Az ellenzéki szavazók többsége rá fog valaha jönni arra, hogy előbb a saját ellenzéküket kell lecserélni, és csak azután tudják Orbánt?
#12
Nem. Pont nem kell egy fideszszerű monolit, mert az csöbörből vödörbe.
Az ellenzék nem egy összeterelt nyáj, akiknek a vezérürü kolompja mutatja hogy merre az arra.
Értem én, hogy aki a Kádár rendszerben szocializálódott, annak a bolsevik tempó jön be. Mindegy mi van a zászlón csillag vagy kereszt, a lényeg, hogy gondolkozni se kelljen.
Azt nem érti meg soha senki, hogy bármit vagy bárkit le akarunk váltani vagy cserélni, annak előfeltétele az, hogy a leváltás/cserélés előtt meg kell találni azt, hogy mit/kit teszünk a helyére. Az újnak határozottan jobbnak is kell lennie a réginél, különben felesleges a csere.
Mert: Jó, eltávolítjuk a régit a helyéről- de mi lesz helyette??
-Pl.: a régi panel épületekben sokszor elöregedett kábelek biztosítják az áramot, amik már nem bírják a terhelést, ezért vigyázni kell milyen elektromos eszközöket használunk, nehogy túlterheljük a hálózatot. De erre nem lehet az a megoldás, hogy: mivel sz. rok a régi kábelek, ezért távolítsuk el őket. Mert ha eltávolítjuk, akkor meg egyáltalán nem lesz áram. Ha meg ugyanolyan vagy rosszabb kábelekre cseréljük a régit, annak meg nincs értelme, sőt több a veszteség vele.
Csak akkor van értelme lecserélni a kábeleket, ha találunk helyette (sokkal) jobb minőségűt és megengedhetjük magunknak, hogy be is szerezhessük azt.
Ugyanez áll a magyar kormányra is. Csak akkor van értelme lecserélni, ha jobb jön helyette. A mostani ellenzéki pártok külön-külön és együtt sem jobbak a jelenleginél, sőt, rosszabbak.
Ebből adódik, hogy az ellenzéket valóban le kellene váltani valami SOKKAL jobbra, hogy a kormányváltás valós lehetőség legyen. De helyettük meg nincsen senki....
Le kellene-e váltani a Fidesz-kormányt??
-Le bizony, mert ők egy ál-nemzeti, ál-keresztény, ál-konzervatív, valójában globalista, maffia szerűen működő sz.házi rablóbanda.
Jobb lenne-e a jelenlegi ellenzék, mint a Fidesz-kormány??
-Egyértelműen rosszabbak lennének. Kormányzóképességük alacsonyszintű, és olyan politikai céljaik vannak, amiket a magyarok többsége nem támogat vagy egyenesen ellenez.
Le kellene-e váltani az ellenzéket??
-A fentiekből következően: egyértelműen igen.
Van érdemleges formáció, akire le lehetne váltani a jelenlegi ellenzéket és értelme is lenne??
-Az elmúlt 14 évben voltak lehetőségek egy ilyen formáció létrejöttére, de a kezdeményezések mindig kudarcba fulladtak. Tehát összességében a válasz: nem, nincs ilyen formáció.
Konklúzió1: előbb egy olyan ellenzéki pártot vagy formációt kell létrehozni, ami a jelenlegi ellenzéknél és a Fidesz-kormánynál is kompetensebb ÉS olyan politikát folytat, amit a választó polgárok többsége támogatni tud.
Konklúzió2: a rosszat nem akarjuk lecserélni a semmire, az ugyanolyan rosszra vagy a még rosszabbra.
Az elmúlt 14 évben voltak lehetőségek az ellenzékváltásra és egy érdemi kormányváltó erő létrejöttére. Habár mind kudarcba fulladtak, alapvetően jó kezdeményezések voltak. Ezek voltak azok a kezdeményezések / lehetőségek:
I.) LMP - JOBBIK szövetség
-Amíg az LMP a Schiffer-i irányvonalat képviselte és a Jobbik még önazonos módon/mértékben mérséklődött, volt egy egymáshoz közeledési szándék a 2 párt között.
-Dehát az LMP-ben voltak bomlasztók, akik végül ki is túrták Schiffert és az ő politikai irányvonalát, így ez a vonal megszakadt.
II.) A JOBBIK mérséklődése / néppártosodása
-Vona Gábor felismerte, hogy ha nem csak egy kisebb társadalmi réteget kíván képviselni a Parlamentben, hanem a többséget, hogy kormányváltó erő lehessen, akkor mérséklődnie kell, és komprumisszumokat kell kötnie.
