Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kutyapárt tényleg nagyon...

A Kutyapárt tényleg nagyon erős lett Budapesten?

Figyelt kérdés

A belvárosi meg a zuglói kerületben közölt felmérést a Medián, ami szerint a listás választáson Zuglóban:


Fidesz: 29%

DK: 12%

Momentum: 12%

Kutyapárt: 11%

Mi Hazánk: 5%

Párbeszéd: 2%

MSZP: 2%

LMP: 1%

Jobbik: 1%


Belvárosban:


Fidesz: 36%

DK: 12%

Momentum: 10%

Kutyapárt: 10%

Mi Hazánk: 6%

LMP: 4%

MSZP: 1%

Párbeszéd: 1%

Jobbik: 1%


2 év alatt mitől lett ilyen erős a Kutyapárt? 2-3%-os pártból 9-10%-os párt lett, és gyakorlatilag semmit nem csináltak ez idő alatt, nem alakítottak árnyékkormányt, nem bontottak kordonokat és nem is üzengettek senkinek a médián keresztül. Több felmérés szerint, főleg kiábrándult volt ellenzéki összefogás szavazói mentek át, ill. a bizonytalanok táborából sikerült szavazókat szerezniük.


febr. 1. 20:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Lemaradt a forrás: [link]
febr. 1. 20:02
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

"gyakorlatilag semmit nem csináltak"


De,csináltak.


"

nem is üzengettek senkinek a médián keresztül."


Legfeljebb te nem hallottál róla. Ilyen amikor buborékban élsz :)

febr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Egy forintot nem érnek ezek a felmérések...


A telefonba persze, hogy bemondják, hogy a kutyapártra szavaznak, a szavazófülkében viszont már más a helyzet.

febr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3: Évek óta az egyetlen komolyan vehető párt az MKKP rájuk is szavazok évek óta, nem csak mondom.
febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Viccorszaghoz viccpart dukal. A kutya ugat, a karavan halad.
febr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1-es


A hányadékkal átitatott két beböffentés helyett várnám a magyarázatot, ha már tájékozott vagy, meg ha már te buborékon kívüli életet élsz, boomer. ;D

febr. 1. 20:51
 7/10 anonim ***** válasza:

"boomer. ;D"


Kutyapárt és boomerek, hát öööö :D

Nézd meg a 2022-es választási adatokat,az V. kerületben 4,4%-ot kaptak Zuglóban 3,49%-ot míg Kovács Gergely a XII. kerületben 5,47%-ot. Döme Zsuzsa is hozta a 3+ %-ot.


Budapesten vannak az MKKPnak önkormányzati képviselőik, alpolgármesterük, helyben aktívak...

Téged az vezet félre, hogy két éve parlamenti választások voltak ahol valóban csak 3,27% jött nekik össze ( 185 000 szavazat ), de a mostani mérés az önkormányzati választásokat méri. Zuglóban sőt a Hegyvidéken is simán lehet 10%-uk, mert ott évek óta van önkormányzati képviselőjük és helyben aktívak. Egy-egy kerületről viszont nyilván nem extrapolálhatsz az egész országra, mert teljesen hamis eredményt kapsz.


Pl:ha a mostani zuglói mérésben összeadod az összefogás pártjait és kivetíted az országra akkor "ellenzéki" 2/3-adnak kellene lennie, holott nincs.


Nem keverheted az önkormányzati választások adatait és méréseit az országgyűlési választások adataival és méréseivel. Van néhány kerület és település, ahol a kutyapárt messze nagyobb támogatottságú, mint akárhol máshol ( ahol nincs is képviselőjök vagy jelöltjük ott nyilván 0 a támogatottság is ) így simán kijöhet az országos 2-3%, miközben néhány helyen lokálisan akár 10+ is. Ebben semmi ellentmondás nincs.

febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kutyapart sehol nincs... nem tudom honnan ez az adat a 444-tol, pedig en olvasni szoktam, de ha igaz is, ez csak atmeneti. Vissza fog esni 3 - 5%ra ha mazlijuk van.
febr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7-es


Nem kevertem az önkori felmérést az országossal, ezért is értek egyet a 2. bekezdéseddel.


Én amit írtam, az a belvárosi, meg a zuglói eredmény, ami 10-11% körül mozog, egyéni véleményem, a belső és középső kerületekben ugyan ennyi lehet a támogatottságuk, de a külső kerületekben már kevesebb lehet.


"2-3%-os pártból 9-10%-os párt lett"


Ezt a mondatomat értettem az országos eredményre, 3,2%-ot értek el a 22-es választáson, most meg kb. 8-9%-os párt az utolsó 6-7 közvélemény kutató átlaga alapján.


[link]

febr. 1. 22:27
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy tényleg ennyire népszerűek, de szerintem az MKKP szimpatizánsai azok akik inkább el sem mennek szavazni (mert leszarják a politikát).
febr. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!