Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi jogállam vagyunk?

Mi jogállam vagyunk?

Figyelt kérdés
júl. 4. 01:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Igen.
júl. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Az Országgyűlés elnöke szerint nem.


[link]

júl. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Természetesen.
júl. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Részvénytársaság.
júl. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem.


Jogállamban ha van egy jogszabály, azzal a vezető sem tud mit kezdeni, tudomásul kell vennie. Persze demokratikus folyamatban módosítható, de önmagában a vezér (vagy állampárt) érdeke nem lehet erre elég ok.


Nálunk mi van ehhez képest:

- a fidesz első dolga volt az alkotmánybíróság jogköreiből kivenni azt a kérdést, amiben alkotmányellenesnek bizonyult amit csinálnak

- általában is 1 nap alatt módosítanak bármit ami épp nem tetszik, akkor is ha teljesen blőd és át se gondolták a következményeit

- állandó veszélyhelyzet egyedül Európában, ami rendeleti

kormányzást tesz lehetővé

- ha túl drága a benzin, Nagy Márton kikiabál az ablakon hogy “hééló sok lesz az”. Ennél Kádár alatt is nagyobb jogállam volt, ott legalább jogszabályban volt a barom árszabályozas

- a rendőrség kihalászta a Dunából a telefont, amit Magyar Péter bedobott. A Hableány roncsait nem találták meg ilyen gyorsan :D nem jogszabályok, hanem politikai akarat alapján járnak el



És még sorolhatnám. Vannak jogszabályok, de csak minket kötnek, őket nem.

júl. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Jogállam ott kezdödik hogy, az ügyészség nem magát vizsgálja miután náluk huznak ki neveket.És utána ártatlanak mondja magát ilyen alapon más minek tartsa be törvényt mert az ö nevét nem huzták ki?Vagy akit elitélnek miért nem ö dönt minek biró ö is meg tudja állapitani magának mi a jó itélet?
júl. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Ja meg el felejtetem hogy, a terhelö bizonyitékokra azt mondják pletyka.
júl. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11%
Igen.
júl. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 PMC Wagner ***** válasza:
68%
inkább oligarchia
júl. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

Fideszjogállam. Jogszolgáltatás van. A jogokat ők osztják ki. Államforma: vészhelyzet. Kvázi leplezett önkényuralom. Ha én, mint Orbán Viktor, a reggeli pálinka bedobását követően kitalálok valamit, felemelem a telefont, honlap reggel meg hatályba lép, mert úgy akarom, és mert jogom van ehhez. Magamnak jogokat hoztam létre, mert megtehettem. Tehát jogállam van, én vagyok az állam meg a jog forrása is. A jogállamom jó dolog, máshol simán belelövettek a tömegbe, vagy voltak gulágok is. Itt ilyen nincs, minden épül és szépül, pontosabban annak megfelelően, aki a NER-em hasznos részét képezi. Szóval, mindenki munkára, ne lazsáljatok, építsétek az országomat és hatalmamat. A "közmédiát" nézzétek / hallgassátok!


Készült a Miniszterelnöki Kabinetiroda megbízásából.

júl. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!