Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalok, titket nem dühít ez...

Fiatalok, titket nem dühít ez a világ?

Figyelt kérdés
Egy olyan világ, ahol attól kell félned, hogy egy populista diktátor megint hatalomba kerülhet, egy olyan világ, ahol a nyugdíjasok döntenek fals információk alapján arról, hogy ki irányítsa a világot, egy olyan világ, ahol nincsen önrendelkezés, mások döntenek a tested felett, egy olyan világ, ahol megmondják neked kit szerethetsz és kit nem, egy olyan világ, ahol a felső ezrelék dönt a lakosság 99,99%-nek a sorsáról, egy olyan világ ahol nincsen párbeszéd, senki nem hallgatja meg a másikat, csak egyfajta diskurzusban hisznek.

márc. 10. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
ahol élettapasztalan nélküli fiatalok döntenek fals információk alapján arról, hogy ki irányítsa a világot
márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Látom, téged dühít...ha nézed a világ eseményeit, akkor láthatod az ébredő fiatalokat dühöngeni...idő kell mindenhez...


...mint ahogy ahhoz is,amint a traktorosok szarral öntik le a rendőröket...és ez csak a kezdet.

márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%

"Egy olyan világ, ahol attól kell félned, hogy egy populista diktátor megint hatalomba kerülhet, egy olyan világ, ahol a nyugdíjasok döntenek fals információk alapján arról, hogy ki irányítsa a világot,"

Ez rajtad is múlik. Jellemzően pont a legnagyobb panaszkodók nem mennek el szavazni se.

"egy olyan világ, ahol nincsen önrendelkezés, mások döntenek a tested felett"

A tested felett 99,9999%-ban van önrendelkezésed, a maradék 0,0001% miatt hisztizel, bár valószínűleg erre a 0,0001%-ra se tudsz jó és valós példát mondani.

"egy olyan világ, ahol megmondják neked kit szerethetsz és kit nem"

Ha csak nem vagy pedofil, akkor senki nem szól bele, kit szerethetsz, amíg nem az Andrássy út közepén szerelmeskedsz vele nyilvánosan.

"ahol a felső ezrelék dönt a lakosság 99,99%-nek a sorsáról"

Megint csak, el kellene menni szavazni, és nem egyszeri pár ezer forintos választási osztogatás alapján dönteni.

"egy olyan világ ahol nincsen párbeszéd, senki nem hallgatja meg a másikat, csak egyfajta diskurzusban hisznek"

Meg kell tanulni érvelni is, hogy a másikat meggyőzd, ha a te érvelésed is annyiból áll, hogy az ellenoldal propagandáját böfögőd vissza, akkor ne kérd számon a vitapartnertől ugyanezt. És ne reménykedj, hogy meggyőződ.

A véleménybuborékok tényleg komoly problémák, amiket a közösségi médiák szokásaidat figyelő keresőmotorjai durván képesek gerjeszteni. De ha elszakadsz az internettől, a valós életben beszélgetve emberekkel azért nem olyan drasztikus a helyzet az esetek többségében. De megint, ahhoz hogy komolyabban elgondolkoztass valakit, nem szerencsés, ha az ellen oldal féligazságokra felhúzott propagandáját próbálod nyomatni.

márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha belehelyezem a dolgokat a világtörténelem kontextusába, akkor összességében ez eddig az egyik legjobb verzió. Korábban a legtöbb említett dolog egyszerűen rosszabb volt. Már a nagyszüleimnek tök nehéz élete volt, egyikük se tanulhatta azt, amit szerettek volna már a középiskolában se! Mert menni kellett dolgozni minél hamarabb. Én meg a harmadik diplomámat csinálom épp.


"ahol nincsen önrendelkezés, mások döntenek a tested felett, egy olyan világ, ahol megmondják neked kit szerethetsz és kit nem"


Azért ne felejtsük már el, hogy 60-80 éve még bőven illegális volt a homoszexualitás például és börtönbe zárták vagy akár kémiailag kasztrálták a meleket. Most ahhoz képest mi ez a bohóckodás a könyvekkel?


Van ami aggaszt, például az ingatlanpiac helyzete. Nehéz elképzelni, hogy 20 éven belül saját házam lenne, de majd lesz valami.


