Mire használják a Pegazus lehallgató programot? Használják még egyáltalán?
Mobiltelók lehallgatására, ha jól értette, valami kémprogramot telepítenek rá. Hogy azt hogyan teszik,nekem nem tiszta. Kell e hozzá fizikailag a mobil vagy ráküldenek valami emailt amit ha megnyitsz telepedik passz..De egész biztos használják, de ha nem is, akkor is bárki lehallgatható szolgáltatókon keresztül tartózkodási hely kontaktlista stb kideríthető. És ha megnézzük, kb az összes mobil szolgáltatót már behálózta a fidesz valamilyen szinten.
De ez egyáltalán nem csak fidesz tulajdonság a Snowden ügy óta mindenkinek tudnia kell hogy az usa is mindent lehallgat amit akar és ne legyen kétség a többi ország is.
Csak nem mindegy, hogy ki irányítja.
Ha egy nemzeti és jogbiztonsági érdekeket szem előtt tartó bizottság irányítja az még elfogadható.
De ha egy gennyes lelkű, korrupciós ügyben (is) nyakig szaros, az országban mindenható poropagandaminiszter, akkor számomra aggállyos.
Kicsit árnyaltabb a dolog mint itt sokan elképzelik. A szoftver tulajdonosa ellenőrzi a használatot, és ha úgy ítélik meg, hogy visszaélnek vele, megvonják a licencet. Tóniék úgy néz ki, nem hallgathatnak le vele akárkit, legalábbis pártpolitikai célra nem használhatják, csak az ellen, aki nemzetbiztonsági kockázatot jelent.
Ez egy kapcsolatos hír:
"Politikusok lehallgatása miatt visszavonták Lengyelország kémprogram-engedélyét
Lengyelországot megfosztották a Pegasus izraeli szoftver licencétől, miután illegálisan lehallgatták lengyel politikusok beszélgetéseit. Megerősítette a tömeges kémkedést az ország új miniszterelnöke, Donald Tusk is.
Ismeretes, hogy a lengyel titkosszolgálatok lehallgatták a miniszterelnök és a Jog és Igazságosság párt tagja, Mateusz Morawiecki, valamint mintegy 30 pártpolitikus telefonbeszélgetéseit.
Az izraeli Pegasus adatokat gyűjthet mások telefonjáról, beleértve a titkosított azonnali üzenetküldők üzeneteit is. A szoftver használati jogát az NSO Group fejlesztő cég biztosítja. Korábban Azerbajdzsán, Kazahsztán, India, Izrael, Bahrein, Mexikó, Marokkó, Ruanda, Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek engedélyeit is visszavonta."
"Kevés a tehetséges programozó idehaza vagy mi?"
nem, csak nem akarnakn minimálbérért dolgozni.
#6-9
A szoftver megírása csak egy dolog a rendszerben. Itt a támogatás a lényeg, az állandó frissítések, karbantartás, licencek, fizetések rendezése, stb. Ehhez egy komplett, és jól prosperáló szervezet kell, amit konkrétan ez az izraeli cég tud, ráadásul költséghatékonyan, mivel számos ország használja a terméket. Ha saját házon belül csinálnánk egy ilyen komplex programot kp az lenne a helyzet, mintha legyártanánk egy darab átlagos képességű, nullszériás autót, a ténylegesen bekerülő több milliárd forintért, ráadásul alkatrész, és szerviz háttér nélkül. Nem egyszerűbb bemenni a szalonba, és venni egy kiforrott modellt, pár millióért, 5 év garival?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!