Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz szavazók! Ha még 20 év...

Fidesz szavazók! Ha még 20 év múlva - 2044-ben is Fidesz kormány lenne, és Orbán Viktor önként visszavonulna, ki lenne szerintetek párton belül az utódja?

Figyelt kérdés

Én Gulyás Gergelyt és a Szijjártó Pétert tudnám elképzelni. Mindketten csak a 40-es éveikben járnak, még fiatalok.

Pl. Semjén Zsolt addigra már idősebb lesz.

Esetleg Rogán Antal jöhetne még szóba.


Mit gondoltok?


febr. 18. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Azt gondolom hogy az marha messze van még, addig ezer új arc jöhet és jönni is fog.
febr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de addigra a jelenlegi politikusoknak nagyobb tekintélye lesz. Tehát nem valószínű, hogy az újak közül kerülne ki az új miniszterelnök. Persze tévedhetek.
febr. 18. 17:23
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem tévedsz.
febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet.
febr. 18. 17:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább fiatalabb, olyan, aki most 25-35 éves, és most még kevesen ismerik.
febr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Ilyenkor gyakran az történik az ilyen rendszerekben, amire senki sem számít - szinte sosem az esélyesek közül kerül ki az utód (azok ugyanis egymást nyirják ki a hatalomért való marakodásban).


Sztálin után például Berija is, Zsukov is, de még Malenkov is esélyesebb volt Hruscsovnál, de még Mikoján is, kora és tekintélye alapján pedig még Molotov is (bár ő túl idős volt)!


Végül Beriját Zsukov tartóztatta le, őt viszont a többiek segítségével tette félre Hruscsov, aki kábé úgy lett Sztálin utódja, hogy az ő személyében tudtak kiegyezni a nála sokkal hatalmasabb, esélyesebb jelöltek!


Orbán halála után is ez lesz: a hiénák egymásnak esnek és óriási hatalmi harc lesz, amiben a végén valószínűleg nem a mai esélyesnek tűnők közül kerül ki a győztes, hanem olyan valaki lesz, akit le tud nyelni, el tud fogadni Rogán is, Szijjártó is, meg a többi is a falkából. Valószínűleg egy sokkal gyengébb egyéniség lesz, akit megpróbálnak majd ők irányítani a háttérből (hacsak szembe nem fordul velük és egy tisztogatással félre nem állítja a korábbi hatalmasokat).


Az ilyen rezsimekben kb. ez szokott lenni a recept.

febr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Most golyóztak ki két olyan új arcot akik lehettek volna miniszterelnökök, a maradók közül Szijjártó szerintem a legesélyesebb, esetleg Gulyás Gergely is szóba jöhet.


Ellenben ami most történik az szerintem részben annak köszönhető, hogy 26-ban de legkésőbb 30-ban már nem Orbán fog indulni és most folynak párton belül a harcok. Pl. Lázár visszavonulásának is ehhez lehet köze, hogy most realizálta, hogy neki már babér nem fog teremni Fidesz berken belül. Vagy pl. Magyar Péter hirtelen megigazulása is emiatt történhetett.

febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

6-os vagyok: illetve van egy B. forgatókönyv, ami valószínűtlen. Ha Orbán megjelöli az utódját - akkor nyilván az lesz, akit ő mond.


Ilyet azonban csak nagyon ritkán szoktak csinálni az autokrata vezetők, mivel, hacsak nem hosszú halálos betegségben szenvednek, nem tudják előre a halálukat. Ezek a lények szeretnek életük utolsó pillanatáig hatalomban maradni, előbb engedik el a záróizmaikat mint a hatalmat. Emiatt aztán nem szoktak felemelni egy potenciális utódot, nehogy az túl hamar kérje a trónutódlást és a helyükre pályázzon.

febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
Orbán szerintem haláláig akar uralkodni. Itt is arról beszéltek, hogy ha majd meghal, tehát el van könyvelve, hogy ránk nőtt a Fidesz végérvényesen.
febr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es, persze, hogy igen. Mindenki tudja, a hívei is, hogy ez nem egy kormány, hanem egy rezsim.


Ő maga sem tagadta ezt, hiszen rendszerváltásról, Nemzeti Együttműködés RENDSZERÉRŐL beszélt már a kezdetektől.


Nyilván mind tudjuk, hogy a 2010 előtti RENDSZER többpárti, demokratikus jogállam volt (amelyben demokratikus váltógazdaság működött, gyakorta koalíciós kormányokkal).


Tehát ami a 2010-es "rendszerváltás" óta épül, az nyilvánvalóan és bevallottan nem demokratikus jogállam, hanem valami más. Nevet is talált neki Tusványoson: "Illiberális demokrácia".


Sajnos azt tudjuk, hogy a demokrácia tipikusan olyan terminus, amihez ha hozzátapad egy jelző, általában a demokrácia ellentéte jön létre általa, lásd: NÉPI demokrácia, ÜZEMI demokrácia, illiberális demokrécia, stb...


Szóval amit írsz, az evidencia: amiben éltek, egy olyan autokratikus rendszer, amilyenben vezetőváltásra még egyetlen példa sem volt (lásd a hasonló puhadiktatúrákat: Oroszország, Törökország, Fehéroroszország, Kazahsztán, stb.).

febr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!