Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lesz valakiből balliberális?

Hogy lesz valakiből balliberális?

Figyelt kérdés
A baloldali és a liberális külön külön is eléggé "fura". Na de össze kombózva? Ez már elég meredek. Miért lesz egy ember ilyen?
márc. 8. 00:21
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"19# kb minden!"


Felsorolnál néhány dolgot?

márc. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
72%

A konzervatívok mindig elfelejtik, hogy fiatal korukban ők is lázadók voltak.


A rég volt rocker, bőrkabátos kollégám manapság a legnagyobb konzervatív. Így felejtik el az emberek hogy honnan jöttek és ők milyenek voltak.

márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
5%
Inkább így nő be a fejük lágya, míg van, aki örökre gyerek marad.
márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

"A konzervatívok mindig elfelejtik, hogy fiatal korukban ők is lázadók voltak."

Én tizenévesen, a lázadós korszakomban széljobbos voltam. Utána pár évig liberális.

Miután hazánkban is megjelent ez a woke lmbtq valami, azóta kiegyensúlyozott konzervatív vagyok. Bár az is lehet csak simán centrista.

márc. 8. 14:27
 25/35 anonim ***** válasza:
Én két esetet ismerek: 1.) Kihúzza a fejét Orbán hátsójából. 2.) Soha be sem dugta oda a fejét.
márc. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
58%
A liberális nem baloldali. En például hiszek a szabad piacban, a kapitalizmusban, az olcsó, szolgáltató államban, hogy a szociális ellátást ne keverjük az adózással, és a skandináv oktatásban. Én nem mondok olyat, hogy rohadjon meg a bank meg aki gazdag. Mi ebben a balos?
márc. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az. Mi baloldaliak meg nem vagyunk liberálisok. Mi nem hiszünk a szabad piacban, mert azzal szabadjára engednénk a torzulásokat is. Mi a szabályozott és demokratikus, társadalmilag ellenőrzött piacban hiszünk. Például az erős szakszervezetekben, amelyek tömegek érdekeit képesek közvetlenül érvényesíteni. Hiszünk a jóléti, szociális államban, hiszünk abban, hogy alapvető szolgáltatások mindenki számára elérhetők kellenek hogy legyenek, ellenkező esetben egy frusztrált, idegbeteg társadalom lesz az "eredmény". Éppen ezért nem hiszünk abban, hogy mindennek profit-alapon kellene működnie, így a kapitalizmus számunkra mellékes, a legfontosabb területeken kifejezetten mellőzendő, hiszen a legfontosabb területek nem válhatnak a nyerészkedés prédájává. Éppen ezért hiszünk a közjavak fontosságában, főleg a stratégiailag fontos ágazatokban. A jóléti intézkedésekhez a gazdagoknak nagyobb arányban kell hozzájárulniuk, hiszen ők az elsődleges elosztás során aránytalanul többet hasítanak maguknak. A progresszív jövedelemadózás a civilizált világban szinte teljes egészében alap, ahol ezt tagadják, ott a közszolgáltatásokkal, alapvető szolgáltatásokkal problémák is szoktak lenni.
márc. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
#26 vagyok, na nekem amit írtál #27 már kommunizmus. Látod mennyire jó hogy az állam mindenben torzítja a piacot a jelenlétével, hogy túl sok pénzt kivon a gazdaságból, elborzaszt, hogy mégis képes vagy ilyeneket leirni.
márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Ha ez így van, akkor a világon győzött a kommunizmus, mert a fejlett világ nagy részében jóléti államok működnek. (Persze semmi köze ennek a kommunizmushoz, a kommunizmus azt jelenti, hogy közösségi tulajdonba kerülnek az erőforrások, és magát az államot is meg akarja szüntetni)


Német nyelvterületen például Sozialstaatnak hívják, de a skandináv modell is egy erős, jóléti államra épít. Ezekben a jóléti államokban egyáltalán nem torzítja az állam a piacot, sőt. Ha az állam piaci résztvevő, az jó a fogyasztóknak, mert nő a kínálat, ami lefelé nyomja az árakat. Ha az állam piaci résztvevő, és olcsó, non-profit árakon nyújt szolgáltatásokat az embereknek, az a többi piaci résztvevőt árcsökkenésre ösztönzi, különben az emberek sokkal inkább az olcsó, állami szolgáltatásokat veszik igénybe. Lásd a szociális lakáshálózatot, ahol van (piaci szinten alacsonyabbak az albérletárak, ahol van erős állami vagy önkormányzati piaci jelenlét). Ahol nincs, vagy gyenge a szociális lakáshálózat, a hajléktalanság és a tömeges lecsúszás is gyakoribb.


Egy erős állam, ha jól működtetik, az lehetőségek tárházát jelenti az emberek számára.

márc. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Az állam akkora erőforrásokkal bír hogy minden más piaci résztvevőt tönkre tud tenni. Szerintem az államnak nem az dolga hogy vallalkozzon, de az igen, hogy alapvető szolgáltatásokat nyújtson.

Szóval ebben nem értünk egyet, az állami nyomott árak, amík adóból vannak finanszírozva, károsak.

márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!