Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebben az országban az emberek...

Ebben az országban az emberek 90%-a Orbán imádatból/Orbán gyűlöletből szavaz?

Figyelt kérdés
Én úgy látom,hogy az emberek többsége,tényleg majdnem mindenki minden szavazását egy ilyen érzelmi alapú lózung alapján adja le, vagy a miniszterelnök iránt érzett fanatikus imádatból vagy pont ugyanilyen fanatikus gyűlöletből. Lényegében senkinek nem kell már semmit letennie az asztalra, elég csak pár üres mondat,vidéken,hogy 'éljen Orbán' a fővárosban ,hogy 'pfuj Orbán' és kész nyertél.
jún. 6. 23:35
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem ,a többség objektíven és racionális megfontolások alapján szavaz,így az is számít,hogy mit tesz le egy jelölt az asztalra
19 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Legalább 40% Gyurcsány gyűlöletből szavaz. Nem Orbánt imádják ezek, akkor Orbánnal lenne teleplakátolva az ország, és nem Gyurcsánnyal.
jún. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sztem a Gyurcsány gyűlölők egyben Orbán imádók is. Orbán köré olyan személyi kultusz épült,h sztem őt tényleg imádják a hívei.
jún. 6. 23:45
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Én speciel nem érzelmi alapon undorodom a Fidesztől, hanem racionális alapon, mert látom, érzékelem milyen elképesztő károkat okoznak, milyen mértékben tönkretették az országot, annak minden fontos területét (demokráciát, gazdaságot, egészségügyet, oktatást, természeti környezetet, mindent).

Mivel tanultam történelmet, tudom milyen rezsimek jellemzője volt a göbbelsi propaganda, a gyűlöletkeltés, vagy éppen a ruszkik bő nyállal szopkodása, egyikből sem kérhet épeszű ember. Meg az sem mindegy, hogy az adóforintjaink, amiket a munkánkkal megkeresve befizetünk a közösbe, azok tényleg a mi javunkat szolgálják, vagy ellopják olyan alakok mint Mészáros meg Tiborcz, akik bármi érdemi munka nélkül, "közbeszerzések" (értsd: néhány papír aláírása) útján szereztek olyan vagyonokat amikről még a legjólétibb országokban sem nagyon álmodhatnak az emberek. Az EU-s pénzek dettó. Látva azt, mennyi támogatást kapott ez az ország az elmúlt 15 évben, kb. Ausztria szintjén lehetnénk, ehelyett lassan egy afrikai putrival vagyunk egy szinten, de legalább Orbán összes haverja és családtagjai százmilliárdokat szerzett hirtelen a semmiből. Hát kösz, nekem ez objektíven nézve sem olyan opció amire szavazni kéne.

jún. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Amúgy Orbánnal van teleplakátolva meg hogy BÉKA.

Gyurcsány egy sokkal kisebb tényező hozzá képest,de természetesen előveszik.

A Gyurcsány imádók kevesebben vannak,és ők egyben Orbángyűlölők is,ahogy az Orbán imádók meg Gyurcsánygyűlölők, de Gyurcsánynak ma már szinte semmi jelentősége nincsen.

jún. 6. 23:55
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Én akkor is Orbán ellen szavaznék, ha az ellenzék legjobb jelöltje egy éti csiga lenne.
jún. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

#5 Mert hogy egy éti csiga is klasszisokkal jobb lenne nála.

Ha már objektivitás, objektíven kijelenthető, hogy egy olyan jelölt, aki semmihez sem ért és semmit nem csinál, még mindig jobb opció, mint egy olyan, aki szándékosan kárt okoz és szándékosan ellenkező irányba vezeti az országot mint amerre a fejlődés és a jólét van.

Ha számszerűsítjük, akkor mondjuk ha egy ideális jelölt teljesítménye 100, akkor egy ellenzékié 0, de Orbáné meg -100. Akkor már még mindig inkább az ellenzéki, vele legalább azon a szinten megmaradunk ahol vagyunk. Orbán konkrétan vezet vissza minket a középkorba, a földesúri időkbe. 2024-ben nem erre van szükség.

jún. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen, lényegében erről van szó. Többre e nép már nem képes:).
jún. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%
Tulajdonképpen igen. Viszont amire haragszom, hogy nagyon sok ember nem megy el szavazni. Egy elég ütőképes ellenzék kijönne belőle (akár), hogy legyen viszonyítási alap. Sokkal másabb lenne a helyzet régóta, ha mindenki picit máshogy állna a politikához. Nem egy démoni dolog a szitu.
jún. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Azért a kádárkultusz szerű imázs szerintem is sokat hozzátesz a mostani szavazatokhoz. Még várnunk kell legalább 15-20 évet, hogy a szavazótábor magja elkezd erodálódni.

Vagy tényleg jön valami, ami kifordítja a sarkából a magyar politikát.

jún. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én arra szavazok ami vàrhatóan viccesebb végkimenetellel jàr.
jún. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!