Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyakran hallani, hogy a két...

Gyakran hallani, hogy a két párt egyformán gengszter. Az MSZPről ezt elhiszem, viszont érdekelnének, hogy milyen KONKRÉT ügyek vannak, amelyek a FIDESZ-t terhelik?

Figyelt kérdés
Pl. olyasmikre gondolok, mint a drága völgyhídunk.
2009. jan. 4. 16:37
1 2
 1/14 anonim válasza:
59%

A Fidesz idején vettek el egy rakás támogatást a közoktatásban dolgozóktól, azóta az önkormányzat illetve maga a suli dönt, megadják-e vagy nem. Tudod, vigyék kirándulni a gyerekeket, de ehhez nem kapnak utazási támogatást, stb.

Ja, és a Fidesz csinálta meg egyik évben azt is, hogy 1 héttel hamarabb kellett suliba menni (hamarabb véget is ért, de mi, iskolások, utáltuk), nem is merték folytatni a többi évre.

És számomra felháborító, hogy az állami ünnepeken is csak a másik felet tudják a beszédekben mocskolni, és uszítani a népet. Undorító. Nem azzal kéne azokon a napokon foglalkozni, hanem emlékezni a hősökre és tisztelegni előttük.

2009. jan. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
56%
Ja igen, és undorítónak tartom, hogy az egyházat próbálják felhasználni. Így kapásból a fél ország elítéli az egyházat, meg a hívőket EZÉRT, ismeretlenül is. Pedig a hitet és a politikát nem lenne szabad keverni. Én nem megyek el szavazni a következőre, nincs mire.
2009. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Amit leírtál igaz, csak semmi köze a gengszterséghez :) A politika ilyen, unodrító. Kimaradni nem tudsz belőle, mert így vagy úgy, de rajtad is csattan az ostor. Aki nem szavaz, az nem lehet elégedetlen sem, mert annak mindegy mi történik vele illetve körülötte.

Magyarországon két erős párt van, néhány "töltelékkel", mert sajnos nincs rájuk jobb szó, egyiknek sincs esélye feltörni a két nagy párthoz. A furcsa, hogy nincs jó oldal. Egyik párt sem a kisemberek érdekeit nézi, de ez nincs így máshol sem, esetleg ott többet engedhetnek a kisembereknek, jobban be tudják fogni a kisemberek száját. Tulajdonképpen nem jó és rossz közül választunk, hanem a rossz és még rosszabb között. Kinek-kinek saját belátása, hogy melyik oldal a rosszabb.

És hogy pl a FIDESZ kormányzása idején mi volt a gengszterség? Utak épültek, állami beruházások voltak. Nos, itt tud eltűnni rengeteg pénz. Volt még, hogy bizonyos szőlők a Orbán-család kezébe jutottak, esetleg lehet szó arról, hogy a papa kőbányájából szállították az útépítéshez a követ. Ezzel elúszhatott néhány millió, milliárd. Az államadósság (merthogy nézzük nagyban a dolgokat) mégis csökkent. Tudod az arányok is fontosak.

Jó autó a Suzuki is, csak létezik Rolls Royce is :)

2009. jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
65%

Magyarország nem most indult meg a lejtőn, szóval az, hogy régebben kevesebb volt valami adósság vagy kiadás, mint most, a szememben semmit nem jelent, hagyták, és nem akadályozták meg, mert akkor se állt meg a folyamat, esetleg nem gondolnám ugyanolyan szemétnek mindkét oldalt, ahogy most, ha meg tudták volna állítani, vagy legalább lelassítani a folyamatot, és nem csak egymásra mutogatnának hivatkozva a jónépre, közben pedig ők jól élnek, és vígan zsebre vágják a milliókat, amiből aztán nem látunk semmit (mindkét oldal, nekem ne próbálja bemesélni senki, hogy nem teszik zsebre).


Könnyű annak beszélnie 3 gyerek 4 kerék 5 karika jelszót, akinek van miből luxuskörülmények között élnie, a kisember még 1 gyerek vállalását is meggondolja 10x, és ez nem volt jobb a Fidesz alatt sem. Keresztanyám orvosként nyomorgott itt Magyarországon (a Fidesz idején is), nem tudott 1-ről a 2-re haladni, míg nem találtak egy külföldi pályázatot orvosoknak. 7 éves a kisfia, most kint élnek, és ott élnek jobban, ott megbecsülik a munkáját.

