Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új Alkotmány tervezett...

Az új Alkotmány tervezett kiszivárogtatásában a következő választás 2020-ban várható?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Egy szó se volt arról, hogy megváltoztatnák a szavazási ciklus idejét, ez megint valami fideszellenes bolsevista rémhír lesz.
2010. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
jaj istenem...
2010. okt. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Sok mindent el tudok képzelni a Fideszről, de biztos ez a hír???
2010. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Én már egy másik válaszban megírtam, hogy hogy képzelem. Érdemes rám figyelni, mert eddig a FIDESZ-szel kapcsolatban minden horrorisztikus jóslatom bejött. Nyilván, ha szétverték az Alkotmánybíróságot, a jogállam minden lehetséges elvét és értékét felrúgták, nem állnak meg fél úton. Még van munka hátra. Mondjuk már várom, mikor Orbán vagy valami más főfideszes elveszt egy rágalmazási pert, majd negyed órán belül felszámolják a bíróságokat is, és kirúgják az összes bírót. Helyette majd "az emberek akaratának" megfelelően felállított, fideszbarát törvényszékek fognak ítélkezni.


De visszatérve a kérdésre, szerintem a ciklust is meghosszabbíthatják, de nem ez lesz a fő csapásirány, hanem bevezetik az erős elnöki rendszert rendeleti kormányzással úgy, hogy a kormányt a két és fél ciklusra választott elnök nevezi ki. És így már nem lesz jelentősége, hogy ki nyeri a választást, mert a végrehajtó hatalmat és a törvényhozástól átvett funkciókat az esetleges választás eredményétől függetlenül Orbán elnök úr gyakorolja vagy 20 évig.

2010. okt. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
Én már a szavazások előtt is szóltam, hogy semmiképp sem szabad a fideszt kormányra juttatni, mert nem fogjátok tudni elzavarni őket.
2010. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
BULLSHIT! lejárató kampány rlz!
2010. okt. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Ez nem olyan meglepő, Matolcsynak ha jól emlékszem a gazdasági csomagjukkal volt olyan megjegyzése, hogy 2030-ra várható "javulás" a teljes eredmény. Onnan már akkor tudni lehetett, hogy ez lesz.

De mint előttem is crták, ezeket nem szabadott volna kormányra juttatni.

Ez honnan származó hír???

2010. okt. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Ezt még nem hallottam,de a Fidesz 20 év kormányzásra készül. Legalábbis anno Navrasics ezt mondta. Ezért akarnak a külföldön élő magyaroknak szavazati jogot adni.
2010. okt. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok kötekedni, de azért egy forrást jó volna megnevezni.
2010. okt. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem veszitek észre, hogy a kérdésben egy vicc van? Nyilván ezt így nem csinálják meg, hogy direktbe leírják az alkotmányba, hogy 2020-ban lesz a következő választás. Ennél kicsit bonyolultabban rendezik a dolgokat, de úgy, hogy lehetőleg ilyesmi süljön ki a végén. A kérdező erre céloz a kérdéssel.
2010. okt. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!