Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy képes a FIDESZ ennyi év...

Hogy képes a FIDESZ ennyi év hazugság, korrupció, pedofilbújtatá, hanyatló gazdaság és megszűnő egészségügy meg oktatás mellett is 44%-ot elérni?

Figyelt kérdés
Valaki magyarázza el légyszi.

jún. 28. 14:17
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
78%
8/9: az ügyfélkapun le lehet tiltani. Engem egyszer sem hívtak, és nem kaptam propaganda anyagot.
jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
64%
Gondold el a Fidesz kb 20-25-ször annyi pénz költött el a kampányra mit az őt követő Tisza. Az idősebbek sokkal kevesebbet neteznek. gyakorlatilag az összes rádió, tv frekvencián a propaganda szólt... Zaklatják az embereket...
jún. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
38%
11-es 8 as vagyok engem nem zavar. De ha engem 8 szor hívtak szerinted a vidéki mamikat hányszor hívták fel? A közmunkások milyen zaklatásnak lehettek kitéve?
jún. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

13-as: vidéki mami vagyok egyébként. De nem nézek-hallgatok propagandát. A saját fejem után próbálok menni.

Sőt, ha ismeretlen szám hív (ritkán), nem veszem fel a telefont.


Érdekes módon eddig csak középkorú férfitől hallottam, hogy Fidesz-hívő. Vidéki mamiktól kevésbé.

jún. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
82%

Erről a zemberek tehetnek, de nagyon.

Kimész az utcára, szinte mindenki szidja "ezeket", a választás napján meg rengetegen mintha szenilisek lennének: megy az X a regnálókra. Utána meg? Meg a hazudozás ismét, hogy:

"Én? Én nem szavaztam rájuk".

jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
72%
15-ös: így van, sajnos.
jún. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
52%

#14 15:06

Ez a "vidéki mami" inkább egyfajta általánosítás a megvezetett emberekre.


Én is ismerek olyan nyugdíjast, aki látja, hogy a jelenlegi vezetés mit csinál és nem tapsol nekik... és olyat is, aki "benyalja" a TV-ben látottakat és fújja a Fidesz-nótát.


Van némi pszichológia is benne, mert bár sokan látják, hogy nem jó a helyzet, meggyőzik magukat azzal, hogy a másik mennyire rosszabb lenne vagy mennyire rosszabb volt korábban valamilyen logika mentén, csak a saját választásuk maradjon igaz... de meg van magyarázva.


...és persze lehet, hogy a "vidéki mamik" egy jelentős része éppen a kis létszámú falukba mindig választások előtt papíron betelepített szavazókört jelenti, akikkel már sokadjára csal el helységeket a regnáló kormány.


Nem annyira fekete és fehér a helyzet, sokan és sokféleképpen vannak "megfelelő irányba" állítva.


Az meg egy másik jelentős probléma, hogy 44%-kal is 2/3-od tudnának szerezni. Tehát, ha 44%-ból 66.6666% fölött lesz hirtelen az eredményük, akkor miről is beszélünk a választási eredmények kapcsán.

jún. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
17, 44%-ból 2/3, talán utána kéne nézni, hogy működik a választási rendszer, unalmas már ezredszer is elmagyarázni, hogy aztán újra meg újra betolja valaki ezt a marhaságot ide.
jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
17-es: hát, ez a baj. A betelepítettek és az eredmények torzítása. Ha ez nem lenne, kevésbé lenne az a helyzet, mint ami van.
jún. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
83%
Az embereket nem érdekli a hanyatló gazdaság, korrupció, pedodolgok. Csak egyvalami érdekli. Úgy hiszi, jobb-e calamelyik nagy párt. Kap-e nyugdíjemelést a választás előtt. Megvédik-e a rá támadó, tévében bemutatót migránsoktól vagy másoktól. Kap-e levelet a csökkent rezsiről. Stb. Az olyan elvont dolgok,mint hogy sokkal többet kereshetne, ha lenne gazdaságpolitika, nem lenne korrupció, nem lenne államadósság, hogy xy meghalt a kórházban a szomszédból, vagy hogy nem is akarnak idejönni a migránsok, vagy nem csökkent a rezsi, ezek jelentéktelen dolgok. Amúgy meg Gyurcsány. Folytatjuk. Soros.
jún. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!