Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kb 24000 érvénytelen szavazatr...

Kb 24000 érvénytelen szavazatra 340 valamennyi darab szavazat nem furcsa?

Figyelt kérdés
jún. 10. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem furcsa, Szentkirályi visszalépett és legyünk őszinték 2 megosztó jelölt volt.
jún. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1.

De gondolom neked semmi sem az.

jún. 10. 10:29
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

De most gondolkodj logikusan, aki Fideszes az azért szavazott volna Szentkirályira, mert az ő érdekeit képviseli.

Visszalépett, nem akart leszavazni -> leadja érvénytelenül.

Oda megy, aki a Tiszára vagy az MKKP-re szavazna, nem tetszik neki Karácsony munkája, de Vitézy Fideszhez való kötődése sem. -> leadja érvénytelenül.

A nagy számok törvénye szerint benne van ez teljesen. Elvégre sokan voltak szavazni.

jún. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
nem értem, mit találsz furcsának, vagy mi a probléma pontosan. A kettő miért üti egymást?
jún. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Egy csomóan behúzták az ásványvizest, mert, hogy azt mondta itt múltkor egy öltönyös úr narancssárga kabátban, hogy akkor kapunk krumplit, meg vásárlási utalványt, igaz azt nem értettem, hogy miért van áthúzva a neve, de ez nem zavart-
jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

De, ez nekem is feltűnt!

Nyilván a budapesti főpolgármester-választás eredményeire gondolsz.


Az összes szavazat 0,04%-a a különbség. Miközben az érvénytelen szavazatok száma ennek 75-szöröse: 24 592, vagyis a szavazatok kb. 3%-a. Ha egy esetleges újraszámolásnál az érvényteleneknek csak 2%-át érvényesnek nyilvánítják, már megfordulhat az eredmény!


Arról nem is beszélve, hogy a 3% érvénytelen szavazat nagyon magas arány. Ennyi véletlen tévedést nem tudok elképzelni. Esetleg azt igen, hogy sok fideszes annyira nem tudott mit kezdeni magával Szentkirályi visszalépése után, hogy szándékosan érvénytelen szavazatot adott. De ez se igazán jó magyarázat, mert egyszerűbb lett volna, ha ők otthon maradtak volna.

jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, közben írta #5-ös a válaszát. Nos, az könnyen lehet, amit ő írt. :-))))
jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6 de hogy nyilvánítanának érvénytelent érvényesnek? Ráadásul 300 valamennyit? Az elég komoly lenne. Plusz akkor még utána lehetne járni a 70 fős házba bejelentett 800 venezuelai menekültnek ésatöbbinek...

Egyébként vszeg reális ez a rengeteg érvénytelen. Szerintem sok fideszes és sok ellenzéki sem akart választani a két jelölt közül.

jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

6.

Csak el tudják dönteni egy lapról, hogy érvénytelen-e. Különösen, hogy a fideszes delegált is ott volt minden bizottságban. Egyébként sem következik egy érvénytelen szavazatból, hogy azt a LeVitézlett kapta volna.

jún. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%
6. Az érvénytelen szavazat nem feltétlenül tévedés miatt van. MP nyilatkozta azt, hogy érvénytelenül fog szavazni, mert egyik jelöltre sem akar. Gondolom a hívei meg követték őt.
jún. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!