Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Állandó lakcímem Gyula,...

Állandó lakcímem Gyula, tartózkodási helyem Pécs, lakcím kártya szerint is. Most akkor szavazhatok mindkettő városban?

Figyelt kérdés
Köszönöm. Idén is meg majd 2026-ban is.

máj. 25. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
nem. az állandó lakcímeden szavazhatsz. (vagy át kell jelentkezned, de mindneképpen csak egy helyen szavazhatsz)
máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Egy helyen szavazhatsz. Az állandó lakcímeden. Vagy máshol ha a megadott ideig átkeletkezel máshova szavazni.
máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Orosz ügynök vagy szóval nem szavazhatsz.
máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most önkormányzati és EP választások lesznek, 2026-ban pedig országgyűlési.


Önkormányzati választáson a lakóhelycím szerinti szavazókörben lehet szavazni, az adott helynek megfelelő jelöltekre.

Akinek 2024. február 12-én volt érvényes tartózkodási hely címe, ami érvényes lesz a választás napján is, az, május 31-én 16 óráig átjelentkezhet a tartózkodási helye szerinti szavazásra; akkor az ottani jelöltekre szavazhat. Online és személyesen is lehet intézni.

Aki átjelentkezett a tartózkodási helyére szavazni, de mégis a lakóhelycímén szavazna, június 7-én 10 óráig visszavonhatja az átjelentkezési kérelmét.

Aki sikeresen átjelentkezik és nem vonja vissza sikeresen, az, csak a tartózkodási helyén szavazhat; egyébként csak a lakóhelycíme szerinti helyen szavazhat.


Az EP szavazásra bárhova át lehet jelentkezni. Az átjelentkezés benyújtásának határideje szintén május 31-én 16 óra, és szintén intézhető online és személyesen is.

Az átjelentkezési eljárás biztosítja, hogy csak egy helyen lehessen szavazni; aki sikeresen átjelentkezik, annak ott, ahova átjelentkezett, aki nem, annak a lakóhely címének megfelelő helyen.


Országgyűlési képviselő választáson is bárhova át lehet jelentkezni, ott is van erre határidő. Aki átjelentkezik, az is a lakóhelycíme szerinti jelöltekre szavazhat, színes borítékot kap a szavazólapjaihoz, csak akkor érvényes a szavazat, ha leragasztja a borítékot. A borítékon rajta van a lakóhelycíme szerinti OEVK kijelölt szavazókörének címe, oda továbbítják, ott a beérkezett borítékok szavazólapjait hozzákeverik a helyben szavazó szavazólapjaihoz, és együtt számolják meg a szavazatokat. Emiatt szokott lenni a választások után napokig 99%-os az országos feldolgozottság.

máj. 26. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a kedves válaszokat! Önök nagyon jó emberek!
máj. 26. 06:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!