Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai idősek miért szimpatizál...

A mai idősek miért szimpatizálnak olyan nagy számban Mo-on Putyin Oroszországával?

Figyelt kérdés
Mi vonzó nekik benne leginkább?

máj. 27. 16:41
1 2
 11/13 Mansour ***** válasza:

#9

Kommentekből, GYK-s hozzászólásokból, egyéni beszélgetésekből elég jól látszik, hogy sokan az oroszokkal szimpatizálnak, ez szerintem tagadhatatlan. Arról fogalmam sincs, hogy ez a társadalom hány %-a lehet, de mindenképp jelentős tömegnek tekinthető.

máj. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

11:

Ami nem is csoda, mert óriási “szakértőnek” nevetett influenszer-gárda dolgozik a putyinpárti szempontok népszerűsítésén és az azt alátámasztó álhírek, történelem-hamisítások és félinformációk terjesztésén Bayertól Vukicsig.


A kérdés, hogy ezek miért hullanak jóval termékenyebb talajra az időseknél, mint a fiataloknál (elég megnézni a Bayer-show élő közönségét), holott elvileg az idősek jobban félnek az erőszaktól, mégis egy agresszor mellett sorakoznak fel.

máj. 28. 16:34
 13/13 Mansour ***** válasza:

Ez egy jó kérdés, mivel az idősebb korosztálynak, akik a rendszerváltás előtt már felnőttek voltak, közvetlen tapasztalatuk volt a Szovjet rendszerrel, és akkor még mindenki utálta az oroszokat. A rendszerváltás után pedig, egészen a legutóbbi évtizedig, a jobboldalon volt erősebb a kommunizmus- és egyben oroszellenesség. Hogy ezt a korosztályt sikerült így áthangolni, annak szerintem csak a putyini rendszer iránt érzett szimpátia lehet az oka, ami pedig a magyar társadalom hagyományos tekintélyelvűségében gyökerezik, az pedig jóval erősebb az idősebb korosztályban.

Az, hogy az idősek jobban félnének az erőszaktól, szerintem nem igaz. Sőt, sokszor rendpártibbak, és a rend érdekében az erőszak alkalmazását sem tartják elfogadhatatlannak. Az pedig, hogy az agresszor mellett állnak ki, szintén nem így van, legalábbis az ő narratívájuk szerint. Ebben a narratívában az orosz a fenyegetett, sarokba szorított fél, akinek nem volt más választása, mint belemenni a háborúba, amit a Nyugat kényerített ki. Így ők tulajdonképpen a gyengébb mellett állnak ki. Hogy ezt a narratívát hogyan sikerült elültetni a magyarokba, annak pedig szerintem a trianoni trauma a fő oka. Mivel velünk is akkor bántak el, amikor gyengék és védekezésképtelenek voltunk, mint az oroszok a 90-es években, így érzelmileg azonosulni tudunk az oroszokkal, és az, hogy az oroszok most a Nyugat ellen küzdenek, olyan érzést kelt, mintha helyettünk is visszavágnának Trianonért. Legalábbis én ebben látom az orosz-szimpátia fő okát.

máj. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!