Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én gondolom, hogy a...

Csak én gondolom, hogy a Fidesz az önkormányzati választásokon tarolni fog?

Figyelt kérdés

2019-ben csak azért voltak relatív gyengék, mert mindenki összefogott ellenük. DK-MSZP-Jobbik-Momentum-LMP egy tömböt alkottak.

Egy nagy volt egy másik nagy ellen. De most az ellenzék szét van morzsolódva. DK-MSZP-PM együtt indulnak, de a Jobbik és a Momentum nélkülük. Plusz a Tisza is ott van, akik nagyobbak mint ők, de még a Fidesz nyomába nem érnek. Szinte minden körzetben a Fidesz a legerősebb, és itt az nyer, aki a legerősebb, a másodiknak a jutalma semmi.


máj. 25. 20:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

Bukta lesz a Fidesznek, az embereknek elegük van:

[link]

máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
39%

Biztos, hogy az önkormányzati választásra gondoltál? Ha azt sikerült kérdezned, amire gondoltál, akkor tévedés, hogy „DK-MSZP-PM együtt indulnak, de a Jobbik és a Momentum nélkülük.”


▬ Vármegyei listákat külön állított a DK és az MSZP; a Párbeszéd nem állított.

A DK 19, az MSZP 14 vármegyében állított önálló listát.

Például, Békés vármegyében az MSZP 5 jelöltes, a DK 11 jelöltes listát állított: [link]


Másféle mandátumokra a DK, az MSZP, a Párbeszéd önállóan is jelölt:

DK: [link]

MSZP: [link]

Párbeszéd: [link]


Például a DK jelölt a Jobbikkal is, a Momentummal is együtt; úgyis, hogy a kettő közül csak az egyikkel, úgy is, hogy mindkettőjükkel egyszerre. Itt 5 lapon plusz egy sorban nézheted, hogy hányféle szövetségben jelölt a DK és hogy egy-egy kombinációban hány jelöltet. Ha jobb szélen az „Ugrás a szövetség adatlapjára” feliratra kattintasz, akkor részletezve láthatod, hogy milyen mandátumokra hány személyt jelöltek:

[link]


A TISZA pártnak Budapesten van 4 polgármester-, 1 önkormányzati képviselő jelöltje, és van egy budapesti közgyűlési jelölt listája. Ennyi.


▬ Milyen körzetekre gondolsz?

A helyi képviselő-testület (polgármester + képviselők) választásán egy-egy település – akkor is, ha csak 13 lakosú – illetve budapesti kerület egy-egy körzet.

Vármegyei közgyűlés választásánál egy-egy vármegye egy-egy körzet, de nem tartoznak bele a megyei jogú városok.

A főpolgármester választásnál és a fővárosi közgyűlés választásnál Budapest egy körzet; de, polgármester és helyi önkormányzati képviselő választásnál 23 körzet.


Hogyan gondolod megállapítani az eredményt? Mennyit ér, ha megválasztásra kerül egy párt, vagy pártszövetség által jelölt főpolgármester, polgármester, helyi önkormányzati képviselő, vármegyei listás, fővárosi listás jelölt? És az azonos mandátumok közül ugyanannyit ér pl. minden polgármester megválasztása; pl. a legnagyobb lakosságszámú Debrecenben, mint pl. a 13 lakosú Iborfián?

És a nagyon sok, különböző jelölő szervezetekből álló és változó tagszámú jelölő szövetségnél hogyan állapítod meg egy párt eredményét?

máj. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem taroltak.
jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem taroltak? Akkor mit csináltak? :)
jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!