Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a magyar politik...

Mit gondoltok a magyar politikáról?

Figyelt kérdés

18 leszek és szívesen szavaznék. Nyílván nem az én szavazatomon fog múlni a választás, de azért mégis.

A célom ezzel a kérdéssel, hogy tudjam kire tegyem le a voksom.

Szeretném a kérdésem alatti komment szekcióban kultúrált emberek módjára, vitáznánk egy jót. Így megértem a bal és jobb oldalt kicsit jobban. Illetve nem árt, ha megtanulunk vitázni.

Fejtsétek ki a gondolatotok, hogy ti miért erre vagy arra fogtok szavazni.

Jó szórakozást! :)



jún. 3. 00:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves elsőválasztó, először is hadd gratuláljak, hogy gondolsz hazäd, illetve az EU jövőjére. Nem akarom megmondani kore tedd le a voksod, ez attól is függ milyen beállítottságú vagy, mit tartasz fontosnak, kivel szimpatizálsz. Ha írnál erről picit, tudnánk neked segíteni.
jún. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem tudod te hogy kire kell szavaznod.
jún. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1. Igazából nem tudom én sem pontosan, hogy én kivel szimpatizálok. Nincsen pártatlan hírforrás hazánkban, így nem tudok dönteni. Hol ezt, hol azt szidják, nincsen olyan, hogy elmondja egy kívülálló, hogy melyik párt mit kínál.

Annyiban biztos vagyok, hogy nem szeretnék háborút (bár gondolom, remélem, hogy mindenki így van vele), nem szeretnék migránsokat - szeretném ha Magyarország keresztény maradna, ne kelljen levenni a falról a keresztet, mert sért másokat, ne kelljen később a gyermekemet úgy óvodába, iskolába vinni, hogy nem tudom melyik utcasarkon szeretnék megbökni a bevándorlók. Mondhat bárki bármit, de nem hallani sok jót róluk, csak hogy rombolják az országokat.

Nem szeretném támogatni Ukrajnát, mert esélytelen, hogy megnyerjenek egy háborút Oroszország ellen, ami az ő területükön folyik.

Inkább liberális gondolkodásom van, úgy gondolom amíg másoknak nem ártasz, azt teszel amit akarsz. Tehát egyetértek a marihuana legalizálásával. Bár nem fogyasztok, szerintem jó lenne ha egy ellenőrzött, zárjeggyel ellátott terméket veszel, nem pedig egy kétes eredetű patkánymérgezett “bio” füvet. Ezzel rengeteg életet mentenénk.

Szeretném, ha az időseket támogatnánk pl: (úgy tudom Svédországban van így) ha nyugdíjas korodra nem rendelkezel saját lakással, az állam biztosít neked egyet.

Az LMBTQ-t egy marhaságnak tartom. Elfogadom (nem bántom őket) és nagyon nem érdekel mi van velük. Éljék az életüket ahogy akarják, de ne tolják a pofámba. Nem akarok látni erotikus, feszülős, bőrruhás férfiakat, ahogy eltorlaszolják az utat. Teszem fel a kérdést: mégis kit érdekel, hogy te kihez vonzódsz?

Szeretném, ha a jogszabály megerősödne, és kevésbé lenne elnéző. Pedofiloknak minimum letöltendő, erőszakolóknak életfogytiglan, stb…


Ennyi jutott most eszembe. Előre is köszönöm a választ.


2. Kire gondolsz?

jún. 3. 02:16
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok objektív teljesen.


LMBTQ fel van fújva itthon. Alapból nagyon kis réteget érint, és mindenki csinálja szépen a 4 fal között. Nincs olyan párt itthon aki nem ezt szeretné.

Viszont általába nem is a szélsőség szokott lenni, nem attól lesz valaki lmbtq hogy bohócnak öltözik, hanem hogy mással van a hálószobába de amúgy fel se tűnik.


Alapvetően a szociális háló romokba van, a fidesznek igazából nincs tervbe nagyon radikális változás e téren. MP és Vitézy tudomásom szerint igért ilyesmit, a fiatalokkat is beleértve.


