Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha már elmegyek szavazni,...

Ha már elmegyek szavazni, érvényes szavazatot adok le, mindegy milyen választás, szavazás. Érti valaki ezt az "érvénytelen szavazat" stratégiát?

Figyelt kérdés

Elmegy a jobbágy szavazni, időt, cipőtalpat nem kímélve, majd lead egy érvénytelen szavazatot (!?)

Ez vajon mire jó? Ha egy lapot össze akarok firkálni X-ekkel, azt otthon is megtehetem.



jún. 11. 05:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt politikai véleménykifejtésnek nevezik. Országgyűlésben is az "igen", "nem" mellett ott van még a "tartózkodás".

Persze csak akkor, ha szándékos az érvénytelen szavazat. Nem úgy, mint például most Budapesten, ahol sokan Szentkirályit jelölték be a lapon..

jún. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az a jellemző, hogy lead 3-4 érvényes szavazatot, meg egy érvénytelent.
jún. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyfajta trükkös bosszú a visszalépésre. Több szavazólapot kaptál, nem csak a főpolgármesterre szavazás volt, szóval a jobbágy leszavaz érvényesen az EP-re, és utána a Jobágy nem tudj ki legyen, azzal a dilemmából, hogy dzandra visszalépett, Geri , vagy Dávid, és akkor behúzza Szandrát, mert tudja már úgyis érvénytelen.
jún. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egytértek. Számomra is felfoghatatlan ez a rengeteg érvénytelen szavazat. Semmi értelme sincs, ha már ott vagyok, akkor valakit csak választok, ha mást nem, akkor a kisebbik rosszat. Ha nem akarok senkit választani, akkor nem megyek el.
jún. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az is érvénytelen, ha valaki behúzta a Szentkirályit és még a három másik közül valakit?

Az összeszámolásnál teljesen kizárt a csalás? Vannak úgynevezett független felügyelők, akik csak az összeszámolást figyelik, hogy ott ne csalhasson senki utólagos beixeléssel?

jún. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az szszb elnökének a felelőssége, csináltam ezt. Elég idegőrlő munka figyelni minden pártdelegáltat, nem kap-e elő egy tollat, hogy még egy ikszet betegyen és így érvénytelenítsen. De közben az elnök is számol. Az érvénytelen szavazatokat külön kell kötegelni, okot ráírni.


Amúgy szavaztam már érvénytelenül, nem most. Helyi választáson. Az alacsony részvételt emelni akartam, de nem volt szimpatikus egyik jelölt sem.

jún. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Köszi a választ!

Ez a ~24500 érvénytelen szavazat, ez szerintem nagyon durva, főleg úgy, hogy az első és második helyezett között ennyire kevés volt a szavazati különbség.

jún. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!