Most Budapesten élek, nagyon szeretem, egy gyönyörű város, jó a tömegközlekedés, sok a program, a hobbim a nyelvtanulás és mindig könnyen ismerkedem anyanyelven a célnyelvemet beszélő emberekkel. Tehát ki tudom jelenteni, hogy jól érzem itt magam, és egy boldog életet élek, talán még sohasem voltam ennyire boldog és mentálisan kiegyensúlyozott. :D Na most, én éltem 5 évet külföldön (dél-koreában), ahol egyértelműen sokkal nagyobb a jólét. Tisztább utcák, kevesebb drogos, hajléktalan jobb fizetések, jobb egészségügy, egy újépítésű lakásban laktam, DE ott is mindenki utál mindent. Utálják az országukat, utálják a politikusokat, utáják az oktatási rendszerüket, a neten ők is mindig arról panaszkodnak, hogy bezzeg külföldön mennyivel jobb az élet, mindig elmondták milyen szerencsés vagyok, hogy európában születtem. A magyar ismerőseim meg mindig elmondják mekkora balfasz vagyok, hogy nem maradtam kinnt, hogy ha beszélem a nyelvet, mert ,hogy bárhol jobb mint itthon. Na de nekem, akkora áldozat volt az ,hogy nem láthattam a családomat amikor csak akartam, hogy nem beszélhettem az anyanyelvemet, hogy nem biciklizhettem a szülővárosomban. Lehet, hogy kinnt ugyan azért a munkáért több pénzt kapok, de annyira nem érzem fontosnak azt ,hogy drága kocsit vezessek, új cuccaim legyenek. (ha valaki ismeri a kelet ázsia népek kultúráját tudja, hogy ott az embereknek mániája a márka és a luxus cikkek, szóval már herótom van ettől a mentalitástól) Plusz ismertem, szegényebb, fejlődő országból érkező külföldit koreában, akinek a történetét hallgatva annyira elkezdtem értékelni, azt az életet amit élek, és azt az országot ahova születtem, hogy mostanában mindig amikor csak panaszkodni hallom az embereket, hogy nekik milyen szar itt, annyira elszomorodom,mert több millió ember van aki mit meg nem adna, hogy ilyen körülmények közt élljen. Igazából minden csak nézőpont kérdése, ha az életedet folyamatosan máséhoz hasonlítod, azzal csak a saját elmédet szennyezed. Még anno gimiben voltak ilyen osztálytársaim, hogy szülők milcsisek, több ingatlannal, medencés családiházban laktak és mégis nekik, milyen szar, hogy nem az usába vagy németbe születtek, hanem erre a fos Magyarországra. Igazából nem tudom mi a célom ezzel, csak kiváncsi vagyok kinek mi a véleménye, kérlek senki ne vegye támadásnak. <3

júl. 13. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%

Magyarország=Szürkefoglalkoztatás, tehát se hitelt nem ad 1 bank se, se nyugdíjad nem lesz több mint 28ezer.

Viszont dolgozhatsz az eu átlag negyedéért.

Ami pont annyi hogy kigyere fizutól fizuig és 1 forintot se tudj félrerakni.

júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Én se vagyok fideszes, és teljesen egyetértek. Nyugaton jobban élhetnék, de nekem nem annyira fontos az új autó és nagy ház.
júl. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Ez szerintem normális, mindenkinek más igényei vannak. Én teljesen elítélem azt, amit a jelenlegi magyar kormány csinál, de ez nem azt jelenti, hogy az ország rossz lesz, mivel azt nem tudják megváltoztatni, hogy ez egy nagyon szép ország, gyönyörü tájakkal és épületekkel, érdekes történelemmel, és többségében barátságos emberekkel. Akik meg a szegénység miatt szidják az országot, azok általában lusta emberek, és azt hiszik, hogy külföldön minden az ölükbe hullana, csak itt nem. Klapka György egyszer azt mondta, hogy aki pénz nélkül nem tud pénzt csinálni, az pénzzel sem tud, és szerintem teljesen igaza van.
júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

Ha neked nem számít, hogy szépek és igényesek legyenek a kórházak. A sürgősségin 20 perc alatt ellássanak normálisan. Nem számít hogy 3x annyit kereshetsz és az, hogy mosolyognak az emberek az utcán. Nem számít hogy az emberek egészségesen élnek, az idősek kirándulnak az unokáikkal.


Ha erre nincs szükséged és szereted a kukába és a 30 milliárdos yachtokba dobni az adód akkor élj ott. Viszont ez a saját igénytelenségeden és meghunyászkodásodon kívül mást nem árul el rólad.


Bocsánat ha triggerelem az alkoholista, elhízott, csóró magyarokat.

júl. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én szeretek Magyarországon élni. Németországban is szerettem, de 8 év után hazahúzott a szívem. Mentségemre legyen mondva; nyugger vagyok.
júl. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
#4 Nem kell általánosítani. Nem mindenki proli, aki szereti a hazáját.
júl. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én is szeretek.🙂
júl. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Fúj narancsos köd az van nálad
júl. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

"ami különösen kiéleződik itt gyakori kérdéseken, hogy az emberek mindig mindent utálnak, mindig minden szar, és mindig bárhol máshol jobb lenne."


És mégis valahogy pont ezek nem tanárodnak el. Van amelyik már tíz éve itt hinti az igét és még tíz múlva is fogja. Pedig sokan szívesen összedobnánk neki egy vonatjegy árát, csak kotródna már el örökre.

júl. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6# A hazámat én is szeretem, de attól még egy korrupt, élhetetlen, leszakadó, csóró ország ami tele van olyan emberekkel, akiket egy szóval be lehet hülyíteni mint az igás barmokat.
júl. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!