Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb, ha a jobboldal...

Nem lenne jobb, ha a jobboldali-konzervatív Magyar Péter és Tisza Párt helyett egy brit Munkáspárt kaliberű baloldali párttal próbálnánk leváltani a Fideszt?

Figyelt kérdés
Anglia népe erős ököllel csapott az asztalra, mert elegük van nekik is a neoliberalizmusból. De itthon tovább tombol a neoliberalizmus.

júl. 6. 02:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Hát próbálkozzatok. Eddig se nagyon jött össze...
júl. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Nem a neoliberalizmusból lett elegük hanem a bénázásból :D
júl. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
#2 A kettő egy és ugyanaz.
júl. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

3,


Hát, a brexit pl neoliberális szemmel egy őrültség volt, aztán mégis beleálltak.

júl. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#4 Ez igaz, de nem volt választásuk, érvényes lett a népszavazás. Ez egy óriási politikai blöff volt, amit bejátszottak, és bebukták.
júl. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a kérdést, magm sem tudtam ilyen jól megfogalmazni, mit nem értek.


Egy társadalmi szerkezete, sérülékenysége, megosztottága, szegénysége miatt alapvetően kommunisztikus berendezkedésre predesztinált országban miért nem alakulnak ki a szegénység, a megalaztatások ellen valamiféle rendszerszerű ellenhatást követelő eszmék.


Magyaroszágon 1989 táján döntöttek egy társadalmi méretű triázs mellett: a legsebezhetőbb rétegeket feláldozták, hagyták pusztulni, a maradékból meg létrehotak egy elmondásuk szerint ,,civil'' társadalmat. Bár már az eredeti terv is udorító volt, (akkor jöttek létre a végelgesen leszakaadt rétegek, hajléktalanság, nomornegyedek, cigányság talajvesztése), de a maradék rétegek közt sem sikerült valós társadalmat létrehozniuk, az emberek félősek, passzivak, behuzódóak lettek. Sajnos ezek a folyamatok már a 80-as évek végén megindultak, előtte meg másféle hibák voltak.


A Brexit meg másféle meglepetést okozott nekem. Nem értettem, miért nem kukázzák egyszerűen. A libertariánus eszmék amúgy nem az én asztalom, nem vagyok rajongójuk, de véletlenül épp a brexitből való kihátráláshoz jó érv lehetett volna. ,,Az államnak nincs pénze'', ,,nincs ingyenebéd'': ezeket ugyan eltorzítva a neoliberalizmus is átvette, vissza is élt velük, de ha szó szerint vesszük őket, akkor az állam simán eltolhatta volna magtól a brexitet azáltal, hogy előre elkéri a brexitet megszavazó ,,néptől'' az ahhoz szükséges összeget. Sokszor elképzeltem lelki szeme elé, hogy ha úgy értelmezik a demokráciát, ahogy a XXI. száadban kellene, akkor mondhatták volna, hogy a ,,nép'' tegye előre letétbe a brexithez szükséges összeget, és létre is hoznak egy nyilvános számlaszámot, tessék ide lehet befizetni.


Két hétig hirdetik nyilvánosan a fizetési lehetőséget, utána nyilvánosan felolvassák, mennyi a befolyt összeg, (nyilván incifinci lett volna), ekkor meg ,,sajnálkozva'' kijelentik a ,,népnek'', hogy ,,hát úgy látszik gyerekek, ti mégsem akarjátok ezt ennyire, de hát sebaj, nem erőszak a disznótor.'', majd rögöhgve lesöprik az egész brexitet az asztalról.


Családi tanácsban is lehet mondani, utazzunk hawaiira, de ha az aki erőlteti a javaslatot úgyanakkor nem tudja letétbe tenni az összeget, vagy legalább a rá eső részt felelősségének arányában, akkor afölött egyszerűen átlépnek a családtagok, és ez természetes is.

júl. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Labour a már centrista Kier Starmer alatt. Úgyan az a neoliberális csoport, de jó eséllyel nem nyomtak volna Brexitett.
júl. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanám, hogy dobták volna a neoliberalizmust, tekintve hogy harmadik helyej a LibDem soha nem ért még el ilyen jó eredményt.
júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

MP is nagyon rossz és egy Brit Munkáspárthoz hasonló párt is nagyon rossz lenne. Egyébként a Mi Hazánkra hasonlíthat az a párt, csak a Mi Hazánk inkább Centrista - Mérsékelt Jobbos párt.

Ebben az országban már egy LMP, 2RK vagy MKKP kellene, hogy hatalomra jusson. Utóbbit mondjuk nem veszik sokan komolyan, pedig komolyak ők csak néha szeretnek poénkodni.

júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Mkkp a legcsicskàbb pàrt... persze h nem veszik õket komolyan. Sokat segìtettek a fidesznek amikor elkezdtek beleàllni a fideszbe a migrànspolitika miatt. Tessèk màr tudomásul venni h az orszàg 70% nem akar migriket és ha ez ìgy van akkor ne tàmadjuk a fideszt emiatt mert csak adjuk alàjuk a lovat!

Plisz 22ben is miattuk lett fidesz 2/3, mert egyèni körzetekben is indultak, pedig tudták h legtöbb helyen esèlytelenek. Lista még indokolt volt.

Simàn nyert volna mzp még 3 egyènit ha õk nem indulnak egyèniben csak pàr helyen (pl Budapesten indulhattak volna mert ott ùgyis gyenge a fidesz, de Borsod 2 ben semmi értelme nem volt az indulàsuknak. Persze értem èm h kell a della...)

júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!