2009. jan. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
10%

olyasmikre mint a "drága völgyhídunk"


ne nagyon gondoljál, egyrészt azért, mert ha elolvasod az ÁSZ jelentést (és nem csak a propagandát hallgatod, olvasod), akkor ki fog derülni, hogy ők sem azt mondták, hogy kilopták a pénzt, hanem azt, (csak nem ennyire szépen megfogalmazva) hogy a magyar törvények annyira balf@szok, hogy gyakorlatilag a hivatásszerűen munkanélküli Józsbácsi egymaga bele tudja kényszeríteni egy ilyen vállalkozásba egész Mo.-t. Másrészről meg a FIDESZ regnálása idején messze nem voltak ilyen volumenü fejlesztések.


Egyébként javasolom, hogy menj el egy nagyobb könyvtárba és nézd meg a FIDESZ éra utáni újságok címlapjait. Tanulságos dolog lesz.

Meg a pl. Nemzeti Színház építésének is utána nézhetsz.

2009. jan. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a kulturált válaszokat!


Ami elég konkrétnak tűnt: kőbánya, Nemzeti, megvont pedagógus támogatások. Bár utóbbi nem feltétlenül tűnik visszaélésnek- bocsánat, ha nem voltam pontos, ezekre gondoltam. A visszaélésekre. Ez egy sokak számára rossz döntés, amiről lehet vitatkozni, hogy szakmailag helyes volt-e. Mindenesetre elsőre nem tűnik annak számomra, bár én nem foglalkoztam túl sokat ezzel.


Az az érv, hogy a Fidesz alatt messze nem voltak ilyen volumenű fejlesztések remélem nem a völgyhídra értetted?

Egy másik válaszoló épp az utakat említi, hogy ott loptak sokat. :) Te magad meg a Nemzetit, (aminél elfogadom, ha mondod, hogy kicsorgott a pénz) de érdekes módon én hasznosabbnak vélek egy színházat, mint egy felesleges hidat. Persze lehet hogy utóbbit nem egy párthoz kell kötni. Köszi az ÁSZ jelentés tippet!

2009. jan. 5. 12:01
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"érdekes módon én hasznosabbnak vélek egy színházat, mint egy felesleges hidat"


A színházat az MSZP vélte hasznosnak, el is kezdték építeni a Deák téren, aztán jött a FIDESZ és áthúzta az egészet, kirugott mindenkit és nekiállt a saját embereivel egy teljesen más helyen. Az eredményről lehet vitatkozni, szerintem ronda és rossz helyen van.


A "felesleges völgyhíd" meg tömörön annyi, hogy eredetileg senki nem akart hidat építeni. Az eredetileg kitalált (ha jól rémlik) 6 vagy 8 vonalvezetés egyikében sem szerepelt híd. Csakhogy a környékbeli önkormányzatok, civil szervezetek, környezetvédők addig b@szakodtak, amíg ez a vonalvezeés lett az egyetlen, amit keresztül lehetett vinni. Ezen viszont híd van. Na ez akkor kinek a hibája???


Az M0 31-es út M3 közötti szakaszának építésekor is az történt, hogy eredetileg 4 csomópont szerepelt a tervben. Aztán jött egy egyik önkörmányzat és kitalálta, hogy az egyik ne legyen, mert akkor náluk megnő a forgalom. Erre kivették a tervből. Ekkor jött egy civil szervezet és közölte, hogy a környezetvédelmi engedély 4 csomópontra szól, de mivel csak 3 lesz, így érvénytelen. Bírósági határozat, az építkezés leállt. Az is benne volt a pakliban, hogy a késés miatt elbukjuk az uniós támogatást.


Azért mondom, hogy nézzél utána, nézd meg folyamatában a dolgot, mert könnyű azt mondani, hogy "felelsleges völgyhíd", meg "minek oda alagút" meg hasonlók, de a mi kis hazánkban jellemzően pont az ilyen egyszerű állítások a legnagyobb hazugságok, csak ezeket könnyebb megjegyezni, ezért mindenki ezt szajkózza...

