Megérte belépő az európai unióba immáron (idén) 20 éve?
Mindenképp megérte, a világ egyik legerősebb gazdasági, társadalmi szövetségének a tagja lettünk, nyitott határokkal, nyitott oktatási és gazdasági lehetőségekkel. Egy erős támogatási rendszerrel, teljes egyenrangú tagnak fogadtak el minket gazdaságilag 5-10 x erősebb országok.
Ha nem orbán lenne hatalmon, ma egy sokkal erősebb, vidámabb Magyarország lennénk. Sajnos orbán a magyaroknak rosszkor kerül hatalomra.
Anglia egy 15-20 x erősebb gazdaság, és még a részleges kilépést úgy megsínylette, hogy ha tehetné visszacsinálná, és ezzel az angliaiak nagy többsége is egyetért.
Megérte volna, ha az európai értékeket magáénak vallaná az ország lakossága és politikai elitje.
Úgy nem éri meg, ha a kapott pénzt ellopja a politikai elit, és közben leépíti a demokrácia fékekre és ellensúlyokra épülő rendszerét, majd emiatt megromlik a viszonyunk az EU-országokkal.
Az egyetlen oka hogy nem észak korea szintű diktatúra van.
Meglátszik hogy az EU nem küld annyi pénzt csak a felét és szakad be a GDP.
Ha nem lenne EU már 3 államcsőd lett volna minimum.
#2: Na, figyelj, te mamlasz! Az EU ma már tetemes lemaradásban van az USA-hoz és Kínához képest (közben Oroszország és Törökország is egyre jobban felzárkózik). A határokat az elmúlt években már elkezdték szép lassan visszaállítani (még ha egyesek szárnyas kapunak is hívják őket), Schengen gyakorlatilag összeomlott.
Teljesen egyenrangúnak fogadnak el minket, keletieket? Tényleg? Akkor miért cseszegetnek minket és a lengyeleket? Miért beszélnek egyre gyakrabban kétsebességes Európáról? Miért akarják megszüntetni a vétójogot? ...és mikor kapjuk meg végre a nekünk járó 6000 milliárd forintnyi támogatást?
"Ha nem orbán lenne hatalmon, ma egy sokkal erősebb, vidámabb Magyarország lennénk. Sajnos orbán a magyaroknak rosszkor kerül hatalomra."
Na, ne mondd! Hadd kérdezzem meg: kik kormányoztak, amikor 2004-ben beléptünk az EU-ba? Nézzük mi történt ezt követően:
- Medgyessy Péter nem sokkal a belépés után lemondott (2004).
- Gyurcsány beismerte, hogy elqrta és az ország gazdaságilag teljesen padlón van. (2006)
- Még ebben sem volt igaza, mert igazán padlóra csak a világgazdasági válság idején került, amely lényegében államcsődöt jelentett (rajtunk kívül csak Görögország és Izland süllyedt ilyen mélyre egész Európában).
Nem csak Anglia lépett ki, hanem Nagy-Britannia és eszük ágába sincs visszatérni (nem is fognak). Az euró bevezetését is leszavazta a nép.
"Na, ne mondd! Hadd kérdezzem meg: kik kormányoztak, amikor 2004-ben beléptünk az EU-ba? "
Az eu csatlakozást maga orbán viktor intézte, csak előbb elzavarták olyan rosszul kormányzott a 4 kerék 3 gyerek 2 szoba viktor.
"Nem csak Anglia lépett ki, hanem Nagy-Britannia és eszük ágába sincs visszatérni (nem is fognak). Az euró bevezetését is leszavazta a nép."
JAjj nem csak Magyarország lépett be az EU-ba hanem Hungary is.... Jóisten gyere le látszik lövésed nincs miről hablatyolsz.
#6: "Ha nem lenne EU már 3 államcsőd lett volna minimum..." :DDD
Ezt a mondatot inkább nem minősítem - minősít az téged automatikusan... Helyette nézzünk néhány tényt: még Gyurcsány is elismerte 2008-ban (ekkor már 4 éve EU-tagok voltunk), hogy államcsőd fenyegetett. (2008-as cikk az akkori ballib Origóról):
Aztán nézzük, mit írt a Portfolio 2017-ben (majdnem 2 ciklusnyi Orbán-kormányzás után):
"JAjj nem csak Magyarország lépett be az EU-ba hanem Hungary is.... Jóisten gyere le látszik lövésed nincs miről hablatyolsz."
Te beszélsz, te szerencsétlen? :DDD
Hadd világosítsalak fel, hogy Nagy-Britannia 4 országrészből áll: Anglia, Skócia, Észak-Írország, Wales. Nem csak Anglia lépett ki, hanem a másik 3 is. Magyarország és Hungary viszont egy és ugyanaz, tehát a példád iszonyúan rossz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!