"Egy olyan világ, ahol attól kell félned, hogy egy populista diktátor megint hatalomba kerülhet"


Ezt a részt viszont nem értem. Hol? Ki? Trump?! Egyrészt nem ott élek, másrészt ne bagetalizáljuk már el Trump kritikáját azzal, hogy diktátorozzuk. Ez pont ugyanúgy populizmus , csak a progresszív oldalról.

márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Engem nem dühít,hanem inkább kiábrándít. Én már most fiatalon teljesen kiégtem mindenfajta politikai oldaltól, semmilyen politikai párt nem tud meggyőzni,h elmenjenek rájuk szavazni.

Próbálok a rendszeren kívül gondolkodni, nagyobb kontextusba nézni az összefüggéseket, nem pedig a kis apró-cseprő lokális gyűlölködős utálkozásba bekapcsolódni, mint ahogy azt sokan teszik az idősebb korosztályban.

Én úgy látom,hogy jelentéktelen,apró dolgokon (h most a kék,zöld,piros vagy a narancssárga logójú bohóc legyen e éppen hatalmon) tiszta erővel egymásnak ugranak sokan ebben az országban, és a világot valóban érintő globális folyamatokkal meg alig foglalkozik valaki.

Én úgy élem az életem,h eleve nem várok semmit semmilyen politikai oldaltól, mármint semmi jót, ha szerencsém van,akkor talán nem zúdul a nyakamba túl sok rossz. Teljesen bizalmatlan vagyok az állammal,meg minden ilyen közhivatallal kapcsolatban,ha megnézem a korfákat,látom,h a nyugdíjrendszer a jelenlegi formában fenntarthatatlan,ezért inkább magamnak nyitottam magánnyugdíjpénztárt, az egészségügyi rendszer egy kupac trágya,ezért magánba megyek,az oktatási rendszer vállalhatatlan,ezért ha gyerekem lesz biztos,h nem íratom állami iskolába.

Úgy élem az életem,h tojok az államatyuskára, és csak azért is azt csinálom,amihez kedvem van,nem érdekel,h hogy akar beleszólni az életembe,amíg konkrétan nem érzem,h korlátozva van a szabadságom,addig maradok, ha bármilyen módon azt érzem,h nekem félnem kéne már a hatalomtól,akkor meg majd lelécelek. Márai Sándor mondta, hogy "demokratának lenni annyit jelent, mint nem félni", hát én nem félek a jelenlegi idióta feudális földesuraktól,részemről bekaphatják,inkább komolytalan, opportunista bohócnak tartom őket, akik még a saját maguk által felállított szabályokat se tartják be, úgyhogy magukkal is kicsesznének,ha komolyan elkezdenék betartatni azt a sok hülyeséget,amit kommunikálnak.

márc. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Engem dühít és kiábrándít.
márc. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Justinianus ***** válasza:
75%

"ahol a nyugdíjasok döntenek"

Persze gyereket csinálni - az önrendelkezésetekre hivatkozva - meg nem akartok...

márc. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Ennyire balek vagy, hogy csak másokra mutogatni tudsz? Az ugye soha nem fog lejönni, hogy az a világ miattad és a hozzád hasonlók miatt ilyen.
márc. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem mert megyek ki külföldre. Aki dühöngeni akar és itt marad, magára vessen.
márc. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Túlgondolod, kérdező. Bármennyire is hihetetlen, ez az eddigi legszabadabb, legkényelmesebb, legtöbb lehetőséget kínáló világ, ami valaha létezett. Ennek megvannak a maga hátulütői, de összességében nézve nem rossz ez. Ami engem aggaszt, az az, hogy a zsidó-keresztény civilizáció és kultúra egyre inkább perifériára van helyezve, és veszi át a helyét az iszlám (már vannak annyian, mint a keresztények), ami sehogysem kompatibilis az európai népekkel. A másik dolog, ami aggaszt, az a kétoldalról is érkező hatalmi törekvések egyrészt az EU, másrészt Oroszország felől. Csodálkoznék, ha nem lenne egy harmadik bunyó. Ja, és a készpénz fokozatos kiszorítása is egyre inkább aggaszt.
márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!