Mit tesz a kormány a hajléktalanság tömeges megoldása érdekében?
A saját tulajdonú lakás egy magyar fétis. Németországban, azért van kevesebb magántulajdonú lakás, mert a lakások és házak részint, önkormányzati tulajdonban vannak. Mégis valahogy a németek Európa vezető gazdasága és jelen helyzetben is talán ők élnek a legjobban Európában.
Nem az határozza meg az életed, hogy van-e saját lakásod, vagy sincs. Az inkább röghözköt.
12, Magyarországon igen. A nyugati országokban ezt máshogy látják és, valamiért működik.
Egyébként, meg kiváncsi lennék, hogy hány fiatal engedhet meg magának saját ingatlant Magyarországon, mert, ahogy hallom, nemsok.
#8 Például akik mentális betegségek miatt vannak utcán, azoknak biztosítani a megfelelő ellátó intézményt.
Például minimum biztonságossá tenni a hajléktalan szállókat.
Például ÉRDEMBEN segíteni abba, hogy visszaintegrálódjon a lehető legtöbb hajléktalan a társadalomban. Olyan lakhatást biztosítani, amit a saját kis terének érezhet az ember, mentálhigiénés segítség.
Na meg azzal se ártana kezdeni valamit, hogy a munkavállaláshoz bejelentett lakcím kell szinte mindig. Ha hajléktalan valaki, az így nem tud dolgozni, de nem is tud lakni sehol, mert nincs pénze megfizetni a lakhatást, de mivel nem lakik sehol, így nincs lakcíme, tehát nem tud dolgozni, hogy legyen pénze a lakhatásra, ami a munka feltétele.
#11 Németországban nem azért van kevesebb saját tulajdonú lakás, mert az valamiért jobb az embereknek, vagy mert ezt akarják, hanem mert ott régebb óta van kapitalizmus. Kutatások egyértelműen azt mutatják, hogy egy országban minél magasabb a háztartások vagyoni egyenlőtlensége, annál többen bérelnek lakást, és Németországban kifejezetten magas. Az önkormányzati / állami tulajdonú bérlakás persze más, az valódi megoldás lehet a lakhatási válságra, de épp Németország a rossz példa erre is, ott a bérletek többsége magánkézben van.
Szóval a saját lakás iránti vágy nem fétis, a németek is jobban járnának, ha nem bérelniük kéne, legfeljebb annyi a különbség, hogy ott már nagyobb mértékben normalizálták a bérlést, így pszichológiailag kevésbé érzik magukat kudarcnak a fiatalok, ha nincs pénzük lakást venni. Ami persze fontos, de a lényegen nem változtat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!