Árokpart kérdése:
Most akkor ha február 1-étől életbe lép a Szuverenításvédelmi törvény attól még majd szabad lesz tüntetni ugyanúgy mint eddig?
Figyelt kérdés
Illetve továbbra is lehet kritikával illetni a kormányt és az ellenzéket? Mi a teljes igazság most akkor ebben a kérdésben. Mert sokan megkérdezték, de a választói akarat befolyásolása ugye amit a szuverenításvédelmi törvény tiltani fog az nem terjed ki a kritikára ugye?jan. 23. 14:09
2/15 anonim válasza:
Lehet kritizálni, csak a szuverenitás védelmére hivatkozva lehet, hogy másnap megjelenik egy osztag, amely elviszi a számítógépeket, átnézi a könyvelést, hogy vajon támogattak-e külföldről. Ha igen, akkor jól megbüntetnek, ha nem, akkor néhány hónappal később visszaadják a gépeket.
3/15 A kérdező kommentje:
2-es Ezt értem, hogy nagyobb civil szervezetnél még ezt akár alkalmazhatják is, viszont ha XY hétköznapi ember otthon a Facebook-on kommentben mond kritikát arra azért csak nem vonatkozik.
jan. 23. 14:17
5/15 anonim válasza:
Miért nem olvasod el a törvényt? Szó sincs benne semmi ilyenről, hogy bármiben is érintené a gyülekezési jogot meg a tüntetéseket.
7/15 anonim válasza:
#6 A gond nagyobb, tudna olvasni csak nem érdekli a valóság. Ahelyett hogy megnézné mi van a törvényben a propagandára figyel és azt terjeszti ezzel a kérdéssel is. Megint.
8/15 anonim válasza:
Egyet kell megérteni!
A diktatúránál nincs szervezet és egyén, nincs ellenzék és más. Egyetlen dolog van. "valaki" (mindegy ki, barát, ellenség, adóhivatal vagy Józsi a szomszédból) veszélyezteti (csökkenteni akarja) a hatalmat vagy sem. Fontos: nem a tényleges veszélyeztetés számít, hanem az, a hatalom így érzi-e. Ha igen, lépni fog és nem a dicséret terén. Nem bizonyít, nem vizsgál, így látta, lép és kész. Védekezni? Értelmezhetetlen, hiszen te nem ember vagy, hanem veszély. Kiiktatandó! Ha ezt nem fogod fel időben, akkor magadra vess.
9/15 anonim válasza:
Olyan érzésem van ezzel kapcsolatban is, mintha visszarepülnénk 1948-ba. Az Az épp kiépülő kommunista pártállam akkor zárta börtönbe a számukra politikailag problémás személyeket azzal a koholt váddal, hogy külföldről valutákat elfogadnak és ezt a "népi demokrácia" megdöntésére használják. Mielőtt a fideszes válaszolók legyintenének erre: olyan embereket fogtak emiatt perbe, mint pl. Mindszenty József bíboros, a Magyar Közösség tagjai (esetükben nem volt alapja a vádnak) De számos segélyszervezet vezetőjénél még bizonyítékot is találtak, mert bűnük az volt, hogy valóban nyugatról pénzt kaptak a karitatív céljaikra. A nyugati pénzekkel volt már ekkor is a gond, érdekes a moszkvaival akkor sem... Ahogy ma sem.
10/15 anonim válasza:
Nyilván kapacitása nem lesz az SZVH-nak arra, hogy minden átlagember telefonját meg számítógépét elkobozza. A NER-nek az a jó, ha a társadalom nem fideszes része apolitikus. Azt meg nem akarják, hogy átlagJani, meg átlagMarika letartóztatásával esetleg zúgolódni kezdjenek a lakosok. Itt elsősorban a civil szervezetek, újságírók lesznek a célpontok. Az átlagembert valószínűleg olyan korlátozások fogják érni, hogy egy-egy Facebook komment/Messenger beszélgetés miatt majd nem fog megkapni bizonyos munkákat, vagy esetleg valamiféle ösztöndíjat továbbtanuláshoz. És úgy lesz az egész csinálva, hogy fel se tűnjön, hogy mi miért történik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!