Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a NATO megtámadná pl...

Ha a NATO megtámadná pl Oroszokat akkor mi is megyünk a NATO-val, vagy ilyenkor mitörténik?

Figyelt kérdés
máj. 19. 10:50
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
91%
#17 akkor tehát az összes többit, beleértve az orbán ecit is megvette. Hát oké 😆
máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
53%

20.

"Minden NATO-tagállam kötelezi magát arra, hogy NEM TÁMAD MEG más NATO-tagállamot"


Jajjajajjaj, húha!


Mi van akkor Ciprussal?

máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
44%

22. Miért, mi van akkor Ciprussal? Ciprus egy önálló ország, az északi részén Török befolyás alatt álló szakadár kormánnyal.


Semmi köze a NATO-hoz a kérdésnek, az ENSZ hatáskörébe tartozott mindig is (most is ENSZ-békefenntartók felügyelik a Zöld Vonal középső részét, nem NATO-alakulatok).


A NATO-hoz akkor lett volna bármi köze az egésznek, ha Törökország megtámadta volna Görögországot (vagy fordítva).


Kicsit olvass utána a sztorinak: BRIT mandátumterületből lett önálló állam Ciprus, és egy katonai junta próbálta meg görög befolyás alá vonni (hivatalosan nem Görögország, hanem az EOKA-B, azaz Ciprióta Harcosok Görög szervezete). Görögország nem nyilvánította soha a saját területévé és hivatalosan nem volt arra vonatkozó próbálkozás, hogy magukhoz csatolják.


A dolog pikantériája, hogy GÖRÖG ELNÖK (egyben görög ortodox pátriárka) ellen követték el a puccsot a ciprióta görög harcosok, nem is a törökök ellen, mivel ezek a nacionalisták önálló államiság helyett görög egyesülést akartak.


Törökország azért foglalta el az északi területet, hogy megakadályozza a görög egyesülést (de hivatalos görög haderő nem vonult be soha!), ami sikerült is. Viszont de facto ők is meghagyták a sziget autonómiáját, északon is teljesen függetlenül működő kormány van valójában.


Hivatalosan sem Törökországnak, sem Görögországnak nincsen területi igénye a teljes szigetre (Törökországnak a sziget északi, ma is megszállt részére volt és részben van is, Görögországnak hivatalosan nem is volt - a sziget felosztását eredetileg csak a törökök szorgalmazták, a görögök az önálló államiságot szerették volna).


A helyzetet bonyolítja, hogy mára teljesen kettévált a sziget etnikailag: az északon élő görögök délre, a délen élő törökök északra költöztek, nem igazán vannak vegyes lakosságú részek.


Ráadásul az újraegyesülést ma már a déli görögök nem akarják, nem pedig az északi törökök (volt népszavazás, aminek az eredménye az lett, hogy az északi törökök a déli görög nyelvű állammal egyesülni akartak, az önálló Ciprusi Köztársaság lakói viszont már nem akartak újraegyesülni a török résszel, így kudarcba fulladt a próbálkozás - amit amúgy Törökország nem akadályozott egyáltalán).


Mindennek azonban az ENSZ-hez van köze csak, a NATO-hoz semmi (mindaddig, ameddig Görögország és Törökország között nem alakul ki semmilyen háborús helyzet. Az önálló Ciprusi Köztársaság nem azonos Görögországgal, hiába egy görög nyelvű állam).

máj. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
9%

23.

Ember nagyon nem vagy képben!

Húúúha!


Amikor a Nato becsicskult::



"Törökország megtámadta Ciprust

Ezen a napon írtuk: Török egységek partraszállnak Cipruson"


[link]


[link]


"NATO-tagok háborúja: másképp emlékszik az északi és a déli, mi történt a sziget kettészakadásakor"

máj. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
23%

"Hogy függ össze a NATO és USA? :D NATO nem uniós dolog?"


Mi köze a NATOnak az unióhoz? Erre tudsz választ adni?

máj. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
49%

24. Sajnos te nagyon nem vagy képben, ember. Kicsit olvass utána a TÉNYEKNEK!


1. Törökország NEM Ciprust támadta meg (mellesleg Ciprus nem volt NATO-tagállam, ha véletlenül Ciprust támadta volna meg, az se lenne a NATO ügye!).