A fű legalizációját szerintem egyedül a kutyapárt szeretné, de valszeg erre még várni kell pár évet hogy e téren változás legyen.



Ukrajna terén egyáltalán nem értek veled együtt. Szerintem megéri Ukrajnát támogatni (KATONAILAG NEM) mert nem lenne jó egy orosz határ, és egy lehetséges nato vs orosz háborúnál itt lenne a front. És egyenlőre nem igazán tudnak nyerni az oroszok, de az ukránok se. De igazából nem magyarország fogja eldönteni ezt nagyrészben. A nato része vagyunk szerencsére.


Migráció egy érdekes kérdés. Itthon nagy politikai fegyver, de az sajna tény, hogy sok embert megvezettek ezzel. Egyrészt azt senki és semelyik párt nem támogatja, hogy terroristákat engedjenek be. Azért hatalmas különbség van a között, hogy olyan embereket engednek be korlátozott számban akiknek leellenőrzik a hátterét, és nem csak lerakják őket ahogy a fidesz tette egy kupacba. Csak akkor engedhetünk be embert az országba ha felveszi európai kúltúrát, és dolgozik, különben ki lehet rakni a szűrét.


Ezek az én véleményeim lehet nem értünk mindenbe egyet de ez normális szerintem.


Pártok.

Nos van a fidesz ami itt van 2010 óta alkotmányozó többséggel.

Most elkezdhetném sorolni mennyi milló botrányuk van, de sajnos hiába szeretnének keresztény konzervatívnak látszani, egy køkainos EP képviselőjelöltjük van, aki alig jár be a munkahelyére dolgozni. Szóval nekem ezek után nem hitelesek igazán.

Van a régi ellenzék akinek a vezetője Gyurcsány. Akkor még fiatal voltál (és én is) de belebukott a saját hazugságaiba, az ország tönkretételébe. Azóta vergődik pár koalíciós partnerével. (DK-párbeszéd-MSZP)

Van a Momentum ami amugy tök jó lenne, de össze álltak Gurcsánnyal, és pár nem túl jó döntésük volt.

Van a tisza akik jelenleg legnagyobb ellenzéki erőként kb a te általad elmondott dolgokat képviselik. És itt új arcok vannak nem pedig rendszerváltás előtti politikusok.

Ott van a kétfarkú kutyapárt akiket édemes komolyan venni, mert a viccelődés mögött borzasztó sok önkénteskedés és tettek lapulnak, de nem akkora nagy a támogatottságuk.

Vagy maradt a sok mikro párt.


( A mi hazánkat direkt nem említettem, mert ők konkrétan nácik, nagy magyarországba hisznek, és összeesküvés elméleteket terjesztenek.)



Ha szeretnél tájékozódni akkor egyrész nézz rá a Partizánra. Magyarország leghitelesebb hírforrása, és ezt most véresen komolyan mondom.



Nos ha érdekel én kire szavazok..

Nem érdekel a lejárt Gyurcsány, köztudott, hogy a fideszből mekkora hazug korrupt banda lett. Én változást akarok, és erre Magyar Péternek van a legnagyobb eséllye. Nem értek vele mindenbe egyet, de tudok vele azonosulni.



De nézzük

A fidesz szabadon engedett 2000 embercsempészt

Nem bírja hatékonyan működtettni a határkerítést

Vendégmunkásokat telepít be magyaroszágra, akik ugyanúgy migránsok csak átnevezte őket, és elveszik a magyar munkahelyeket (konkrét esetek voltak h 1:1 lecsereltek a magyarokat)

eu legrosszabb oktatasi rendszere van itt, tele lexikalis tudassal, tul szamomkero rendszerrel

hivatalosan az eu legkorruptabb orszaga vagyunk

szegyen szemre romania utan a masodik legszegenyebb orszag vagyunk

az eus penzekbol lombkorona nelkuli lombkoronasetanyt epitunk viz nelkuli csonakazotot viz nelkuli tanmedencet a pusztara random falukhoz 5-10 kilatot polgarmester bekoltozik orvosi rendelobe lakni stb stb (Hadhazy Akos szokta ezeket facebookon feltarni nezz ra erre is)

a legtobb fideszes politikusnak pedofil v drogos v mega jachtos k*rvas v korrupt botránya van

lmbtq-val es haboru-val fenyegetnek, mikozbe lmbtq egy lufi a haboru meg nem akkor lesz vagy nem lesz ha fidesz nyer.

