Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bulgáriában már tényleg...

Bulgáriában már tényleg jobban élnek az emberek mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ahogy elnézem Magyarország jelenlegi helyzetét.. mindenki kuporgat ételre. Budapest belvárosában is már minden 3 üzlethelyiségből 2 zárva van, legalábbis a kiskörúton belül. A külvárosban meg SEMMI sincsen. Már kocsmába járni sincs pénzük a magyaroknak, inkább megveszik a csöves bort a boltban és otthon nézik a meccset meg ilyeneket.


Tényleg igaz lehet ez az új hír, hogy már a bolgároknak is több marad, többet tudnak fogyasztani mint mi? Pedig mi itt vagyunk Ausztria azaz Nyugat mellett közvetlenül, ők pedig nagyon messze vannak dél-keletre. Mégis már jobban élnek?


jún. 22. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
A GDP nem = jólét!
jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Igen, határozottan. És a szubjektív hangulata még jobb az országnak! Nem annyira mélyen megosztott nép, mint amivé a magyarokat tette a fidesz és orbán viktor az elmúlt 14 évben!
jún. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem.A fogyasztás nem feltétlenül a gazdaság mutatója.Pl én keresek nettó 800at a szomszédom nettó 740-et,de ő minden hónapban többet költ,mert fenntart 2 autót,nekem meg nincs egyáltalán autóm.Akkor ebből le lehet vonni a következtetés,hogy én szegényebb vagyok csak azért,mert ő havonta többet költ?
jún. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem.
jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Mindenhol egyre több üzlet zár be,ennek egyszerű oka van,egyre több mindent online rendelünk,nem kell annyi üzlet,mint évtizedekkel ezelőtt.
jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen az üzleteknek a bezárása nemzetközi trend,csak Németországban idén a prognózis szerint 400 üzlet zár be örökre.

[link]

jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ps:bocsi 5000
jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

Nem, ez pont ugyanaz, mint amikor pár hónapja beelőzött bennünket Románia. Magyarország sem lett szegényebb, egyszerűen arról van szó, hogy Kelet-Európa kezd lassan (nagyon lassan) közeledni a Nyugathoz. Mi a közeledés gyors ütemét korábban tudtuk le, most utolértek bennünket az eddig nagyon leszakadt országok.


Egyes mutatókban az fog látszódni, hogy mi vagyunk a legrosszabbak, más mutatókban meg nem. Ezzel együtt mi is közeledtünk a Nyugathoz. A leggyakrabban használt mutató, a vásárlóerőparitáson vett GDP alapján az EU "alján" továbbra is Bulgária van, ezután nagyjából egy szinten vagyunk:


Délen: Görögország, Horvátország, Portugália

Keleten: Lengyelország, Magyarország, Románia, Szlovákia

Északon: Észtország, Lettország


Egy szinttel jobban áll: Ciprus, Csehország, Litvánia, Olaszország, Spanyolország, Szlovénia.

jún. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Természetesen! Én már holnap itthagyom ezt a koszfészket és költözzön Szófiába! 🇧🇬
jún. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

# 8:


Csak éppen Románia megelőzte a tegnap mutatott statiszikában Csehországot, Szlovéniát, Spanyolországot és Portugáliát. ❤️💛💙

jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!