Kommunista diktatúra van-e ma magyarországon?
A kommunista diktatúra jellemzői:
- A parlament csak formális szavazógép.
- Ellenzék csak díszlet, nincsenek valódi választások, nincs valódi ellenzék.
- Személyi kultusz.
- A fogyasztói árakat az állam befolyásolja.
- Nincs valódi verseny, az állam beavatkozik a pici folyamatokba.
- A gazdaság jelentős része állami vagy olyan kézben van, ahol kormányközeli emberek húznak hasznot.
- Az állami és kormányközeli vállalatok nem valós gazdasági környezetben működnek, azok piaci versenyben tönkremennének.
- A kisvállalkozások működését az állam minden lehető eszközzel nehezíti.
- A gazdasági lehetőségeket az állam torzítja, az állam széles körben avatkozik be a gazdaságba, korlátozza a szabad versenyt a szolgáltatásoknál.
- A teljes gazdaságot átszövi a korrupció.
- Nincs jogbiztonság, akár egyik percről a másikra is születhetnek törvények.
- Az állam beleszól az emberek magánéletébe, mindenben utat mutat, erkölcsi életvitelbeli kérdésekben állást foglal és szankcionál.
- A kultúrát és oktatást az állam felügyeli.
- stb.
Elég megnézni hogy keleten milyen országokkal haverkodunk.
Oroszország és Kína
Egyik ország sem a demokráciáról híres
Inkább a gazdaság felől megközelítve vizsgáljuk a kérdést.
Vajon a NER cégei szabad piac esetén is versenyképesek lennének, vagy ugyanúgy nem, mint ahogy a szocialista vállalatok sem? Vajon beleszól-e az állam a gazdasági folyamatokba, torzítja-e a szabad versenyt? Mert ezek a kummista rendszerek jellemzői, a fasizmusban nem ez volt a jellemző irány.
Bemásoltam a kérdésedet a GTP3.5 és ezt írta
Ezen megállapítások alapján milyen államforma lehet a kitalált világom?
(Bemásoltam az opcióidat)
Válasza:
"A fent említett megállapítások alapján a kialakított világban egy diktatórikus, autokratikus vagy autoriter államforma valószínűsíthető. A parlament csupán formális szavazógép, ahol nincs valódi választás és ellenzék. Egyes jellemzők, mint a személyi kultusz, az állam által befolyásolt fogyasztói árak, a hiányzó verseny, az állami és kormányközeli vállalatok dominanciája és az állam általi széleskörű gazdasági beavatkozás mind az állam nagyobb hatalmát és kontrollját sugallják. A kisvállalkozások működésének nehézkessé tétele és a gazdasági lehetőségek torzítása a kormány által, valamint a korrupció jelenléte tovább erősíti az autokratikus jellegű rendszert. A jogbiztonság hiánya és az egyének magánéletébe való állami beavatkozás is az autokratikus államformára utalhat. Továbbá, az állami felügyelet az oktatás és kultúra terén is jellemző lehet. Ez a jellemzés azonban csak egy feltételezés, és más tényezők is figyelembe vehetők a végső államforma meghatározásához."
Megkérdeztem a GTP3.5
Hogyan épül fel egy olyan államforma amely egyszerre diktatórikus, autokratikus vagy autoriter államforma?
"Az olyan államforma, amely egyszerre diktatórikus, autokratikus és autoriter, általában az erőteljes kormányzati kontroll és a demokratikus jogok korlátozása jellemzi. Ebben az államformában a hatalom egyetlen vezető vagy csoport kezében összpontosul, és kevés, ha van egyáltalán, ellenőrzési mechanizmus a hatalommal szemben.
Az ilyen államforma felépítése jellemzően az alábbi elemeket tartalmazhatja:
1. Egyszemélyes vezetői hatalom: Az államot egyetlen vezető vagy diktátor irányítja, aki gyakran széles körű hatalommal rendelkezik a törvényhozásban, a végrehajtásban és a bírói hatalomban is. Ez a vezető zártabbá, elszigeteltebbé teheti az államot, és ellenségesen tekint más politikai erőkre.
2. Elnyomó intézkedések és ellenőrző mechanizmusok: Az ilyen államformákban gyakran előfordul a politikai ellenzék, a sajtó és a civil szabadságjogok korlátozása. A kormányzat erőteljes ellenőrzése alatt álló média intézményei a hatalmi rendszer érdekeit szolgálják, és cenzúrázzák vagy elfojtják az ellenzéki nézeteket.
3. Rendszeres politikai erőszak és megfélemlítés: Az ilyen államformákban megszokott, hogy a kormányzat brutális módszereket alkalmaz a kritikusok, ellenzéki politikusok és aktivisták megtörésére vagy elhallgattatására. Ez lehet erőszakos letartóztatások, koncepciós pereskedés, kínzás, megfélemlítés vagy akár eltűnések.
4. Korlátozott választójog és választási ellenőrzés: Az ilyen államformáknak általában korlátozott legitimációs mechanizmusai vannak. Az ún. választásokat gyakran manipulálják, hogy a kormánybarát jelöltek vagy a jelenlegi hatalmi struktúrát támogató pártok győzzenek. Emellett a választójogot is korlátozhatják azok a személyek vagy csoportok, akik nem a rendszerhez lojálisak.
5. Gazdasági kontroll és monopol: Az ilyen államformákban a gazdasági életet gyakran szorosan ellenőrzik, és monopolhelyzetet alakítanak ki bizonyos iparágakban. A vezető vagy kormányzati elit nagy része ellenőrzést gyakorolhat a gazdaság felett, ami a hatalom megszerzésének és fenntartásának eszköze is lehet.
Fontos megjegyezni, hogy a diktatórikus, autokratikus vagy autoriter államformák között lehetnek különbségek és variációk az adott országon belül. Ezen államformák jellemzői kombinálódhatnak, és az adott kontextustól, történelmi, gazdasági, társadalmi vagy politikai tényezőktől függően változhatnak."
Hitler jellemzői:
- Ivott vizet
- Volt két keze
Ennyi, mindegyik ellenzéki politikus valójában hitler.
#6: De hát pont ezek voltak jellemzők a kommunista rendszerekre is.
Vagy akkor magyarország demokratikus jogállam, ahol ilyenek nem fordulnak elő?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!