Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Momentumos Donáth Anna és...

A Momentumos Donáth Anna és Cseh Katalin szerinted hazaárulók vagy nem?

Figyelt kérdés
Sokszor ezzel bélyegzik meg őket. Te mit gondolsz?
jún. 9. 07:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
69%
A hazaárulók kifejezésről nekem valahogy rögtön a kormánypárt jut eszembe, és nem csitri Donáth Annáék.
jún. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
16%
Igen, azok.
jún. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
61%

Egyértelműen nem!

De több vészes hibát elkövettek ami megpecsételheti a politikai sorsát a Momentumnak.

Nem látom a politikájuk eredményét azt hittem a Nolipia után végre beindul valami akcionista fiatalos lendület tőlük a politikában uralva a közbeszédet. Erre semmi.

Irányvonallal sem értek egyet inkább jobboldali liberalizmus lett volna hasznosabb.

Én a személyzeti politikájával sem értek egyet. Két politikusnő inkább visz mint hoz. Rém unalmasak.

Szerintem Fegyőr András sokkal nagyobb szavazatvonzó képességgel bírt.

De Kerpel-Fronius Gábort ki az a hülye aki kihagyja egy kampányból?

Ha nő akkor Orosz Anna számomra..

jún. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
76%
Ők ketten, akiknek érdemes volt kint lenni, ők azok akik tettek is a hazáért.
jún. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Szikszai.B ***** válasza:
75%
A Momentum az EP-ben azért harcol, hogy a lehető eszközzel megszorongassák a Fidesz-t. A Fidesz az egyetlen hazaáruló (és mellesleg háborúpárti) párt az országban, azaz aki a Fideszt támadja, az a hazát védi.
jún. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
10%
Hazaárulók hát. Folyamatosan áskálódtak, hogy visszatartsák a nekünk járó pénzeket és saját hazájuk ellen játszottak. Plusz a genderlobbi meg minden hasonló baromság... Hála az égnek, hogy kiestek, remélem az egész közéletből is eltakarodnak.
jún. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
71%

Dehogy hazaárulók.


Ennek az az egyszerű oka, hogy nemhogy nem állapította meg büntető bíróság, hogy elkövették volna a hazaárulás nevű bűncselekményt, de még csak eljárás sem volt folyamatban

jún. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

#17 Eljárás nem bír indulni egy olyan bűncselekmény ügyében, ami valójában nem igazán van definiálva. Ez van, de mégsincs. Ez hiba egyébként. Azt nem mondom, hogy a Fidesznek kellene helyére tenni ezt a dolgot, mert abból biztos botrány lenne, na meg ha az ellenzéki tábor helyébe képzelem magamat, biztos nem lelkesednék és azt gondolnám, hogy Donáthra és Cseh Katalinra hoznak egy törvényt, de egyszer ezt rendbe kell tenni, mert ez így nagyon nincs jól. Talán megkellene ezt beszélni, a parlamentnek közösen kellene ezt megrágni (vétóval!), majd nekünk kellene a törvényt megszavazni, hogy az úgy elfogadható-e vagy sem.

Így tulajdonképpen csak vélemények lehetnek, helyes a kérdés megfogalmazása ebben a formában, hogy "szerinted". Szerintem igen, de szerintem nem ez az első eset ebben az országban. Ha ezt a kb. sajtpapírra leírt törvényt nézed, akkor ez alapján az is hazaárulás, ha akár csak egyetlen egy külföldi céget beengedsz ebbe az országba, de ha lazábban vesszük, akkor az hazaárulás, ha annyit beengedsz, hogy a gazdasági helyzeted függhet a teljesítményüktől. Sőt az Európai Unióhoz való csatlakozás is hazaárulásnak minősül. Mivel népszavazás döntött erről, így aki kiírta azt, és aki igennel szavazott, azok mind hazaárulók a törvény szerint, nem szerintem, ezt azért hangsúlyoznám! Tulajdonképpen, amivel vádolják Sulyok-ot, az is hazaárulás, még ha egy kiskaput kihasználva kvázi törvényes volt ami történt, de a hazaárulásba viszont az belefér, de nem csak Ő követte el, civil emberek is, mindenki aki részt vett ebben, hogy a nevére került egy olyan ingatlan, amin jelzálog joga van egy külföldinek. Ezt árnyalja ám az, hogy abban Ő nem tulajdonos, amit aláírt 20 évvel ezelőtt jelzálog jogot, mondjuk 5 milliót, ami akkor sok volt, most sz-rt ér, és mégis csak ennyire van joga, ha eladja azt a valódi tulajdonosa. Azt az ügyet egyébként ne úgy képzeljétek el, hogy ez tényleg termőföldeket érintett, azért erre Klára nem tért ki, ők sem szeretik árnyalni a szituációkat, mert úgy nem annyira ütős az ügy. :D Régebben akkor csinálták ezt, ha külföldi akart szert tenni itt egy kisebb "nyaralóra", ami hivatalosan szántónak minősített, de jellemzően egy köpet földön állt. Ezek ilyen ügyek, nem hektárakról és valójában nem termőföldekről van szó. Régen a kárpótlásból sokan kaptak kisebb, jellemzően 1000-3000m3-es földeket települések külterületein, amik akkor még jellemzően szántó besorolást kaptak, majd erre építettek pincét, présházat, ezekből lettek "nyaralók", hétvégi házak. Ha akkor lett volna egy ilyen törvény, amit a Fidesz behozott, hogy ingyen átminősítés, akkor már nem kellett volna a törvényt kijátszani és megvehette volna külföldi is azt az egyébként nyaralót, nem termőföldet.

Ezzel csak arra akarok rávilágítani, hogy a "hazaárulás", mint törvény, így, ebben a formában egy hülyeség, ezt rendbe kellene tenni.

jún. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
69%

18: nagy kavarodás van a szavaidban.


A BTK egyértelműen fogalmaz:


" 258. § (1) Az a magyar állampolgár, aki Magyarország függetlenségének, területi épségének vagy alkotmányos rendjének megsértése céljából külföldi kormánnyal vagy külföldi szervezettel kapcsolatot vesz fel vagy tart fenn, bűntett miatt öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Kérdező: egyértelmű, hogy nem hazaárulók, mivel még a politikai ellenfelek sem vádolták őket a "függetlenség, területi épségé vagy alkotmányos rend" megsértésének tervével.


Ez csak az orbáni (orwelli) kommunikáció: az ellenfélre minél súlyosabban hangzó vádakat dobni és azt súlykolni "éjjel és nappal, minden hullámhosszon".

jún. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
73%
Én örülök hogy buktak, de nem hazaárulók. Hittek abban amit ott kint csináltak, az más kérdés hogy szerintem sem így kellett volna.
jún. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!