2009. jan. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

a Fidesz és az MSZP úgy hasonlít egymásra, mint a Coca-Cola és a Pepsi Cola


egykutya - éhes (pénzre) kutyusok


unalmas már ez a két "nagy" pártocska - nem?


egyik sem a Nemzet érdekét szolgálja

2009. jan. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ami szerintem hasznos lenne, amire fordítani kéne pénzt, és komoly figyelmet, megmondom, mi, és azt is, hogy miért:


- közoktatás - a béka feneke alatt keresnek, sokan saját pénzükön veszik meg a szemléltetőt, a tankönyvhöz a tanári segédletet (egy időben ez JÁRT), a dolgozatokat otthon, saját nyomtatón (saját pénzből fizetett áram, saját pénzen vett tinta vagy toner) nyomtatják, az utóbbi pár évben már az írásvetítő is luxusnak számít némely helyeken, a tanároknak (még a régieknek se, akik hivatásból és lelkiismeretesek mai napig) nincs tekintélyük, a gyerek nemhogy visszapofázik, de komolyan se veszi, kiadtak egy olyan szöveges értékelő szoftvert, amire informatikusként ránéztem, és azt mondtam, hogy, aki készítette, visszaadhatja a diplomáját, mert ez úgy xar, ahogy van, és ez nem csak az én véleményem, hanem több szakmabelié... sorolhatnám tovább


- közegészségügy - szintén kevés fizetés (nem minden orvos fogad el zsebpénzt, találkoztam olyannal, aki anyukámnak VISSZAADTA, hogy ezt ne, nem ezért dolgozik), az intézmények felszereltsége so-so, nem mind a leg, voltam úgy, hogy ott fagyott le a számítógép (nincsenek igazán felkészítve a használatra), és hívják az informatikust, addig pedig a munkájuk áll, a minőség, ahogy a betegekkel bánnak, ugyancsak vegyes, de nekem nincs túl sok jó tapasztalatom, futószalagnak tűnik (tisztelet a kivételnek), mert bele vannak fásulva, a jobbak magánrendelőt nyitnak


- utak - nem az építés, hanem a rosszak javítása, elég xar, ha a kátyúk kerülgetése helyenként felér egy vidámparki hullámvasút menettel, Ausztriában úgy foltozzák, hogy nem lehet érezni, ha megyünk rajta (jártam ilyen helyen!), itt igen, kicsit ezen is érdemes lenne javítani


- épületek feljavítása - főleg, ami használatban van, lakóházak (panelprogram erre jó volt, mi is megpályáztuk, megérte, de mi lesz a régi gangos házakkal?), intézmények, amiket a közemberek használnak, a Parlamentet állandóan felújítják, mindig mondom is, hogy ha egy turista egészben akarja lefotózni, 2x kell eljönnie kb. fél év különbséggel, mert kb. félévente van mindig a másik fele felállványozva, szerintem ennyire nincs rossz állapotban


- mezőgazdaság - nagyszüleim termelnek gyümölcsöt, tőlük fillérekért vásárolják fel, és mivel szezonális, nem tart ki egész évben a pénz, és rámegy a következő év termésének a költségeire, kis része marad csak zsebben, kb. 50-100-szoros áron adják aztán tovább mások, amit a termelőktől felvásároltak


- tömegközlekedés - itt főleg a régi járművek feljavítására gondolok, illetve a kötött pályásoknak az útvonalát is lehetne javítani (régi sínek cseréje, vezetékek, műszerek), vagyis legyen a közlekedés szempontjából biztonságosabb, ezeknek csak a töredéke valósult meg eddig


- vidékfejlesztés - igenis legyen munkalehetőség vidéken is, ne kelljen azért felutazni Pestre vagy vidéki nagyvárosba vagy kiköltözni külföldre, ha valaki ott szeret élni vidéken, de eljön, mert nincs munka (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Békés megye...)


Lehet, hogy van több is, ezek jutottak az eszembe, amik szerintem a legfontosabbak lennének.


A szórakozás csak ezek után!

2009. jan. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%

"Én nem megyek el szavazni a következőre, nincs mire."


Akkor itt nézz körül: zoldek.hu

Meg fogsz lepődni a programjukon.

Nem két pártban kell gondolkodni. Sőt! Nem is pártokban. :)

2009. jan. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!