Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik magyar párt hány...

Melyik magyar párt hány mandátumra számíthat reálisan az EP parlamentben? Melyik pártoknak van esélye mandátumhoz jutni?

Figyelt kérdés
Mi a véleményed?

máj. 27. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
21 mandátumot osztanak ki és mindenkinek lesz belőle, akire 200 ezer ember leszavaz.
máj. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6%
Az osszes az enyem koszi helli
máj. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is kene egy par
máj. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minek?
máj. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Soros terv
máj. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem 200 ezer, hanem 5% kell.


És nem lehet tudni... nagyon megbízhatatlanok a jelenlegi helyzetben a közvéleménykutatások, szerintem.

Wikin valaki írogatja szépen, és rajzolt bele egy szép átlaggörbét is. Abból úgy kb ki lehet indulni, de én meglepődnék, ha nem lennének meglepesések. Az 5% körül billegő pártok közül mindegyiknél van esély rá, hogy sikerül 1 embert bejuttatnuik, de arra is van esélyük, hogy nem szereznek mandátumot...


[link]

máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6


50 %-os részvételig kb 200 ezer szavazat elég az 5 %-hoz.


A legközelebb a 2014-es EP választás volt ehhez a 43,48 %-os részvételi aránnyal.

Akkor két párt is 220-230 ezer körüli szavazatot kapva jutott be, ami 6% fölötti eredményt ért.


Én abból indulok ki, hogy a fideszre akár esik akár fúj, 1,5-2 millió ember leszavaz. A TISZA rajongói klubnak is lehet 1 milla, a DK és kapcsolt rézei 600-700 ezret nyilván kapnak, és annyira szerintem a Momentum sem zuhant be, hogy legalább a 200 ezret ne húznák be.

A többieknél pedig meglátjuk. A MKKP nagyon necces, a Mi Hazánkra meg kíváncsi leszek, hogy mennyien maradtak a parlamenti választások óta. Az LMP lehet hogy jó taktikát folytat Vitézyvel, mert aki rá leszavaz, az lehet hogy az EP listára is.


A többieket mindegy mire mérik.

máj. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!