Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországnak miért nem...

Magyarországnak miért nem volt a mostani és elmúlt évszázadban normalis kormánya, aki legalább valamennyire is nézte a magyar emberek érdekeit?

Figyelt kérdés
jún. 18. 18:51
1 2
 1/20 PMC Wagner ***** válasza:
49%
Egyáltalán volt valaha ilyen?
jún. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
Mert megelégedtünk a szarral, azért.
jún. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
30%
Volt.
jún. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
#3: mire gondolsz?
jún. 18. 18:57
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos többségben vannak azok az emberek,akik nem nagyon várják el,hogy normális kormányuk legyen, még program se kell nekik, megelégszenek az ócska lózungokkal, aki a leghatékonyabban nyújtja át nekik a legátélhetőbb élményt,arra szavaznak ,függetlenül attól,hogy az illetőnek amúgy van e bármi értelmes elképzelése vagy sem.
jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
9%
Van.
jún. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Csak azt tartom szomorúnak, hogy annyira nagyra vagyunk magunkkal, de nem tudtunk választani egy értelmes pártot, aki közszolgaként viselkedne egy picit is.


Talán az első Orbán kormányról lehet jókat mondani, de már akkor is több korrupciós ügye volt. Ha akkor nyert volna 2/3-al, akkor már 26 éve lennének a nyakunkon.

jún. 18. 19:04
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

1920-ig nem is volt önálló magyar kormány. és 400 év alatt eléggé el lehet szokni ettől.

Az elsőnek szembe kellett néznie egy világháború pusztításával és föleg a társadalom erős (manipulált) revizionista igényével. Ezt jól kormányozni nem könnyű, különösen ha nincs aki értsen hozzá.

A második azt hitte megváltó lesz, amíg az ország második és hatalmas rombolásának újjáépítésével volt elfoglalva, viszonylag ment is, ám jött az okos Rákosi és mindent lenullázott. A következő nagy lépés 1956 után történt, ahol azért nem árt tudni, gúzsba kötve, ha lehet is, de szépen táncolni nem fog sikerülni. A helyzet a körülményekhez képes látványosan javult, míg 1970-es évek végére az orosz csatlós hazai tábor meg nem irigyelte ezt, akkor következett a visszalépés.

1989-re egy tisztességet akaró kisebbség ezt megunva megszervezte a békés átmenetet, ám a magától is megvezetésben élő társdalom a rendszerváltást úgy képzelte, holnapra mi is ugyanolyan gazdagok leszünk mint a nyugat. Kár, hogy ennek a társadalomnak fogalma sem volt, mitől olyan a nyugat, amilyen. Nagyobb baj, hogy az elitjének erről teljesen torz elképzelései voltak (mint mindig). Így bukdácsoltunk a demokráciát semennyire se értve 1998-ig, amikor egy ambiciózus ember megalapozta jövendő hatalmát, ami egy kis kilengés után ismét megszerezve, végre létrehozhatta totális diktatúráját a tömegek diadalittas mámorától kísérve. Mire a tömeg rájött, a visszautat betemették, máig se akadt, aki meglelte volna.


A kérdésfeltevés alapvetően hibás. Nincs jó kormány meg rossz kormány. Ország van benne emberekkel. És ezek minősége határozza meg, kikből tud vezetés (elit) lenni. Az elit és a társadalom túlnyomó többségében egymásra hatnak, így alakul ki a rendszer. Például volt idő, mikor Angliában az elit nálunk soha nem látott terrort akart bevezetni. Amikor a társadalom ezt megértette (nem kellett egy év), rövid úton agyonverte ezt az elitet. Emiatt a következő már nem mert durva dolgokat tenni, félve az agyonveretéstől. Volt idő, mikor hasonlók történtek errefelé. Itt az elit verte agyon a kevés számú hőzöngőt. Azóta is tudja, megy ez. A világ így működik.

jún. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8# köszönöm, sajnos igazad lehet. Meg tudod mondani, amit Angliában akartak bevezetni terrort, azt mire érted? Melyik kormány volt ez és mikor volt ez pontosan?


Visszatérve Magyarországra, sosem értettem ezt a fanatizmust a pártok iránt. Nem ideológia, döntések, cselekvések alapján támogatunk egy pártot, csak mint egy rajongó, ugrálunk minden tetteiért, tökmindegy milyen rossz az nekünk.

jún. 18. 19:22
 10/20 A kérdező kommentje:
A mai politikai viszonyokra is utalva, megint egy messiás kellett ahhoz, hogy egy nagyobb politikai megmozdulás legyen. Horthy óta ennek az országnak kell egy "apuka", aki mindentől és mindenkitől megvéd. Legalábbis ezt mondja.
jún. 18. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!