Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok az állítólag hazaszerető...

Azok az állítólag hazaszerető fideszesek, akik szeretik Ukrajnának fel kéne adnia az oroszok által megszállt területeiket, esetleg kapitulálniuk kellene, azok Magyarország esetében is így tennének?

Figyelt kérdés

Tehát feláldoznák Magyarország területi integritását és szuverenitását csak azért, hogy legyen béke?


Inkább megadnák maguk az agresszornak?



júl. 10. 22:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Megvan erre is a válaszuk: "Gyurcsány"
júl. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok Fideszes, de úgy tettek mindíg is magyarok, lásd trianon, 56.
júl. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Csak az Orbán mondja ezt, valójában ő is tudja, soha nem fogadják el. CSAK A FONTOSSÁGÁT AKARJA FITOGTATNI!
júl. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

A kapituláció nem béke, hanem egyértelmű ukrán vereség és orosz győzelem.

A kompromisszum a kettő között van, Ukrajna megtartja a szuverenitását, de kisebb területen.

Az a szörnyű az egészben, hogy 3-4 év múlva úgy is eljutunk ide, egy 20 milliós, romokba heverő, gazdaságilag kilátástalan, fiatalság nélküli Ukrajna majd köt valamilyen tűzszünetet, és majd győzelemként beadják nekünk, hogy túlélték az oroszokat, miközben jobb kondíciókkal bármikor máskor korábban lezárhatták volna a háborút.


És akkor azzal védekeznek majd, hogy a még élő és létező Ukrajna akkoriban azért nem akart tűzszünetet, mert féltek Putyintól, hogy újra támad. Mert a háború után jobb helyzetben lesz a félholt Ukrajna? Egy megdöglött ember nélküli Ukrajnát később Putyin nem támadhat meg? És mivel Ukrajna szó szerint halott lesz, sokkal rosszabb helyzetbe lesznek, akármi lesz.


Szóval a legbölcsebb az lett volna, ha békét kötnek, vagy tűzszünetet 2022 tavaszán vagy őszén. És ha később Putyin támad, akkor mi van? Egy 35-40 milliós Ukrajna lett volna, szuverénként. A nyugat rájött, hogy le van tolva a gatyánk. Ha Putyin támad 3-4 év múlva, akkor nem egy olyan NATO állt volna Ukrajna mögött, amely havi pár ezer lőszert gyárt, hanem ami havonta százezressével gyártja őket. Már egy felkészült NATO, hadiiparral rendelkező Európa támogatta volna őket.

júl. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%

Magyarország esetében így tettünk. A BÉKE érdekében feladtuk a területeinket.

Igen, vesztettünk, de IGAZSÁGTALANUL DARABOKRA TÉPTÉK ezt az országot.

Szóval nyugodtan odaadhatnák azt a pár területet Putyinnak a béke érdekében.

Amikoe Magyarországot igszságtalanul széttépték, az szinte SENKIT sem érdekelt.


(nem vagyok fideszes)

júl. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

Senki nem mondott olyat amit a kérdező állít.

A tűzszünet elérése a cél - hogy ne haljon meg több ember.


Aztán a tárgyaló asztaloknál ésszerűen lezárni a konfliktust.

júl. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%

Nem vagyok fideszes, de nyilván így tennénk. Talán jobb szétlövetni az országot? Nézd meg az első világháborút, az antant éppen elérte az országhatárt és már kapituláltunk is. Területünk háromnegyedét elcsatolták, cserébe béke lett. És nézd meg a második világháborút. Nem sikerült kiugrani a háborúból, cserébe Budapestet a több hónapos ostrom alatt szarrá lőtték, hídjainkat lerombolták, rengeteg civil meghalt, és a végén ugyanúgy vesztesek lettünk. Melyik jobb, gondolkozni és békét kötni, tárgyalni ha nincs esélyünk győzni, vagy előtte szarrá lövetni az országot és megöletni a civileket?

Ne csináljatok már úgy, mint ha tönkretenni az országot és közben meghalni annyira jó dolog lenne. Szerintem pártfüggetlenül mindenki azt szeretné hogy a családja, barátai életben maradjanak, ha ez abba kerül hogy megint kisebb lesz az ország, hát elfogadjuk. Ukrajnának is el kellene fogadnia. Nyilván nem szólok bele, addig öletik magukat ameddig akarják, de ezeknek a kérdéseknek semmi értelme, minden épeszű ember békét akar, ha egyszer nincs esély legyőzni az ellenfelet.

júl. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
10%

Mondjuk én nem vagyok Fideszes, de nagyon bátorítok minden egyes ukránt hogy menjen harcolni. USA adja a fegyvereket és mutataja az irányt hova menjenek. Igazából senkinek nem fog hiányozni ez a nép, és legalább becsülettel, hősiesen fognak eltűnni a föld színéről.

Egy keleti szláv néppel kevesebb lesz, nem egy nagy történet.

júl. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7%
Mi a mi hazánkat szeretjük, és nem a magyarellenes ukrán rezsimet.
júl. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ha a saját polgáraik ennyire szeretik Ukrajnát, én mit szeressek rajta? Egy bukott állam.

júl. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!