Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberális emberként te beenged...

Liberális emberként te beengednéd a papírok nélkül érkező menekülteket?

Figyelt kérdés
5-6 biztonságos országon keresztül jönnek, bár megállapítani nem lehet pontosan honnan érkeznek. Mindegyik azt hazudja háborús övezetből jön. Háborús övezetben nincsen semmi okmány? Mindegy. Beengednéd vagy nem?
2024. febr. 26. 19:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mennyiségen múlik. Ha csak pár ezer emberről van szó évente, akkor persze, elkezdem a menekültkérelmi eljárásukat (mert ez egy folyamat, nem pedig egy olyan bináris kérdés, hogy beengedem-e vagy sem).

Nyilván számít, hogy melyik országból jön elvileg. Szíriát sem 5-6 ország választotta el, hanem összesen 3 (Törökország, Bulgária, Szerbia), amik közül mindhárman (amíg az EU meg nem egyezett Törökországgal) csak továbbutaztatták a mmigránsokat (köztük a tényleges menekülteket is). Hiába biztonságos egy ország, ha nincs maradásod. De ez csak egy példa volt.

Az, hogy nincsenek papírjai, az probléma és jelentősen rontja az esélyeit, de ez még nem lehetetleníti el a folyamatot. Kezdésnek: beszéli az anyaországa nyelvét? Megtudja nevezni, hogy kik ott a főbb politikai vezetők? (Már csak ezen a két ponton kihullana egy csomó léhűtő, mert a jajgatást gyakorolják be, nem a nyelvét, földrajzát, vagy politikáját a krízisországnak) 21. században élünk, az sem idegen, hogy megkérdezzem, van-e social média felülete? Ha van nála mobil, akkor az ottani alkalmazásokból is ki lehet nyerni, hogy a regisztrációt és használatot melyik országban végezte. Ha ezekhez mind hozzájárul és segít, akkor 1 óra alatt kb. 90%-os bizonyossággal meg lehet győződni arról, hogy hazudik-e. A maradék 10% az a bűnnyilvántartási átvilágítás és egyéb papírmunka része. Ha nem járul hozzá és nem segít, akkor meg mehet a sunyiba.

A valódi problémát mindig is a tolmácsok száma és a határvédelmi kapacitás fogja jelenteni. A százezrével jönnek, akkor nyilván változik a szituáció.


Egyébként ez az egész téma felveti a kérdést, hogy oké, hogy nincsenek okmányaik és az anyaországgal sem tartható már a kapcsolat, de nem lenne ésszerű a nagykövetségeken is tárolni ezeket az adatokat? Pont erre az esetre. Ha a birtokomban van minden szír állampolgár személyi kártyája digitálisan (értsd úgy, hogy a nagykövetség hozzáférést biztosít az egyedi kereshetőség erejéig), akkor ha nincs is okmánya, neve, anyja neve, születési ideje alapján így is úgy is be tudom azonosítani. Háború idején meg kit érdekelnek a személyiségi jogok és GDPR? Az emberi jogok felülírják azokat.

2024. febr. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Jókat írsz, 11-es, ám mivel sokszor nem mondanak igazat a kiindulási országukról, a fentiekkel is csak ezt lehetne kiszűrni. Ha jóhiszeműek lennének, hoznák az irataikat. A legtöbb esetben.

De ők a legtöbben nem háború elől menekülnek.

A legjobb példa az ukránok esete. Ők tényleg háborús menekültek, vannak papírjaik, és főleg NEM fiatal férfiak. Az elején sem azok jöttek.

Mert a háború elől főleg NEM a fiatal férfiak menekülnek el, hátrahagyva családjukat.

Nem is tudom, hogy képzelitek. Fiatal feleséged, kicsi gyerekeid, idős szüleid vannak, jön a háború, és csapot-papot otthagyva nekiindulsz egyedül?

ŐK NEM MENEKÜLTEK!

2024. febr. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!