Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Közvélemény-kutató cégek...

Közvélemény-kutató cégek milyen adatbázisból dolgoznak? Engem még sose kerestek és a környezetemben élőket se hívták fel.

Figyelt kérdés

máj. 30. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
A sajátjukból. Azért nem kerestek,mert nem vagy regisztrált tagjuk. Engem rendszeresen keresnek, mert reggeltem több mint 20 éve.
máj. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Azért nem olyan nagy a környezeted, hogy ez bármit is jelentene. Nem tudom mintavételezésnél milyen csoportokat próbálnak lefedni, de ha egy teljesen átlagos vidéki 30 év körüli választó vagy, akkor van belőled kb 1M másik. Ha az adatbázisban van 10 ezer elérhetőség erre a csoportra (ennyi szerintem biztosan nincs minden csoportra), akkor 1% az esélye, hogy te is köztük vagy. DE!, ez még nem jelenti azt, hogy fel is hívnak. Szóval annak az esélye, hogy pont téged megkérdeznek, az kevesebb, mint 1%.


Biztosan vannak olyan társadalmi csoportok, ahol ez százalék nagyobb, de átlag magyarként ez a szám lesz rád igaz.



Egyébként az adatbázisuk szinte biztosan jó ezeknek a cégeknek, amivel csalni tudnak az a kérdésfeltevés és annak értelmezése.

máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"amivel csalni tudnak az a kérdésfeltevés és annak értelmezése."


A kérdések korrektek, többféle válasz lehetőség van keverve a sima kiválasztástól a sorrendezésen át az skálán történő osztályozásig.


Egy közéleti/politikai kérdőíven 40-80 közötti kérdés szokott lenni :)


A kutatás célja, hogy felmérjen valamit, a megrendelő ismerni akar valamit, ezért fizet. Ezek a mérések jók és pontosak.


Az már az "értelmezês" kérdése, hogy a kapott eredményből mit és mennyit publikálnak, mit akarnak láttatni vagy sugallni.

máj. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!