Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kellene valami állami...

Nem kellene valami állami kitüntetésben részesíteni az aranylábú focistáinkat a skót siker után?

Figyelt kérdés
Lenyűgöző meccs volt. A skótok csap pislogtak.
jún. 24. 03:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Kit érdekel a foci?
jún. 24. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
😂 Ugyanazt a meccset néztük?
jún. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Te milyen meccset néztél? Annyi hiba és kapkodás volt…
jún. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Ennél is nagyobbat? A semmiért is milliókkal tömik, csak a focisstákat... adjunk nekik egy tanárt, vagy egy orvost? Még mit nem.
jún. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsó 10 percben voltunk jók. A többi felejtős. Jó eséllyel számunkra itt vége az EB-nek, ugyanis a gólarányunk igencsak gyenge.
jún. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Engem amúgy nem érekelne a foci, de ez így különösen szánalmas, hogy ennyi pénzt öl bele a közösből a hobbijába a törpecsászár, és még így is senkik vagyunk egy EB-n. Megérte két új metróvonalnyi pénzt elkölteni stadionokra, a k*rva életbe.
jún. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Az egész meccsen jobbak voltunk. Igaz, én nem magyarellenes szemüvegen keresztül néztem. Az első félidő első felében inkább a skótok labdázgattak, de teljesen ötlettelenül, így akkor is mi játszottunk jobban. Ahogy haladt előre a meccs, fokozatosan az irányítást is átvettük. Teljesen megérdemelt volt a győzelem, csak lehetett volna több gólos a játék képe alapján.

Mondjuk ennyiért túlzásnak tartom a kitüntetést, esetleg ha a 4 közé jutnánk, de arra azért nem látok sok esélyt.

jún. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

"Engem amúgy nem érekelne a foci, de ez így különösen szánalmas, hogy ennyi pénzt öl bele a közösből a hobbijába a törpecsászár, és még így is senkik vagyunk egy EB-n."


Azért oda ki kell tudni jutni, mi már a pozíciónkkal nem vagyunk a "senkik" kategória ez egy, kettő bárkit külföldön megkérdezel a magyar fociról (aki nézi, követi a focit), az rosszat nem mondd a magyar válogatottról. Én sem látom kiemelkedőnek, mert alapnak veszek olyan dolgokat, amit egy külső szemlélő, egy másik ország lakosa nem vesz annak, engem az osztrákok győzködtek, hogy mi a f.szról beszélek, a magyar foci kiemelkedően jó. Itt kezdődik a történet. Baromira keveset öl bele a törpecsászár ahhoz képest, mint amennyit beleölnek azok, akik nálunk jobban teljesítenek. Ezt úgy kell értelmezni (és ez valszeg nem fog tetszeni), hogy amit látsz, hogy ez irdatlan lóvé mi erre elment, az kb. 30 év "tartozása" volt a magyar kormánynak a magyar foci felé, na és 30 évnyi "tartozás", az ilyen g.ci nagy bír lenni.

