Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy a Fidesz leváltásához/hatalma csökkentéséhez a legerősebb pártra kell szavazni? (a kormánypártot rühellő személy esetén)

Figyelt kérdés

Példa: szavazott valaki egy nem bejutó pártra, pl. 2RK, Momentum, MKKP, akármi.


Az ellenzéki térfél legerősebb alakulata a Tisza párt volt.


Kérdem én, mégis miért nekem kellett volna alkalmazkodnom azokhoz a buta emberekhez, akik megkapták a kb. 8. Messiásukat is? Miért nem ők alkalmazkodtak hozzám, ha olyan céljuk volt, hogy a Fideszt visszaszorítsák?


Az a millió ember voksolhatott volna úgy, mint én, és akkor másképpen állunk.


jún. 10. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Mert a legerősebb párt lesz a győztes, és a második legerősebb pártból sokkal könnyebb legerősebbet csinálni, mint a többi csíra-pártból.
jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
A Fideszt az tartja hatalmon, hogy a DK meg annak a szatelit pártjai (MSZP, Párbeszéd, Jobbik) is az ellenzék részei.
jún. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

EP-n mindegy, itt egyszerű d'Hondt eloszlással megy a mandátumok kiosztása.


Ogy-n viszont ott a területi is, EVK, aminek gyakorlati lényege nincsen, hiszen zéró képviseletet visznek be a megválasztottak, nem szólalnak fel, nem viszik a helyi problémákat a parlamentbe. Csak ülnek és szavazógépek. Tehát a lényegük egyszerűen csak az, hogy az amúgy is épp legerősebb párt minél nahyobb arányú győzelmet arasson. Nincsenek már helyi emberek, helyi képviselők. Az EVK szavazás értelmét vesztette sajnos.

jún. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Teljesen igazad van.

Szerintem ennek az oka, hogy az emberek nagy része csak vezérben tud gondolkozni. Megszokta az elmúlt 14 évben, hogy vezér van és nem emlékszik rá, hogy lehet másképp is.

Egyébként a legjobb országokat (ahol a legjobb élni) nem vezérek vezetik.

jún. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!