Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A globalista vagy a nacionalis...

A globalista vagy a nacionalista szemléletmód szimpatikusabb neked?

Figyelt kérdés
ápr. 8. 10:32
A kérdező szavazást indított:
globalizmus
nacionalizmus
28 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Azt azért tegyük hozzá, hogy a nemzeti teljesen más minta nacionalista mert a mainstream közbeszéd a nacionalistát szélsőségesnek titulálja


Tehát két szélsőség között lehet nálad választani

ápr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Ha nem lenne globalizmus, ugyanazokat a söröket kellene inni...
ápr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
A nacionalizmus mar reg megbukott es láttuk a masodik vilaghaboruban hova vezetett illetve most hova vezet Putyin nacionalizmusa.
ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
csak pia beszél belőled is
ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mansour ***** válasza:
81%

Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, és mindkettőnek vannak veszélyei.

Én korábban egyértelműen nacionalistának vallottam magamat, ma már nem. De attól még globalista sem lettem.

ápr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Valljuk be, a globalizmus tobb pozitivumot hozott a bilagra mint a nacionalizmus. Lasd Trianon. Ha a magyarok nem kinozzak, rekeszik ki a kisebbsegeket, lehet nem lett volna Trianon
ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Mansour-ral egyetértek.

Nem mindegy a mérték, és hogy pontosan miben globalista vagy nacionalista.

ápr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6


A második világháború vége óta folyamatosak a nemzetiségeket érintő problémák, attrocitások Romániában, Szlovákiában, Szerbiában, Ukrajnában. Őket mikor Trianonozzák meg?

ápr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lord Gauldoth ***** válasza:

Enyhe nacionalizmust gondolom a legjobbnak. Nyilván nem arról besézlek, amikor utálsz másokat, aki nem te vagy, de azért aki az EB-n szurkoljunk a hazánknak. Szerintem az a szép a világban, változatosak a kultúrák.


Ezzel úgy vagyok mint egy festménnyel. A festményen megvan a helye a vörös, a sárga, a kék, a zöld és az összes többi festéknek is. De ha az egészet csak összeöntöd, és úgy mázolod fel vászonra akkor egy egységes (barnás) színű lapot kapsz. Annak nem igazán van esztétikai értéke.


Mielőtt valaki megtalálna ezekkel:

Nem, nem úgy értem, hogy egy-egy csepp festék sem kerülhet rossz helyre, ne menjen mindenki haza


Igen, szerintem is fel kéne zárkóztatni néhány régiót de sok okból nem lehetséges.


Igen, a gazdaságnak globálisnak kell lennie (bizonyos mértékig).

ápr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6# Pl? Ha össze omlik a New Yorki tőzsde az egész világ gazdasága darabokra hullik 2008-ba is ez volt meg a 30-as évekbe...


Cigány-magyar

Lengyel-Fehérorosz

Görög-Török

Ukrán-Orosz

Szerb-Albán, Horvát, Bulgár, Roman

Stb


Nem bír egymás mellett meglenni nemhogy mêg egy nagy Egyesült világban éljenek...


A globalizmus csak rosszat hozott a világra... Az USA diktálja a világot, ami valljuk be sz.r.


A globalizmus egy elb.szott keveréke kapitalizmusnak meg kommunizmusnak

jún. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!