Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tűnt el gyakorlatilag...

IV. KecskeShajt kérdése:

Miért tűnt el gyakorlatilag nyom nélkül a pedofilbotrány komolyabb nyomozás és utóélet nélkül?

Figyelt kérdés

Főleg ennek a videónak a tükrében:

https://www.youtube.com/watch?v=LOoojxLAeTg



júl. 2. 04:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%
10, persze, Orbán Viktor szent király és sérthetetlen, mindenki hibázik körülötte, de ő nem.
júl. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
5%
11: Max annyit hibázott, hogy bízott Novákban. Nem kellett volna.
júl. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%
12, én azért csak kinyomoznám a saját lelkiismeretem végett, hogy lehet az, hogy miközben a teljes környezetem ismerte ezt a rohadékot, én álltam vele szinpadon és több közös fotónk is van, majd az általam kinevezett emberek kegyelemben részesitették, van-e közöm ehhez. Ha nincs, akkor az a probléma, hogy a teljes rendszer igy működik. Orbánnak mennie kellene egy normális országban egy ilyen után.
júl. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

"Max annyit hibázott, hogy bízott Novákban. Nem kellett volna."


Pfff... Ő rakta oda Novákot, sőt Novák a teljes politikai karrierjét Viktornak köszönheti, mert amúgy egy senki lenne. Viktor nyomta fel államtitkárnak, majd törvénymódosítással kreált belőle minisztert egy kamu területre (családokért felelős miniszter), majd csinált belőle kötársasái elnököt. Ezért is egyértelmű, hogy Novák nem saját belátásból írta alá a kegyelmi döntést, ugyanis semmilyen önálló döntést nem hozott (nem is hozhatott).


A kérdésre válaszolva: azért nincs komolyabb utóélete, mert nem független az ügyészség Magyarországon és nem vizsgálja ki a hivatali visszaélést. Pedig ebben vastagon benne van a kormány - hiszen az igazságügyi miniszter ellenjegyzése nélkül nem lehet kegyelmet adni. Ezzel gyakorlatilag a kormány egy kontrollt gyakorol a köztársasági elnök felett. Hogy ez jó-e vagy sem, az egy más kérdés, de a kormánynak - és közte a kormányfőnek - van politikai felelőssége ezekben az ügyekben.

Amúgy meg ez a K. Endre meg a V. János bácsi elég közel voltak a tűzhöz. Nyilván sokat tudtak, kellemetlen, mocskos dolgokat is. Hihetetlen sztori, hogy a szegény megtört feleség beállít Baloghoz és Balog ezen úgy meghatódik, hogy kijárja a kegyelmi ügyet. Lehet, hogy beállított a feleség; meg beállítottak még mások is, hogy valahogy ki kell vakarni Endre bá-t, mert ha nem, akkor beszélni fog.

júl. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
47%

Aki vétkezett, az már megbűnhődött.

Amúgy a kegyelemadás nem arról szól, hogy az illető ártatlan.


Viszont a Balogh Zoltán magyarázatai nekem sem stimmeltek. Ő ajánlotta kegyelemre K.Endrét, és lelkészként csak úgy szabadott volna ezt megtennie, ha Endre bevallja és megbánja bűneit. De Endre csak az ártatlanságat hajtogatja azóta is.

júl. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Senior Séf ***** válasza:
Holló a hollónak...
júl. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!