-De Vona nagyon helyes felismerése alapján létrejött nagyon helyes szándéka alapján történő párt-reformjait nagyon elb. szta.
-Vona reformjai ügyetlenek, kiforratlanok voltak. Nagy arcvesztéssel jártak, mert habár a mérséklődés szükségszerű volt, túlzottan elfordultak a régi identitásuktól, az eredeti támogatóiktól; a mérsékelt fordulatban pedig nem tudott igazán hitelesnek lenni, hogy új szavazókat szerezzen.
-Vona türelmetlen volt és önfejű; olyan komprumisszumokba ment bele, amik nagyon nem érték meg.
-Vona felismerte, hogy legalább részben vissza kellene térni a régi irányvonalhoz, ezért is kérte Toroczkai Lászlót, hogy legyen pártvezetőségi tag. Aztán meg meggondolta magát, és elkezdte kitúrni Toroczkait.
-Amit még nem kétlek: a Jobbik kulcspolitikusai közül szerintem többen is bomlasztó Fidesz-ügynökök voltak. Szóval nem akarok mindent Vonára kenni, de pártelnökként az ő dolga lett volna kiszűrni a mocskos politikai módszerek alapján a pártjában működő bomlasztó ügynököket, árulókat is.
-Összegezve: Vona egy nagyon értelmes ember. Jó meglátásai voltak, csak éppen nem hallgatott a jó tanácsadókra, a rosszakra meg igen.
-Becsületes dolognak tűnik, hogy ígéretéhez híven lemondott, de eleve nem kellett volna megígérnie a lemondását. A 2018-as választás egy nagy tanulság volt neki szerintem, ami alapján szerintem 2022-re akár még egy kormányváltó erőt is fabrikálhatott volna a Jobbikból. Vona akkor vállalta volna igazából a felelősséget, ha kijavítja a választási vereség után a hibáit, nem pedig hagyja süllyedni a pártját abban a mocsárban, amibe ő vezette bele.
III.) A 2022-es ellenzéki összefogás és Márki-Zay Péter
-Az ellenzék 2022-re rájött, hogy az egység az egyetlen lehetőség a kormány leváltására. De az lett belőle, hogy egységesen tolták tovább azt a politikát, amit a magyarok többsége határozottan elutasít.
-Az ellenzék 2022-re rájött, hogy jóval konzervatívabb politikai irányba kell fordulni, ezért támogatták Márki-Zay Pétert, de ő meg össze-vissza beszélt, nem volt egyértelműen az a konzervatív politikus, akinek elsőre látszott.
-Az ellenzék 2022-re rájött, hogy az egység az egyetlen lehetőség a kormány leváltására. De Márki-Zay Péter nem volt elég erőskezű vezető ahhoz, hogy összetartsa és a megfelelő irányban tartsa az ellenzéket. Így egy idő után folytatódott az (elvileg...) összefogott pártok cicaharca.
-Ha MZP erőskezű politikai vezető lett volna, ha egyértelműen azt a mérséskelt konzervatív irányt folytatta volna, amit eleinte hirdetett, és ha összeszedettebb politikus lett volna, akkor talán az ellenzéki pártokból tudott volna gyúrni egy kormányváltó erőt. De inkább elb. szta a lehetőséget.
+1) A Mi Hazánk Mozgalomról
-A Mi Hazánk egy alapvetően jó politikai formáció. Valószínűleg sokkal jobb kormány is lenne belőlük, mint a Fidesz. De a Mi Hazánk néhány fontos kérdésben (pl. romák, lgbtq) túlzottan leegyszerűsíti a dolgokat, és a kommunikációja is kiforratlan ezekben a témákban. A szélsőségesség vádja nem állja meg a helyét, de a leegyszerűsítő témakezelés és az esetlen kommunikáció miatt néhány tekintetben a magyar népesség nagy része túlzottan szélsőségesnek tartja őket vagy nem tud azonosulni velük. Amíg ezen nem tudnak túl lépni, addig egy középerős ellenzéki párt pozíciója a plafon nekik.
-A Mi Hazánk valódi alternatívája lehetne a Fidesznek, mert az álláspontjuk a magyarok többségének álláspontjával kompatibilis, sok kiváló szakember van a pártban, de a kommunikációjuk kiforratlan; a Fidesz kommunikációja viszont világszinten benne van a Top 10-ben, ezért nincs valódi esélyük. (Azért én továbbra is a Mi Hazánkra szavazok.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!