Én ezt tudnám neked sorolni nagyon sokáig, de az valasztasokig biztosan. Lehet nem valtozik semmi, de inkabb szavazok a lehet szarra mint a biztos szarra.


(Ha budapesti vagy akkor nezd meg karacsony vs vitezy vitat partizanon az ásvanyvízet a fidesz se gondolja komolyan)


(Egyebkent nekem is az első valasztasom)


Ha van még kérdésed válaszolok szívesen.

jún. 3. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szavaz saját magadra, élj úgy ahogy te szeretnél, nyugodtan szard le a politikusokat, azok is lefognak szarni téged, kivéve, ha érdekeiket sérted, mert akkor tuti becsuknak. De semmi hatalommal való visszaélés. Ha állami vagyonhoz tudsz valamilyen módon, hozzájutni, ne lopd el, csak kezeld a sajátodként. Ha még találsz valahol kommunista képzőt végezd el, szerezz vörös párttag könyvet, és akkor felvételt nyersz az örök kánaánba.
jún. 3. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Engem nem zavarna a magyar politika, ha otthon a 4 fal között csinálnák, de, mivel, a statisztikák alapján, ha te 18 éves vagy, akkor nagy valószinűséggel, vagy egy akksi gyár lesz a jövőd, vagy az elvándorlás, igy nem tartom túl jó ötletnek, hogy a vannak, akik a magyar politikát propagálják.
jún. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Remélem rövididőn belül leváltja a politikusainkat a mesterséges intelligencia, és akkor megszűnik a bratxik orszáha lenni.
jún. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Elég nagy kakszi a magyar és a világpolitika is, mert technokraták vannak hatalmon szinte mindenütt. A politikusokat gonosz és rossz embereknek tartom. Itt van pl Putyin, aki egy agresszor, háborúpárti, gyilkos. A barátai, hívei, követői is gonosz és rossz emberek, politikusok. A technokrata politikusok a bolygónk élővilágának a kipusztításán munkálkodnak.

Valódi baloldal nincs a mai magyar politikában. Még szociáldemokraták sincsenek, nem hogy attól balra lévők. A hatalom feudális, konzervatív, jobboldali, technokrata, számomra teljesen vállalhatatlan.

Ahol lehet MKKP-re szavazok, utána Tisza, utána MZP, Momentum, Mi Hazánk, Jobbik, de remélem, hogy az elsők valamelyike elég lesz a választáson.

jún. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tömör leszek:

Magyarországon a politika alatt a megélhetési szélhámosságot kell érteni.

Ha hatalomra kerülsz, akkor az elérhető pénzforrások felé fordítod a futószalagot és amíg rá nem kényszerítenek a körülmények, hogy félreállj onnan, 7/24-ben lapátolod a futószalagra a közpénzt! Annyi "okosság" tartozik még ehhez, hogy a meggazdagodásod körülményeit a lehető leggyorsabban ajánlott elmaszatolni, fedősztorikat gyártani rá (annak érdekében, hogy ne állíthassanak idő előtt félre), - egyébként meg élsz, mint Marci Hevesen! Ennyi!

Volt időm 1989-óta összerakni a "mozaikot"!

Válasszon a járvány! -Jobb úgy sem lesz semmi, arra meg mindig lesz önként jelentkező, aki rácáfol a hatalomra kerüléséig érvényes "van még lejjebb" kategória alsó határára!

jún. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, ami a videóban van, gyökeres változás kell, vagy megy ez az ország a süllyesztőbe.

Az ország, az emberek érdekeit egyik párt sem képviselte még.

[link]

jún. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!