Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az hogy érvénytelen...

Hogy lehet az hogy érvénytelen szavazatokat találtak amik mégis érvényesek, így bízzunk a választásokban, a bizottság tagjai hogy számolnak akkor?

Figyelt kérdés
Állítólag már szép számmal találtak olyan élvénytelen szavazhatóak amik érvényesek pedig még az elején vagyunk az újraszámolásnak, számomra ez nagyon aggasztó hogy bízzunk így a választásokban, nem lett megmondva a bizottság tagjainak hogy mi az érvényes és mi az érvénytelen, ha meg megvolt mondva, volt útmutató, akkor hogy számolták ezeket....
jún. 14. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Karácsony körzeteiben "véletlenül" alig láthatóan húzták át a már lemondott Szentkirályi nevét!
jún. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Karácsony emberei nem nagyon erőltették azt, hogy felvilágosítsák idejében a tagokat, mit kell érvényesnek tekinteni.
jún. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

[link]

Például vannak ilyenek.

jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

3

Ilyen hülyék a Karácsony szavazók ?

jún. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

3/4


Itt is jól látható hogy a 2 fideszes közül az egyiknek a neve alig láthatóan van áthúzva..... :D

jún. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor kiderült, hogy ilyen kevés a különbség a főpolgármester-választáson, azonnal azt mondtam, hogy az érvénytelen szavazatokat kell megnézni elsősorban.

Igen, ez nagyon jellemző és más választásokon is előfordult már, hogy ismételt számláláskor az érvénytelen szavazatok egy részét érvényesnek találták. És ha szoros volt az eredmény, akkor megváltozhatott. Habár olyan is volt, ahol nem változott meg ettől.

Mivel a mai közélet se normálisnak, se demokratikusnak nem nevezhető, simán el tudom képzelni, hogy a szavazóbizottság tagjai tendenciózusan az egyik félre leadott szavazatoknál szigorúbban nézik az érvényesség kritériumát, mint a másiknál.

A másik, ami ellen nincs orvosság, hogy a "nemkívánatos" (=ellenzéki) jelöltre leadott, egyértelműen érvényes szavazólapra a szavazóbizottság tagjai tesznek újabb jelet, ettől az most már egyértelműen érvénytelen lesz, így csökkentik az ellenzéki jelöltre leadott szavazatokat. Ha a szavazók elsöprő többsége az ellenzéki jelöltre szavazott, akkor ezzel nem lehet megfordítani az eredményt (azzal lebuknának, ha a szavazatok 30-40%-a érvénytelen lenne), de kis különbségeknél igen.

Szerintem ezzel több településen is éltek a korábbi választások idején, de bizonyítani természetesen nem lehet.


Határozottan mondom!

Magyarországon nekem MINDEN olyan választási eredmény gyanús, ahol az érvénytelen szavazatok száma több, mint az első és második helyezett közötti különbség!

És ha az általam írt módon tesznek érvénytelenné szavazatokat, akkor utólag hiába számolják újra, nem fog az eredmény megváltozni, ill. a csalás sem fog kiderülni.


Ennél a választásnál annyiból más a helyzet, hogy Magyar Péter szándékosan érvénytelen szavazásra buzdított, amit talán viszonylag sokan megfogadtak, ez logikus magyarázat lehet az érvénytelen szavazatok magas (kb. 3%-os) arányára.

jún. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3-ra:

Ez egy teljesen egyértelmű szavazat Karácsonyra. Aki ezt érvénytelennek nyilvánította, az meg akarta hamisítani a választási eredményt.

Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok budapesti (tehát nem vagyok érdekelt a dologban), ill. Vitézyt és Karácsonyt egyaránt jó választásnak tartom.

jún. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1.

Mert egyébként anélkül nem is tudnák? Az ilyen minek megy szavazni, aki csak logóra szavaz, de egyébként fogalma sincs a töténtekről?

jún. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!