Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vitézy Dávid miért közgazdászn...

Vitézy Dávid miért közgazdásznak ment, ha annyira a közlekedés érdekli és közlekedési szakembernek tartja magát?

Figyelt kérdés
Miért nem tanult közlekedésmérnöknek? A közgazdaságtanhoz ért egyáltalán?

júl. 10. 05:28
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

Én informatikus és kommunikáció szakos végzettséggel birok, mégis a zene, a sport és a gasztro az, ami igazán érdekel.

Biztos, hogy sokan babakorukban tudják, már, hogy mi lesz az ember, ha felnő, én nem igy működtem, mire kijártam az adott iskolákat, rájöttem, hogy semennyire sem érdekel a téma, vagy nem lehet úgy megélni belőlük, ahogy azt gondoltam.

júl. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Az a fajta szemlélet, amivel egy közgazdász rendelkezik, az élet csaknem minden területén szükséges. Kifejezetten szerencsésnek tartom, hogy vannak olyan közgazászok, akiknek szívügye a közlekedés, az egészségügy, az oktatásügy... stb.

Nyilván operatívan azt a részét egy városi közlekedésnek, hogy pl. hol legyen körforgalom, hol legyen egyenrangú útkereszteződés, azt ne egy közgazdász mondja meg, mert szakmailag valószínűleg nem ért hozzá. Ezt valóban a közlekedésmérnök találja ki. Viszont átfogó, stratégiai tervezéshez, irányításhoz nem árt, ha van egy gazdasági szakember is, sőt, simán lehet, hogy egy ilyen pozícióban hasznosabb egy ilyen, mint egy közlekedésmérnök.

Ezt általánosságban mondom, hogy konkrétan Vitézy esetén is így van-e, szakmailag mennyire kompetens, és mennyire csak egy káder, passz, nem ismerem se őt, se a munkásságát.

júl. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mennek közgazdasági képzésre és lesz belőlük mondjuk termeléstervező vagy logisztikai tervező.

A közgáz ad egy általános szemléletet, ami ezeken a területeken hasznos.

júl. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem igazán érdekli semmi, ez is a hazugság része.
júl. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem tök mindegy?


Kamu Geri miért végzett szociológia szakot ha Budapest vezetése érdekli? Miért nem végzett el olyan szakot ahol kicsit izzadni is kell hogy elvégezhesse? Miért ment büfészakra?

júl. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!