Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki kint volt, az tudja, hogy...

Aki kint volt, az tudja, hogy szokatlanul szellős volt a békemenet. Ebből érdemes következtetéseket levonni a Fidesz népszerűség-vesztésére vonatkozóan?

Figyelt kérdés

jún. 2. 22:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%

"Ebből érdemes következtetéseket levonni a Fidesz népszerűség-vesztésére vonatkozóan?"

Nem.

Ebből arról érdemes következtetést levonni, hogy ha zuhog az eső a rendezvény kezdetekor is akkor nyilván sokan nem mennek el akik amúgy elmentek volna - mint én is.

Néha tényleg úgy tűnt hogy nem voltak annyira sokan, aztán amikor látszott a menet teljesen, a vége még a Lánchídnál volt de az eleje már befelé ment a Margit szigetre és ez az út 2 kilométer, akkor már az is látszott, hogy ez egy hatalmas tömeg. Közel ilyen hosszú út volt az előző békemenet is. akkor egy leírás szerint a menet a Margit híd közepétől tartott a Markó utca elejéig, az 1km hosszú menetet jelent.

Vagyis most kétszer olyan hosszú volt a menet, persze hogy kicsit lazább is volt talán.

[link]

jún. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
36%
Nyolcvanezren voltak, annak a nagy része ingyen buszoztatott, ebédet, pénzt is kapott vidéki idős ember, aki más nem néz, csak az M1-et. Lengyelek nem jöttek, vajdaságiak se, a szlovákiai magyarok kevesen, az erdélyiek nem annyian, mint szoktak, mert nem volt ingyen busz!
jún. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
21%
Őszintén sajnállak kérdező, bár nem tudom, hogy van-e kit. Megint akkora pofára esés lesz, fanyalgó arc, bömbölés, meg duzzadt kisgyerek módra a rinya, hogy akkor mentek világgá, mert nem az lett, amit akartatok 😆… 15 percet szánj már rá arra, hogy a qrva képeket végignézd, ebből megint olyan Fidesz győzelem lesz, mint eddig. Semmi jel nem utal arra, hogy gyengült volna a Fidesz. Ezt csináljátok már vagy 12 éve, egyik párt táborából átrohantok a másikba, s azt hiszitek egymásra, hogy a Fidesz szavazók érkeztek meg 😂… S közben semmi nem változott, most épp Magyar Péter mögé rohant a 2022-es 34% egy része. S megint a vágyálom, hogy na itt bukik a Fidesz. Én sajnálatot meg szánalmat érzek, hogy ilyen dolgokban reménykedik bárki is, hogy szellős volt a békemenet s bukik a Fidesz.
jún. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

13:


Tulgondolod. Egyszerűen láttam amit láttam, és elgondolkodtam, hogy ez vajon miből fakadhat és jelent-e valamit. Az is lehet, hogy a covid alatt megnőtt az emberek social distance igénye, ezért voltak méterek az emberek között. Persze, a bekötőhídnál besűrűsödtek, nem véletlen, hogy a magyar nemzet ott csinálta a lègifotókat főleg.

jún. 2. 23:22
 15/21 anonim ***** válasza:

Semmilyen alapvető változásra a látottakból nem lehet következtetni. Kormányváltást akkor lehet remélni, ha az Orbánnal szembenálló erők egy tagban lépnek fel egy országgyűlési választáson ÉS a fidesz magszavazóinak köre alapjaiban megrendül. Nem a bizonytalanok! 2022-ben a fideszre több mint 3 millióan szavaztak. Ebből a fidesz 1 milliót is veszíthet, még mindig lehet, hogy 2/3-al alakít kormányt.

Azt már 9-én láthatjuk, hogy megrendült-e a fidesz core.

Kíváncsi vagyok, de egyúttal cö cö

jún. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
59%
Én értem, hogy most vissza kell adni az influenszer meg Magyar P. tüntetéseinek elhazudott létszámát, de ugyanazzal a módszerrel élve elhazudni nem túl elegáns.
jún. 3. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem érdemes. Azt már szinte biztosan elkerülték sajnos, hogy 40% alatt legyenek (lehetnek, de elég kicsi az esély erre), innentől kezdve ezt a választást túlélték. 2026 pedig kényelmes távolságban van a fidesznek ahhoz, hogy megerősödjön és/vagy a propaganda bedarálja MP-t.


Olyan időszakon vannak túl ezek a hazaárulók, amibe normális országban vagy megbukik a kormány, vagy brutálisan bezuhan a támogatottsága. Nálunk ez arra volt elég, hogy talán az ellenzék megújoljon.


A fideszt leváltani egy hosszú folyamat, ha most a DK eltűnne vagy nagyon picire zsugorodna végre, akkor megtettük az első érdemi lépést egy jobb magyarország érdekében. De utána kell még építkezni, vagy a tiszának hatalmasra növekedni, vagy a DK-n kívül egy vagy több összefogásra vállalható pártnak értelmes méretet elérni.


26-ban csak a 2/3 megdöntése lehet a reális cél, bár persze ezzel nem kampányolhat senki ellenzékben, de sajnos ez a realitás.

jún. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
63%

#9 Itt van ugyanaz a kép nagyobb felbontásban:

[link]

Közelebbről megnézve már látható, hogy a feltorlódás előtt a járdán nincsenek, és az úton is csak egy sávot foglalnak el.


2022-ben még teljesen ki volt töltve a híd.

[link]

jún. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#17: tökéletesen egyetértek, én már annak is örülnék, ha nem lenne 2/3-uk, ha meg esetleg kisebbségben kellene kormányozniuk, akkor meg végtelenül boldog lennék, vergődjenek csak. Ez utóbbira kevés esélyt látok most, aztán még bármi lehet addig.
jún. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Olyan nincs a magyar parlamentáris berendezkedésben, hogy kisebbségben kormányzás. Tessék megérteni, hogy az ellenzék önmagában belátható időn belül nem tud többségbe kerülni anélkül, hogy a fidesz magtábora ne rendülne meg. Az pedig csak valami kataklizma hatására történhet. Még a saját maguk okozta elementáris információ sem volt ehhez elég. Amihez képest a kegyelmi ügy kispista volt. Ezt a háborús maszlagot maga Orbán sem veszi komolyan. De tudja, amit az ellenzék nem tud. A tömegdemokrácia nem értelmiségi klubtagok szavazataira épül. Nem tudásra, iskolázottságra, hanem alapösztönökre. Az, hogy korruptak-e, a tömegeket csak korlátozottan érinti addig, amíg egzisztenciálisan biztonságban érzik magukat. Márpedig holnapután nagy eséllyel elsöprő fidesz győzelemnek lehetünk szemtanúi. Megint. Megint a hülyeségünk miatt. 2010 óta nem tudunk egy alapösztönökre ható egymondatos üzenetet megfogalmazni, ami ha hazug is, mint a háború vagy béke, de működik. Az O1G is alapösztön, de a tömegnek csak korlátozott részére hat, ezért fog a Tisza is rövid távon kiszáradni
jún. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!