Erre az EB-re veretlenül jutottunk ki. Nyilvánvalóan ez a csapat egy olyan EB-n, ahol a B a C vagy az E csoportban lett volna, lazán továbbjut aztán valszeg elhasal ugyanazokkal szemben, akikkel szemben most mindjárt első körben elhasalt, de akkor azt másképp éled meg? Nem mindegy kivel állunk szemben, érdemes úgy nézni a dolgot. A németeket a legjobbnak ítélik idén, várakozások azt mutatják, hogy ők nyerik idén az EB-t, a svájciak 1-1-et játszottak tegnap a németekkel, ez egy két igen erős csapat volt, a skótok gyengébbnek mutatkoztak mint mi, akár a védett/kapott gól arányokat nézzük, akár azt, hogy 5-1-re kaptak ki a németektől azoktól (az egy góljukat is a németek vitték be), akikkel mi 2-0-t játszottunk. Maga az eredmény, amivel idén kijutottunk az EB-re, az rengeteg munka eredménye és egy igen jó eredmény. Hol van nekünk annyi pénzünk focira, mint a németnek vagy a svájcinak? Ez az amit egyesek egyszerűen nem akarnak felfogni, vagy minimális szinten sem foglalkoztatja őket a foci, de hozzászólni szeretnek, mert politikai kérdést csinálnak belőle. Ha úgy nézzük a dolgot, hogy lehetne másra költeni azt a pénzt, amit focira verünk el, akkor tessék másra szavazni, az egy másik brigád, aki erre nem költ, voltak is hatalmon eleget, látszott is a magyar focin, és ez pedig egyúttal azt jelenti, hogy látszik az is, hogy most fordítanak rá pénzt. A foci pedig nem egyedül a törpecsászár hobbija, Magyarországon a legnagyobb érdeklődés a foci iránt van a lakosság körében. És ne tessék azt összefideszezni, mert az elveszi a focit attól, aki esetleg még véletlenül sem fideszes, de a focit szereti. Figyelj ez olyan, mint mikor a polgármesternek mondtam, hogy csinálja meg az utat a pincéje előtt, mert egyszer ott töröm ki a nyakamat biciklivel. Mire azt mondja a hülyéje, hogy hát azt nem lehet, hát a saját pincém előtt, mit fognak majd mondani? Mondom én pl. azt, hogy már ideje volt... nem csak Te jársz rajta b....d meg, más is! Tehát Orbán ne költsön a (tagadhatatlanul) hobbijára pusztán azért, mert mit fognak szólni egyesek? Miközben Magyarországon a legkedveltebb sport a foci, rengetegen nézik, járnak szurkolni, nem csak azok akik balhézni járnak, családok is, gyerekek is, nők is, átlag férfiak is.

jún. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

#8 még ha el is fogadjuk, hogy ez amit láttunk "jó" eredmény (háromból kettő meccset elveszíteni semmilyen mérce szerint nem lesz jó az én szememben, de mint mondtam, nem értek hozzá és nem is érdekel), akkor is, mégis milyen jogon dönti el azt bárki, hogy pártízezer ember szórakozására költ ennyit a közös pénzünkből? Hogy érhet ez többet, mint az egészségügy, az oktatás, az infrastruktúra fejlesztése? Mert ennyi pénzből JELENTŐS javulást lehetett volna elérni ezek közül bármelyik területen. Hogy van képed ezt védeni?


Egyszer lesz még más a miniszterelnök, és akkor végetér ez a korszak, de a meg nem valósult fejlesztések, amikre elment ez a rengeteg pénz akkor is hiányozni fognak az országból. Hogy fogod a gyerekeidnek elmagyarázni, hogy fontosabb volt, hogy megnézhessük ahogy nagynehezen lövünk egyetlen gólt a skótoknak a 24-es EB-n, mint hogy legyen valódi tanár az iskolájában, ne csak kiöregedett katonákat képezzenek át?


Komolyan, hogy nem szégyelled magad?

jún. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

9

Nem én vagyok a 8-as, de abban igazad van, hogy nem értesz hozzá. Régen a stadionok előtt sem volt itt aranyélet, ugyanúgy csóró ország voltunk szar fizetésekkel és infrastruktúrával. Nem fociba öntött pénz hiányzik az egészségügyből.


Az meg a másik, hogy a válogatott nagy része fiatal kora óta külföldön játszik, onnan kapja a fizetését, semmi közük a te adódhoz. Ők, akik erre tették fel az életüket, nem kevés munkát beletéve egy EB kijutásba (és jó eséllyel továbbjutásba), bukjanak el, mert a miniszterelnök egy idióta? Te nem szégyelled magad, hogy ennyire korlátolt vagy? Azt hiszed azért nincs tanár a gyereked iskolájában, mert a jajj a válogatott?

jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!