Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nagymagyarok! Ha jól tudom ti...

Nagymagyarok! Ha jól tudom ti hazaszeretőek vagytok és szeretnétek, hogy a magyar emberek minnél fejlettebb életkörülmények között élhessenek! Akkor miért utáljátok a multikat?

Figyelt kérdés

El kéne gondolkozni rajta, hogy a multik előtti kapitalizmusban, a 90-es években, hogyan is folyt a termékvásárlás.


A legtöbb kategóriában, de főleg elektronikában két lehetőség volt:


1. Méregdrágán vásárolni egy olyan terméket ami Nyugaton már 3 éve elavult, egy ilyen termékekre specializált kis boltban


2. Kimenni az ócskáspiacra és venni egy lestrapált szovjet terméket valamivel olcsóbban


A 2000-es években a multik bejövetelével lehetővé vált, hogy olyan termékeket vásárolhassunk olcsón amik Nyugaton is vannak most. Nem kell évekkel ezelőtti elavult dolgokat venni méregdrágán, vagy felrobbanni készülő albán rádiót szerezni a piacon.


Ez élelmiszerekben is nagyon jól megmutatkozik. Ha belépsz egy TESCO-ba, máris olyan finom fűszereket, olyan alapanyagokat vásárolhatsz, amikről 10 éve álmodni sem lehetett volna! Elég elgondolkozni rajta, hogy 10 éve milyen volt pl. a nem k*rva drága Igló Kapitány márkájú halrudacska: Összesült a serpenyőben sz*rízű kis ropikká, most meg már tökolcsón lehet vásárolni Igló Kapitány minőségűt a TESCO-ban.



És ne gyertek nekem azzal, hogy "ez nem jó, mert nem magyar kézen van", mert az utóbbi 10 év nekem bebizonyította, hogy a "külföldi kéz" sokkal jobban tud gondoskodni az emberekről, mint a 90-es évek "magyar keze".


2010. okt. 23. 15:46
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

"Fúbazz megyek keresek egy andaxint"


Az, hogy egy internetes fórumtól így felhergeled magad, az a saját hibád és nem a mienk. És ezután nem merd szídni a drogosokat, mert úgytűnik te sem vagy jobb, ha gyógyszerekhez folyamodsz feszült helyzetekben...

2010. okt. 23. 17:37
 22/29 anonim ***** válasza:

"Meséld már el nekem Xenofób Elvtárs, hogy 2000-ben Magyarország területén hol vásároltál te átlagmagyar fizetésből sónál,borsnál,paprikánál extrább fűszereket, meg oda-nem-égő halrudacskát!"


Hát told már fel a s*ggedbe a halrudacskáid te barom! Most azért éhezzen több millió magyar vagy épp küzdjön az éhbérért, hogy neked halrudacskád legyen?

2010. okt. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
8%

"Az, hogy egy internetes fórumtól így felhergeled magad, az a saját hibád és nem a mienk. És ezután nem merd szídni a drogosokat, mert úgytűnik te sem vagy jobb, ha gyógyszerekhez folyamodsz feszült helyzetekben..."


Mikor szidtam köcsög? Ne nekem okoskodjál itt imkább k*rvára nézz körül mi zajlott és zajlik a gazdaságban.

2010. okt. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

" hol vásároltál te átlagmagyar fizetésből sónál,borsnál,paprikánál extrább fűszereket,"

Lehel téri piac

Vásárcsarnok Pesten

te kis kapitalista sz@rcsimbók! :D

2010. okt. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

ja és olvastad már a Tesco titok című könyvet?

Egy életre elmegy a kedved tőle, hogy ott vásárolj!:D

Ja és lassan fizethetnél a gyakorikerdéseknek, mert annyit reklámozod itt azt a sz@rt!

2010. okt. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Az izraeli vagyok


Ez a tema nem az en teruletem, de mondnek valamit, amit talan tudtok hasznalni.


Nem tudom pontosan mit ertetek azon a szon, hogy "multi". Nalunk (Izraelben) Natanyahu szerint (aki allitom, hogy egy gazdasagi zseni), az az egyik fo baj, hogy egy-egy erdekcsoportnak a kezben termelesi lancok vannak. Pld mezogazdasagi termeles, szalltas, benzinkutak, elelmiszer feldolgozas es ertekesites - es meg mellette mondjuk tomegkommunikacio, mobil halozat.

Namost az ilyen csoportok szamara rendkivul nagy ter van a penzugyi spekulaciora meg a verseny-taktikazasra is.


Ezert most egy olyan torvenyt probal atvinni, hogy egy erdekcsoport CSAK EGYteruleten dolgozhat, de egy teruleten nem dolgozhat EGYETLEN erdekcsoport (em lehet monopol).

Nem tudom, hogy sikerul-e neki atvinni a torvenyt, a multik kezeben levo media ugy fujja ra a tuet, hogy csodalom, hogy ilyen nyugis az ipse.

2010. okt. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
*tuzet
2010. okt. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
76%
Kedves kérdező! Mielőtt megírtad volna a kérdést, körülnézhettél volna a témával kapcsolatban jobban is!Mert ez elég buta kérdés volt! A multik véleményem szerint azért nem jók,mert a kis hazai boltoktól elviszik a vásárlókat, így azok csődbe mennek, te meg veszed a sz@rt mint mindannyian. 20/L
2010. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

izraelinek: A multi olyan, mint nálatok a Tiv Ta'am, csak külföldi. Amúgy meglepődtem, hogy Izraelben vannak ilyen problémák, úgy tudtam, hogy ott sok az amerikai cég. Na mind1

Amúgy nem is a multikra kellene haragudni(elsősorban), hanem ezekre a szar magyar törvényekre. Ha jobban védenék az ott dolgozók érdekeit, jogait, és mondjuk a fogyasztóvédelem is erősebb lenne, akkor nem volna olyan gáz.

2010. okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!