Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem volt visszatetsző,...

Csak nekem volt visszatetsző, hogy Magyar Péter mai debreceni tüntetésén a háttérben Nagy-Magyarországos zászló lobogott?

Figyelt kérdés

máj. 5. 19:48
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Az OMM korabeli Magyarország lakosságának 49%-a volt magyar.


Meg nem is maga a zászló zavar, hanem hogy ez az egész Nagy-Magyarországosdi a szélsőjobbra jellemző.

máj. 6. 00:12
 22/27 anonim ***** válasza:
49%

A magyarokat is próbálta III Károly asszimilálni és elnyomni, erőszakosan németesíteni. Ezért is hozatott be Erdélybe 350 ezer románt hogy kissebbségbe kerüljenek a magyarok.


Ezt köszönd meg az OMM-nek és a Habsburgoknak

máj. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

#22

Hát én mondjuk annyira nem is bánnám, ha most Ausztria része lennénk.. és ha az anyanyelvem német lenne

máj. 6. 01:33
 24/27 anonim ***** válasza:
A szélsőséges románoknak meg a beteges kisebbrendűségi komplexusosoknak biztosan visszatetsző. Mi a baj vele? Legalább 25, de inkább 30 éve nem a szélsőjobboldal jelképe, hanem a nemzeti érzelműeké. Próbálj kis nyitottságot mutatni.
júl. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Én pont azt látom, hogy a szélsőjobboldalé. Általában a szélsőjobbosok szoktak Nagy Magyarország matricát ragasztani az autójukra.
júl. 4. 03:19
 26/27 anonim ***** válasza:

Ez esetben adódik a kérdés: kit tekintesz szélsőjobbosnak?


A szóban forgó matricát túlnyomórészt olyan emberek használják, akiktől távol áll a szélsőséges berendezkedés, az etnikai vagy faji alapú politika. (Nyilván vannak közt ilyenek is, de messze nem ők a többség.)

júl. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Remélem ezt csak provokatìv kérdèsnek írtak ki!

Töri szakos vagyok és szerintem tiranon egyike volt a legigazsàgtalanabb békeszerzõdések egyikének amirõl valaha is tanultam.

Ha Horvàtorszàgot levesszük akkor 54% volt magyar. Ezzel szemben az akkor létrejött Szlovàkiànak (Csehszlovákia szlovàkia részènek) 48.2% volt szlovàk. A szerbekhez csatolt résznek pedig 32% volt magyar és 25% volt szerb, 22% német +jelentõs romàn és horvàt kisebbsègekkel.

Mindezt úgy, hogy a helyi lakossàgot soha nem kèrdeztèk meg, hogy hova szeretnének tartozni, pedig Wilson a nemzeti önrendelkezés nevèben hirdette meg a népszövetsèget.

Törtènelmileg sem volt igazsàgos a hatàrvonal, ugyanis ezek a hatàrok soha nem àlltak fenn, egyedül a horvàt hatàr volt törtènelmileg nagyrèszt indokolhatò (baranya hàromszöget leszàmítva).

Románok, szerbek, ukrànok nagyrészt bevàndorlók voltka akiket pàr szàz ève az osztrákok telepítettek be, illetve sajnos a magyar fõurak is a munkaerõ növelésére. De valòban vannak rà forràsok, hogy III. Kàroly és Mària Terézia akadàlyozta a magyar parasztsàg visszaköltözèsèt a dèlvidèkre és helyettük szerbek betelepedését szorgalmazták.

Szlovàkok, csehek, horvàtok ugyanannyira vesztesek voltak mint mi. Szòval vesztes-gyõztes indoklàs sem helytàlló...

júl. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!