Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Mi hazánk nyer 2026ban...

Éáé kérdése:

Ha a Mi hazánk nyer 2026ban vissza állítaná a Magyar királyságot, ezzel egy erős lépést téve az elcsatolt területek visszaszerzésére. Ezt támogatnád ?

Figyelt kérdés

júl. 8. 14:50
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Talán.
31 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
agyhalál.hu
júl. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%
Soha nem nyerne választást, szerencsére a magyar nép ennél okosabb.
júl. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
72%
A kérdés felesletes, mert szerencsére 0 az esély arra, hogy megnyerjék.
júl. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Szerintem ha nagyobb lenne az ország akkor erősebb lenne a gazdaság is hiszen Erdély tele van nyersanyaggal.
júl. 8. 15:06
 5/28 anonim ***** válasza:
72%

Azért nem vagyok már biztos abban, hogy a Mi Hazánk esélytelen arra, hogy nyerjen. Ugyanis megyeileg 20-30%-os szavazó tábort értek el. Ha nincs a Tisza akkor az EP választáson is szerintem meghaladják a 10%-ot. És a DK ígyis alig kapott több szavazatot.

De szerintem ezt nem csinálná meg a Mi Hazánk. Ami miatt már kezdek kevésbé bízni bennük az az, hogy inkább lehet, hogy egy Kádár rendszer 2.0-át hoznának vissza.

júl. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
5-ös azokat a pártokat akik a parlamentben vannak butaság lebecsülni, egyrészt ők tudnak javaslatokat beterjeszteni a kormánynak. Másrészt több száz párt van akik nem kerültek be a parlamentbe. Azok akik ott vannak ebből a több százból emelkedtek ki
júl. 8. 15:08
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez mégis hogyan akar működni? Tegyük fel, hogy nyernek, és utána mi lesz? Kikiáltják a királyságot (nyilván maguk közül választanak királyt, csak hogy tuti jó legyen a népnek, gondolom), de ez mitől lenne erős lépés az elcsatolt területek visszaszerzésére?

Gondolod, hogy majd a szlovákok, a horvátok meg a románok hirtelen a fejükhöz kapnak, és elibénk járulnak, felajánlva az elcsatolt területeket? Hogy most nézik csak, hát mi királyság lettünk, akkor fogadjuk már el Erdélyt?


Vagy mi a terv? Mire gondolt itt a költő?

júl. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
7-es azért lenne előre lépés. Mert a Magyar Királyság egy állam forma volt és ha ez állna vissza akkor a király jogot tarthatna az elcsatolt területekre amik a korona földjei voltak. Az más kérdés hogy ezt ez EU vagy a többi ország mennyire engedné. De ez csak az első lépés lenne a sok közül.
júl. 8. 15:13
 9/28 anonim ***** válasza:
60%

Lehet, hogy megpróbálnák, de ez nem lenne ilyen egyszerű. Pedig a Kárpátokat és Erdélyt pedig jó lenne vissza kapni. De Putyin úr nem biztos, hogy Toroczkaival annyira jól ki jönne ám! És ez leginkább csak rajta keresztül menne.

És a Tisza Apad, szóval lehet esélye a Mi Hazánknak.

De arra amit az 5-ös ír, hogy a Mi Hazánk egy új Kádár korszakot akar csak diktatórikusabb módon arra már Orbán is rá világított. Szóval én nem bízok bennük.

júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%
8: Attól, hogy Magyarország államformája megváltozna, semmivel több jogot nem tarthatna az állam a földekre, mint amennyi jogot most tarthat rájuk. Ez egyébként pontosan annyi, amennyire egy ilyen követelést bárki is komolyan venne. Nulla.
júl. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!