Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó lenne az országnak,ha csak...

Jó lenne az országnak,ha csak a diplomásoknak lenne szavazati joguk?

Figyelt kérdés

jún. 12. 12:39
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
40%

10# Te meg nem érted a demokrácia kritikáját, ami jelen esetben egy ténylegesen valid felvetés, csak bugyután fogalmazta meg a kérdező, meg én is zanzásan reagáltam. Az, hogy alulművelt, kitartó propagandával lebutított tömegek döntenek egy ország sorsáról, az a demokráciának pont, hogy a csődje, a teljes meghekkelése, nem pedig a kiteljesedése! Nem erre lett kitalálva. Még az ókori Athénban sem szavazhatott mindenki - az egy másik kor, tudom, nem szabad összehasonlítani, de érted a lényeget (?).

Mert már ott rájöttek ennek a buktatóira.


Egyébként Oroszország nem jó példa, mert ott is ugyanúgy 1db szavazata van mindenkinek, ja, és ilyen szempontból szintén demokratikus, hiszen ki vannak írva választások........

jún. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

A tényekkel provokáltam? :D

Már ez is baj?

Engem kurvára zavar, hogy elmaradott falvakat vesz meg a Fidesz és így vannak hatalmon már 14 éve.

Felháborít,hogy az én szavazatom ugyanannyit ér, mint annak, akinek a 8 osztálya sincs meg és fingja nincs a jelöltekről,a pártok programjairól, ideológiával és az aktuális közéleti eseményekről, mégis megveszik a szavazatát.

Vannak diplomás hülyék is, de a képzettebbektől jobban kinézem,hogy tájékozottak.

A köztes megoldással is megelégednék.

Szavazzon az, akinek minimum 4-es átlaggal rendelkező érettségije van!

jún. 12. 13:48
 13/32 anonim ***** válasza:
12# Provokációnak provokáció, de egy szóval sem mondtam, hogy ne lenne benne igazság. Ahogy fentebb leírtam, szerintem nagyon is jogos felvetés. A demokrácia megerőszakolása, ami zajlik. Én csak felvetettem a cenzust (nem cenzúra! Remélem érthető a különbség), mint lehetőség, de őszintén nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás.
jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
65%

#11 Az, hogy nem tetszik neked, hogy a tudatlan ember is beleszól a politikai döntésbe az kritika, az viszont hogy el akarod venni valaki - bárki szavazati jogát aki nem bűnöző, az azt jelenti, hogy nem érted a demokráciát.

De tegyük fel megtörténik, holnaptól csak az szavazhat akinek van legalább 8 általános iskolai végzettsége vagy aki előtte kitölt egy tesztet és elér rajta 40%-t. A lakosság egy része kiesik, kb. 600 ezer embernek nincs meg a 8 általánosa, másik 300 ezer nem tudja megugrani a tesztet. A 7,8 millióból már csak 6,8 millió szavazhat.

Ekkor kitalálják és megszavazzák, hogy a 40% már kevés, legyen 60% a szint teszten. A többségnek megvolt előtte is, rábólint, ha neki ment akkor másnak is kell menjen. Kiesik megint 1 millió ember.

Az 5,8 millióból kitalálják, hogy nem elég a 8 általános, kelljen már az érettségi is. Megszavazzák, hiszen ebben az 5,8 millióban a nagyobb résznek már van érettségije. Megint kiesik vagy fél millió.

Aztán jön az újabb ötlet majd az újabb és a végén ott vagyunk, hogy a 7,8 millió szavazó helyett alig 3 millióan dönthetnek az ország vezetéséről.

Mi tartaná vissza ezeket, hogy megszavazzák sima 50% többséggel, hogy csak annak legyen szavazati joga aki X párt tagságába tartozik?

Máris ott vagy a diktatúrában és te szavaztad meg. Hurrá!

Nem elvenni kell a szavazati jogát az embereknek, hanem oda kell menni és el kell neki mondani hogy miről szavazunk és mi mit jelent ha elmegy szavazni. Ha meg tudja tenni az egyik csapat akkor meg tudná ezt tenni a többi is akik ellenfeleik.

jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
14# Értelek, de a logika fordított. Én nem akarom senki szavazati jogát elvenni. A műveltségi adatokat (amik tényleg lesújtóak, ahogy írod) kellene feltornázni, hogy az emberek tudatosan szavazzanak és felelősen döntsenek az ország ügyeiről. Ez lenne a cél, nem a szavazatok elvétele. Véleményem szerint.
jún. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
37%

14

[link]

jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
60%

nem mert nem oldana meg semmit hogy csak egy szűk réteget nyomnának vs most

most ugyanez megy a nyugdíjasokkal, ennek sincs értelme mert nincs már otthon fiatal

+ én ismerek több diplomás fideszest akik hülyébbek egy közmunkásnál is, nem ennek a függvénye

jún. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
45%
Akkor pl Azahriah és Osváth Zsolt is kiesne ebből a halmazból.
jún. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
Mivel erre az oldalra többségében aluliskolázottak járnak, egyértelmű hogy a nem válasz lesz többségben.
jún. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon tájékozottak lehetnek pl a műkörmös, miniszoknyás HR-es kisasszonyok, a büfészakos diplomájukkal....csak úgy süt róluk az értelem.🤣 Vagy az egyébb vízgereblyéző és tökcsiszoló szakon végzett senkik.
jún. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!