Külföldön élek sok éve, de megtartottam a hazai kapcsolataim javarészét, amit tudtam, azt nem égettem fel, mikor kijöttem. Járok haza 3-4 havonta. A családomon túl, vannak barátaim Budapesten, Pest melletti városban és a Balcsi felvidéken is, akikkel rendszeresen tartom a kapcsolatot. Mindenki, kivétel nélkül panaszkodik, amikor találkozunk, amikor beszélünk. Van, aki 8 év alatt nem tudta befejezni a háza felújitását, mert annyira bedőltek a piacok, hogy most a félig felújitott háza, 4x annyiba került, már igy is, mint azt eredetileg számolták és még kb ugyanennyit kellene a jelen körülmények közt rákölteniük, hogy befejezzék. Egyszerűen rámegy az életük arra, hogy saját ingatlanjuk legyen. Budapesten, arra panaszkodnak, hogy az albérletet úgy mondják fel nekik, hogy semmit sem tudnak tenni ellene, bejelentés nélkül, az új, amit találnak az legalább másfélszer drágább és sokkalta rosszabb lakás, mint korábban. Balaton környéken meg arról beszélnek, hogy minden dől be. Senki sem talál állást, mert már a NERes vállalkozók is a csőd szélén vannak, annyira visszaesett a megrendelésük és annyira nem találnak már megfelelő munkaerőt.
Egyszerűen katasztrófa, ami otthon történik az országban és, hogy ennek ellenére, simán, következmények nélkül lemehet úgy egy választás, hog az a kampány, hogy rámszavazol, vagy meghalsz.
A cikk címe a szokásos drámázó clickbait szarakodás, de a tartalom szerintem valid. A lényeg tldr: tudjuk, hogy az osztályban ki mennnyi zsebpénzt kap, és hogy mire kell költeniük belőle. Vannak, akiknek fagyira is bőven futja, másoknak ha eltörik a hegyezője, maximum kölcsönből tudnak újat venni.
Amiről a cikk szól, hogy megdrágult a vajas kifli és a tea a büfében, meg az osztálypénz összege is megemelkedett, ezért most 7%-kal több gyerek került a hegyezős vonal alá.
Magyarország és a magyar emberek erősen elszegényednek.
Teljesen felesleges erről cikkeket olvasni, mert akinek egy minimális kapcsolata van a valósággal, az eleve látja, érzi, tudja ezt- így felesleges olvasnia is róla.
Aztán persze vannak, akik jobban hisznek a kormánypropagandának ("Magyarország jobban teljesít..."), mint a saját szemüknek vagy korgó gyomruknak, mint ahogy az afrikai szegénytelepek lakói is folyamatosan be vannak állva az olcsó cipőragasztó beszipuzásától, így kevésbé érzik az éhséget- az ilyen embereket pedig az efféle cikkekkel sem lehet meggyőzni, nekik meg ezért felesleges ilyen cikkeket olvasni.
"Egy új kutatás azt mutatta ki, a legtöbb magyar kért már kölcsön pénzt valamilyen formában, egy váratlan kiadás fedezésére pedig nincs felkészülve."
Egészen bizonyos, hogy áruhitele vagy folyószámlahitele mindenkinek volt már. Apámék mindig azt mondják, hogy ne vegyél fel kölcsönt. Csak addig nyújtózkodja amíg a takaród ér. Akkor vegyél, ha összespóroltad stb. Még ennek ellenére is volt hitelkártyájuk, mert arra ad bónuszt a bank. Szóval ez a statisztika így nem hiteles
"Szóval ez a statisztika így nem hiteles"
Attól függ, hogy mérték. Szoktak reprezentatív kérdőíves felméréseket készíteni, amiben explicit megkérdezik, hogy "előfordult már, hogy váratlan kiadás fedezésére kénytelen voltam kölcsönt/hitelt felvenni - gyakran/1-2 alkalommal"soha". Ebben pl a szüleid hitelkártyája nem szerepelne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!