Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kötelező szűrövizsgálatban...

A kötelező szűrövizsgálatban a kétévenkénti vastag- és végbélszűrés nem túl sok és megterhelő?

Figyelt kérdés

Az 50 és 70 év közötti korosztálynak lesz ez előírva.


[link]

De most komolyan: amikor betöltöm majd az 50-et, akkor kétévente, életem végéig mennem kell ilyen vizsgálatokra? Nem vagyok jártas a témában, de tudomásom szerint ezek a vizsgálatok úgy működnek, hogy felnyomnak valami csövet az emberbe a fenekén keresztül. Hát elég lenne ezt 5 évente...


Mindenesetre, remélem, hogy mire betöltöm az 50-et, már nem Magyarországon fogok élni.


júl. 1. 21:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
Azt ha nem megyek el felszólitásra után börtön lesz vagy mi?Rendörök ki szálnak azt be visznek ezt senki nem gondolja komolyan.Ezek a szürések semmit nem érnek nekem olyan betegségem volt vízelet,vér,rögen se mutatót semmit se csak miután óriási fájdalmaim voltak korházba jöttek rá mi baj nem a szürésektöl.
júl. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%

Majd járkálnak ezekre a "vizsgálatokra" a beutalókat aláírók! Arra biztosan lesz kapacitás és még csak utazgatni sem kell nekik sokat ehhez!

Többek között az is a hosszú élet titkai közé tartozik, hogy szóba nem állsz azzal, amit manapság Magyar Egészségügynek neveznek!

Menjen a hentesekhez az, aki szeret felnyitott fedelű zongorával a seggében mászkálni!

júl. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
9%
Én nem tenném az ilyet kötelezővé, de aki nem megy el, azt nem gyógyítanám ingyen. Csak önköltséges alapon. Forduljon föl a kórház kapujában, vagy pengessen milliókat, ha korábban nyavalygott azon, hogy a magyar egészségüggyel "szóba kellett állnia".
júl. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
86%
#13 ez azért messze vezet. Egyrészt az egészségügy nem ingyenes. Másrészt egy bizonyos jövedelem felett nettó ráfizetés. Így az a réteg (amelyik ráadásul eltartja) majd azt mondja, "ok ne lásson el a jó magyar EÜ, majd fizetem magamnak, de akkor a tb-t sem lesz szíves az állam lenyúlni"!
júl. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%
A körülményeket figyelembe véve szerintem annyiban lesz "kötelező", hogy kötelező lesz mindenkit (az adott rizikófaktorokat figyelembe véve, pl. életkor, stb.) behívni. Aztán majd vagy elmegy az illető vagy nem. Annyi értelme azért lesz, hogy viszonylag sokan el fognak menni, ha személyre szólóan hívják őket, mint ahogy pl. az emlőszűrésre is elmennek elég sokan, de a rendszer ettől nem fog összeomlani, mert messze nem minden behívott fog a szűrésen megjelenni - viszont valamennyi esetet azért így mégiscsak sikerül majd időben kiszűrni, ezért mégiscsak hasznos lesz.
júl. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mindenki tudja magáról, hogy miként érzi magát Magyarországon magyarként! Speciel, nem érzem úgy, hogy nekem bármiért is törnöm kellene magam, hogy minél tovább éljek! Szerintem nem az emberek egészségéért aggódik az állam, hanem azért, hogy nem lehet 600 évig fejni az embereket, ha megbetegednek - és "csak pénzbe kerülnek"! De bocsi! Addig jó vagyok, amíg évente több, mint egy millióra sarcolnak "eü. hozzájárulás" fantázianéven felségjogon szedegetett pénzekre - miközben olyan régen voltam utoljára orvosnál, hogy azt sem tudom, mit kell tennem, ha találkozni akarok eggyel? Fizikálisan gyógyítandó beteg 1998-ban voltam utoljára és ha akarom, ha nem, fizethetem olyan emberek hóbortjait, akik unalmukban varratnak örökítőanyag kézbesítő kábelt a homlokukra... Paraszolvencia megszüntetve? Nem! kiszervezve magánorvosi ellátásba!

Lehet békén hagyni!

júl. 3. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"évente több, mint egy millióra sarcolnak "eü. hozzájárulás" fantázianéven felségjogon szedegetett pénzekre - miközben olyan régen voltam utoljára orvosnál, hogy azt sem tudom, mit kell tennem, ha találkozni akarok eggyel? Fizikálisan gyógyítandó beteg 1998-ban voltam utoljára..."

És mentálisan gyógyítandó?... Oké, remélhetőleg nem is leszel beteg továbbra sem - na de az is lehet, hogy igen, és az is lehet, hogy akkor majd "lelakod" a befizetett összegeket...


"és ha akarom, ha nem, fizethetem olyan emberek hóbortjait, akik unalmukban varratnak örökítőanyag kézbesítő kábelt a homlokukra..."

Nem mindent finanszíroz a TB.


"Paraszolvencia megszüntetve? Nem! kiszervezve magánorvosi ellátásba!"

A paraszolvencia fekete pénz, a magánorvosi ellátásban meg számlát adnak - ha nem, kérni kell és felnyomni őket a NAV-nál, hogy a továbbiakban maguktól adjanak mindenkinek!

júl. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!