Érdemes elolvasni ötvenhatról szóló 1974-es kiadású könyvet?
"Népszerű történelem
Kossuth könyvkiadó/1977
Hollós Ervin-Lajtai Vera,1974
Köztársaság Tér 1956
Harmadik, változatlan kiadás
A szedést 1976. VII. 8-án kezték meg.
Megjelent 1977. II. 20-án, 73000 példányban."
Azért kérdezem, mert nem szeretnék mesét olvasni, hanem az igazat, és a "rendszerváltás" '89-ben volt, s talán ez a könyv szocialista kommunista propaganda lehet az ellenforradalmárok oldalán, akik védték a Kádár-rendszert.
Nem tudom, így van-e, ezért kérdezem. A könyvtárban ilyen könyv már biztosan nincsen, már a hősök a forradalmárok.
Néhány oldalt elolvastam, és egy édesanya meséli el, hogy a fiát a szeme láttára verték agyon, mert a pártházat védte.
Tehát a kiadási dátum miatt, arra gyanakszom, hogy ez a könyv bizony másik oldalról nézi '56 eseményeit, nem úgy ahogy az iskolában tanultuk '89 után.
Ilyen nagy terjedelmű könyvet '56-ról még nem olvastam.
Érdekel a téma, nagyon izgalmas, nem tudom érdemes-e elolvasni, s ha az ebből könyvből megszerzett tudásra beszélek '56-ról a kocsmában, néhány házipálikna után... nehogy meglincseljenek.
317 oldal
Biztos lehetsz benne, hogy a korabeli politikai igényeknek megfelelően megírt könyv, egyébként meg sem jelenhetett volna.
Részigazságok lehetnek benne, ami viszont ellenőrizhetetlen az egyszerű olvasó számára.
El lehet olvasni, de a leírtakat erős fenntartásokkal kell kezelni, az egy erősen cenzúrázott, propaganda céllal berendelt könyv.
Én sokszor megnéztem már a Bors, vagy asz Egy óra múlva itt vagyok, A négy páncélos és a kutya sorozatokat - szórakoztat a színészek játéka, a megírt történet, de ugyanakkor tudom, hogy azok is propaganda céllal megírt hazugságokkal vannak tele.
1956-ról írt könyvet is olvastam, még valamikor a '80-as években, emlékszem az ellenforradalmárok rémtetteivel voltak tele a lapok, akik ellen a hős proletárok védték az épületeket, haltak hősi halált, vagy lincselte meg a "gonosz csőcselék"
Egy forradalom anarchiával is jár, biztosan voltak ártatlan áldozatok mindkét oldalon, de ezeket a könyveket nem róluk írták.
Hollós Ervin:
Lajtai Vera:
Budapest, 1921. február 15.
Kispolgári családban született, négy polgári osztályt végzett, majd varrónő volt. 1940-ig szakmájában dolgozott. 1938-ban lépett be a Szociáldemokrata Pártba és a szabók szakszervezetébe, 1939-től az Országos Ifjúsági Bizottság munkájában vett részt. 1942-től 1944. novemberében börtönben volt, kiszabadulása után a KIMSZ bízta meg pártfeladatokkal. 1945-ben lépett be a Magyar Kommunista Pártba, MDP, majd MSZMP tag volt. 1945 és 1948 között a SZIT főtitkárhelyettese volt. 1948-1949-ben négy, majd hathónapos pártiskolát végzett, 1949-től az MDP Párfőiskoláján tanított, 1955-ben évfolyamvezető volt. 1956-ban fejezte be tanulmányait a Marx Károly Közgazdaság-tudományi Egyetemen. 1960-tól 1982-ig a Pártélet felelős szerkesztője.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!