Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az EP választáson háborús...

Az EP választáson háborús kérdés nem múlik?

Figyelt kérdés

jún. 9. 01:05
 1/10 A kérdező kommentje:
A 2026-os parlamentin múlik?
jún. 9. 01:07
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Mivel az EU nem tud háborúzni csak a NATO, ezért az EU szavazás ebből a szempontból teljesen lényegtelen.
jún. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Meg világháború úgyse se lesz
jún. 9. 01:23
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Egyáltalán nem lényegtelen, mert a háborúpárti pártok hatalomra kerülése befolyásolhatja az EU működését. Például kezdeményezhetik, hogy a tagállamok hozzák vissza a sorkatonaság intézményét és ha többségben vannak, akkor ezt könnyen ráerőltethetik olyan tagállamokra is, akik ezzel nem értenek egyet. Lásd kifizetések befagyasztása, szankciók, stb. Mindenképpen menjetek el szavazni, hogy ezt ez őrületet elkerülhessük!
jún. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én parlamentin szavaznék esetleg a kutya pártra
jún. 9. 01:38
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

"Mindenképpen menjetek el szavazni, hogy ezt ez őrületet elkerülhessük!"

Az Európai Parlament 705 tagból áll. Magyarország ebből 21 főt delegál, összesen. Te komolyan azt hiszed, hogy a magyar képviselők, bármilyen kérdésben, érdemben befolyásolni képesek az EU döntéseit? A fidesznek ráadásul még pártcsaládja sincs, akivel együtt szavazhatna.

Ne dőljetek már be annak, hogy majd a fidesz a 12-13 fős képviseletével fog dirigálni a németeknek meg a franciáknak :D

Orbán ráadásul a "háborút támogató" döntéseket az Európai Tanácsban akkor is meg tudja vétózni, ha a fidesz be sem jut az EP-be. Hiszen ott nem mint a párt képviselője van jelen, hanem mint miniszterelnök.

Akár támogatja valaki a háborút, akár nem, a magyar képviselők egyik irányba sem fogják tudni befolyásolni az Európai Parlamentet, abban biztos lehet mindenki.

jún. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
#6 Magyarul ha jól értem, akkor te a háborúpártiakra szavazol, mert azt gondolod úgy is mindegy. Csak azt nem értem, hogy ha úgy is mindegy, akkor ennyi erővel szavazhatnál a békepártiakra is, nem? Vagy neked ez ilyen humoros vetélkedő, hogy mindegy kire szavazunk, csak az egyetlen jóra nem, mert akkor lehet majd röhögni?
jún. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Magyarul ha jól értem, akkor te a háborúpártiakra szavazol"

A #6-os válaszomban még csak azt sem említettem, hogy elmegyek szavazni, azt meg főleg nem, hogy ha elmegyek, kire voksolok. De megnyugtatlak, nem szándékozok sem a "háborúpártiakra", sem a "békepártiakra" szavazni.

jún. 9. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem szavazol egyáltalán, akkor miért pofázol bele véresen komoly témákba? Mit keresel itt?
jún. 9. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Magyar részről nem múlik. Mindegyik magyar párt ellenzi a fegyverkezés további eszkalációját. A többi országban lehetnek igazán haborúpártiak.
jún. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!