Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az EP-választás utáni első...

Az EP-választás utáni első közvélemény-kutatás az IDEA Intézettől: Fidesz 41% TISZA 32%. Vélemény?

Figyelt kérdés

Pártpreferenciák IDEA:

1. Fidesz 41%

2. TISZA 32%

3. DK 8%

4. Mi Hazánk 6%

5. Momentum 3%

6. Kutyapárt 3%

7. Jobbik 1%

8. MSZP 1%

Az LMP, a Párbeszéd, a Második Reformkor (Vona Gábor pártja), a Mindenki Magyarországa Néppárt (Márki-Zay Péter), a Nép Pártján (Jakab Péter) 0%-on áll.



júl. 5. 05:06
1 2
 11/12 Senior Séf ***** válasza:
100%
Bäszhatjuk, ha végszóra megint összecsalják a 2/3-ot.
júl. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
76%

Eddig soha nem hittem közvélemény kutatásoknak! A választások előtt is azzal volt tele a Facebook, hogy a Momentum -nak majd lesz 1 mandátuma, a Mi Hazánk meg majd bukni fog, ehez képest az MHM -re kétszer annyian szavaztak, mint a Momentumra, amely egyébként mostanság el is kezdett szétesni.


Ahogy azt a 10 -es is leírta, az ellenzékiek körében ez egyfajta drogként működnek a közvélemény kutatások (ezeket sem értem, hogy van olyan ember, akinek az a foglalkozása, hogy szavazási eredmények után kutasson, de mindegy), mindig ezt hozzák fel érvként, aztán meg csalódnak benne (általában negatív értelemben). De ha már kimutatásokról beszélnük, szerintem a Tisza szavazóbázisa annál az 1,3 millió embernél megáll, és ha MP nem kezdi el azonnal szervezni a pártját, akkor ez csak csökkenni fog, de továbbá az is kérdés, hogy a bulikat, meg MP félrelépéseit a szavazói meddig nézik el. Pont mostanság hallgattam egy interjút ezzel kapcsolatban.


Továbbá hiába mondják, hogy ez a fiatalok pártja lesz, az IDEA kimutatta (hamár kutatásról beszélünk), hogy a szavazók jó része 40-59 éves korosztály, a fiatalok körében a legnépszerűbb pedig a Mi Hazánk, a többi nyugdíjasnak meg ott van a Fidesz és végsősoron a DK.

júl. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!