Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megbízott szavazatszámlálóként...

Megbízott szavazatszámlálóként elhagyhatom a szavazókört?

Figyelt kérdés
Egy független jelölt megbízott, hogy legyek a szavaztszámláló bizottság tagja, azonban nekem a szavazás napján lenne teendőm, viszont a szavazás megkezdésekor és este már jelen tudnék lenni. Napközben elhagyhatom a szavazóhelyiséget, majd visszatérhetek?

jún. 5. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
El, de mi lenne, ha a jelölt elmagyarázná neked, hogy mi a teendőd, ha már felkért egy nem kicsi munkára?
jún. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt gondolom a nem kicsi munkát végezze az akit fizetnek is. A delegált tag meg ne szakadjon meg, csinálja azt amiért küldték, figyeljen a törvényességre
jún. 5. 23:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"mi lenne, ha a jelölt elmagyarázná neked, hogy mi a teendőd"

Vagy inkább mi lenne, ha hivatalos, írásos anyagban utánanézne előre ő maga, hogy mi is lesz a teendője, még mielőtt elvállalja, ahelyett, hogy csak szájhagyományra hagyatkozna?


Nyilván el lehet menni, nem börtön, de csak akkor van értelme elvállalni, ha végig ott tud lenni valaki, hiszen aki csalni akar esetleg, simán kihasználhatja azt az időszakot, amikor ő nincs ott.

jún. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

El foglak keseríteni, a munka ugyanannyi, ha fizet az önkorméányzat, ha megbízott vagy.

El lehet menni, nem tilos, pl. akkor ha ta máshol szavazol, de ez egy egész napos munka, alapvetően ott kell lenni.

jún. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 Hogyan fogsz figyelni a törvényességre, ha nem vagy ott?
jún. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Két főt delegáltak
jún. 6. 14:15
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Minek vállaltad el, ha nem is vagy szabad aznap?
jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A munka annyi, amennyi, azt a bizottságnak kell elvégeznie, de az csak rajtuk áll, hogy hogyan osztják fel egymás között a tennivalókat. Hogy egy bizottsági tagra mennyi feladat hárul (illetve mennyi szabadideje van), az gyakorlatilag attól függ, hogy hányan vannak.

2022-ben egy 7 tagú bizottságban dolgoztam, ahol (kettőnk kivételével) mindenki nyüzsögni akart, így nekem lényegében nem volt semmi tennivalóm. Akár több órára is leléphettem volna (egyébként nem tettem meg, hanem az udvaron irányítottam a választópolgárokat, akik nem tudták, hogy melyik sorba kell beállniuk).

Holnapután egy 5 fős bizottságban leszek, ami a minimális létszám. A rengeteg szavazólap miatt nagyon úgy néz ki, hogy mindegyikünk folyamatosan dolgozni fog (még a kajaszüneteket és a saját szavazásunkat is nagyon be kell osztanunk, a mozgóurnázásról nem is beszélve). Ha egy ekkora bizottságból valaki több órára kiesik, akkor az nagyon megnehezíti a többiek életét.

Szóval elvileg el lehet menni akármennyi időre, de hogy a gyakorlatban ez mekkora kalamajkát jelent, az elsősorban a bizottság létszámától függ.

jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!