2. Az ENSZ védnöksége alatt létrejött 1960-ban a nicosiai szerződéssel az ÖNÁLLÓ Ciprusi Köztársaság. Az első elnök III. Makariosz görög-ortodox pátriárka lett, az alelnök pedig egy ciprusi török volt.


3. 1963-ban létrehozták a köztársaságon BELÜL a "Zöld Vonalat", a görög és a török többségű terület közigazgatási-nyelvi elválasztására.


4. 1964-ben ENSZ-békefenntartók települtek az országba, az etnikai villongások fékentartására.


5. 1974 JÚLIUS 15-ÉN GÖRÖG KATONAI JUNTA támadta meg a CIPRUSI KÖZTÁRSASÁGOT, nem a törökök! Eltávolították a GÖRÖG ELNÖKÖT, Makariosz pátriárkát (aki elmenekült) és a szigetet Görögországgal akarták egyesíteni (de hivatalosan Görögország ilyen igényt nem jelentett be!).

A pátriárka nyilatkozatot adott ki: „A görög junta puccsa egy invázió, melynek következményeitől Ciprus egész lakossága szenved, görögök és törökök egyaránt.”


6. VÁLASZUL, 1974 július 20-ÁN, a török etnikum védelmére hivatkozva, Törökorszák megszállta sziget északi, török lakta részét.


Hivatalosan tehát NEM a Ciprusi Köztársaságot támadta meg, hanem a Ciprusi Köztársaságot megtámadó görög katonai junta előrenyomulását állította meg Törökország!!!


7. Július 23-án a katonai junta megbukott, az elnök hamarosan visszatért, ám a törökök nem vonultak ki az északi területről többet.


8. A konfliktus hatására GÖRÖGORSZÁG KILÉPETT A NATO-BÓL (ettől kezdve pláne nem volt NATO-kérdés a dolog)!!! Ez volt a legforróbb pillanat, mivel ezáltal megszűnt a meg-nem-támadási kötelezettsége is!


9. 1975-ben a ciprusi törökök egyoldalúan, Rauf Denktaş elnökletével a mai napig fennálló saját, önálló közigazgatást alakítottak ki „Észak-Ciprusi Szövetségi Állam” néven.


10. Törökország közreműködésével Görögország 1980-ban újra csatlakozott a NATO-hoz (azóta újra érvényes mindkét államra a kötelezettség, hogy nem támadhatják meg egymást!).


11. 1983 november 13-án Denktaş egyoldalúan kikiáltotta az északi területek függetlenségét, amit november 15-én, nyolc évvel a „rendezés” után Törökország elismert „Észak-Ciprusi Török Köztársaság” néven.


Tehát Törökország sem tekinti saját részének a török oldalt sem, hanem ÖNÁLLÓ ÁLLAMNAK!


12. 2003. április 30-án a határvonal több szakaszát megnyitották, amit azóta is több ezer görög és török ciprusi lépett át.


13. 2004-ben Annan-terv néven (Kofi Annan ENSZ-főtitkár vezetésével) megszületett az újraegyesítés terve. Csakhogy a görögök ellenezték, hogy az 1975 után betelepült törökök és azok leszármazottai is az egyesült országban maradhassanak (valójában nem akartak egy nagy számú török kisebbséget).


14. 2004-ben megtörtént a NÉPSZAVAZÁS az Annan-terv részeként, azzal a furcsa eredménnyel, hogy pont A TÖRÖKÖK EGYESÜLÉST AKARTAK, a görögök viszont ELUTASÍTOTTÁK az egyesülést. Tehát maradt a megosztottság.


15. 2008. január 1-jén csatlakozott az eurózónához, és bevezették az eurót. Nicosiában februárban mindkét fél részére (Eléni Mávru – a görög városrész polgármestere – és Cemal Metin Bulutoğluları – a török fél (Lefkoşa) polgármestere) ünnepélyes keretek között megnyitotta Ledra nevű főutcáját, ami a kettéosztottság megszűnésének kezdetét jelképezi.



Jelenleg most tehát ez a helyzet, és minden állítás csakis EBBEN AZ IDŐRENDI SORRENDBEN IGAZ!


A NATO-hoz a kérdésnek semmi köze, mivel nem NATO-tagállamokról beszélünk (sem a Ciprusi Köztársaság, sem az észak-ciprusi török szakadár állam nem az, az 1974-es konfliktus idején pedig Görögország sem volt az).

máj. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!