Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyes emberek miért mondják...

Egyes emberek miért mondják azt, hogy jólét van Magyarországon?

Figyelt kérdés
Akik ezt állítják, miben látják a jó létet? Ha ilyen a jó lét akkor milyen lehet nekik a rossz?
márc. 14. 09:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
14%
Számomra a rossz az, amikor hónapról-hónapra élek, a csekkeket sokszor csak a következő hónapban tudom befizetni, nyaralás semmi, de még csak egy pár napos se, a rezsi elviszi a fél fizetésem. Számomra ilyen volt az élet 2013-ig. Onnantól kezdve jött egy folyamatos javulás, ami még mindig tart, bár már nem olyan nagy léptékben, mint mondjuk 2020-ig.
márc. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
73%

Az orbáni politikának igazolása végett.

Nem érdekes a valóság, hogy Európa legszegényebb országa lettünk, hogy mennyire esett vissza a fogyasztás az országban, aminek kézzel fogható bizonyitéka az ÁFA bevételek hiánya... a valóságtagadással próbálják igazolni az orbáni politika legitimizációját, csak, ez a politika teljesen megbukott itthon.

márc. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
20%

Mert jobban élünk, több a pénz, több a lehetőség.

Szegények mindenhol vannak, olyan sehol sincs, hogy mindenki jól él.

márc. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
70%
Túl sok M1-et néztek és közben megzápult az agyuk
márc. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
74%

3, a kormány által közölt GDP adatok azt igazolják, hogy ez nem igaz.

1 hónapja jöttek ki a friss GDP adatok és nagyon-nagyon mást mutatnak.

márc. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
20%
5, Nyilván azoknál érvényes ez, akik jobban élnek. Az átlag szerintem most jobban él, mint 10-15 éve. Lehet egy negyedéves GDP adat kicsit gyengébb, de az irány összességében növekvő. És ahogy írtam, szegények mindenhol vannak, rájuk értelemszerűen ez nem vonatkozik.
márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
74%
Innen Ausztriából nézve nincs semmilyen jólét Magyarországon. Aztán lehet ha valaki a Fülöp szigetekről jön át rabszolgáskodni neki jó.
márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
72%

6, nem ez európai szinten érvényes, a GDP adatok nem azt nézik, hogy ki szegény, ki-hogy él, hanem kiszámolják az államháztartási adatokból, az ÁFA bevételekből, a különböző fogyasztási mutatókból.

Azért szeretem a statisztikát, mert ott nem számit, hogy 10-15 éve, hogy éltél, ott az számit, hogy ma mi van.

márc. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
22%
Persze, a számokkal nem lehet vitatkozni, de a "jólét" mindenképpen személyes érzés, az ember vagy család helyzetét pont hogy az idő elteltével lehet értékelni, hogy javult vagy nem.
márc. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
34%

en azert mondom, mert amikor a kasszanal allok peldaul szombaton, tele mindennel az INTERSPAR, meg a City sparok (leggyakrabban latsz), tele van minosegi es mennyisegi cuccal, tele van emberrel aki csak pakolja tele a kosarat, Gyogyszertarban "57 000 forint lesz" a nyugdijas es siman kifizeti, menj at mobil kategoriaba, es nezd meg milyen draga telefonokat akarnak venni, fognak venni, neznek venni, hasonlo a szamitogep hardware kategoria. Lehet meg sorolni. Ellenzeki vagyok, de ha az ellentete lenne a joletnek, akkor nem lenne akcio csutortoktol, nem lenne minosegi cucc mindenhol, nem tudnak megvenni a legujabb iPhonekat, meg Samsung Galaxy Leonidasz Spartacus Andromeda okostelefont ami mar olyan vekony mint a hajszal. Mindenhol PS, XBOX, WII, nyaralasokrol hallok messzire, nem balatonra.


Szerintem jolet van, csak politikai okokbol ezt fujja az ellenzeki tabor a szegenyebb reteg, koztuk en is neha mert nekem sincs penzem sokszor. Aztan jonnek az inflacio elemzok akik igy meg ugy josolnak, be sem valik, igy megy fel a locitrom ara ugy megy fel a disznohus ara. Nem. Semmi nem valtozott. Amikor benzin krizis volt, akkor is kocsival mentek jobbra balra, igaz tobb WOLT-os volt, mert bezart nehany bolt. De mara mar ujranyitottak es megveszik az etteremben a kajat, vagy rendelnek draga kajat - szamomra draga, nektek, nekik lehet olcso vagy elfogadhato mert szep kartyara megy. Arrol nem is beszelve. Szep kartyaval is lehet bevasarolni. Tehat boven van mit felrerakni, megtakaritani, jolet van.


Ellenzeki vagyok, ahogy emlitettem, csak politikailag latom ezt a kifogast, hogy nincs jolet, en is panaszkodom neha, mert szegenyebb retegbe tartozom, holott masokon teljesen mast latok.

márc. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!